KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Gmail E-posta Gelmiyor, Gmail Neden Çalışmıyor?

Gmail, günümüzde birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından kullanılan güvenilir e-posta sunucularından biridir. Bu hizmet hem akıllı telefon uygulamalarında hem de masaüstü cihazlarda kolayca kullanılabiliyor. Google’in sunucuları aracılığıyla çalışmasını sürdürdüğü için birçok kişi hızlı olmasından kaynaklı bu servisi tercih ediyor. Her ne kadar durum böyle olsa da bazı zaman dilimlerinde tarafınıza gönderilen e-postanın hesabınıza gelmemesi ve buna benzer birçok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde özellikle “Gmail Hesabıma E-posta Gelmiyor” sorununu çözmeye odaklı yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Gmail E-posta Gelmiyor, Gmail Neden Çalışmıyor?
Gmail E-posta Gelmiyor, Gmail Neden Çalışmıyor

Gmail Hesabıma E-posta Gelmiyor Sorununu Çözmek İçin Yapılacak Kontroller

 • Gmail” hesabınıza e-posta gönderip alarak sorunun sunucuyu kullandığınız cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olun.
 • Gmail” uygulaması kullanarak e-posta göndermeye çalışın.
 • Gmail” servislerinde tarafınıza gönderilen bazı e-postaların “Spam” klasörüne düşme olasılığı vardır. Bu olasılığı değerlendirerek kontrolleri sağlayın.
 • İnternet bağlantınızda problem olup olmadığından emin olun.
 • Gmail” hesabınızın şifresini doğru girip girmediğinizi kontrol edin.
 • VPN” kullanarak “Gmail” uygulamasına giriş yapın.

Bu noktada belirttiğimiz kontrollerin tamamını gerçekleştirdikten sonra eğer ki e-posta gelmiyor sorunu halen daha devam ediyorsa aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulamaya başlayın.

Yöntem 1: Bilgisayarınızdaki Virüs Programlarını Devre Dışı Bırakın.

Gmail” günümüzde birçok kişi tarafından “Mail” programı aracılığıyla kullanılmaktadır. Bu program hem kullanım için hem de e-posta alma ve gönderme işlemi için sizlere fazlasıyla kolaylık sağlayacaktır. Her ne kadar durum böyle olsa da programın çalışma rutinini kullandığınız virüs programı ortadan kaldırabilir. Bu sebeple yapacağınız işlem “Windows Defender” ve buna benzer virüs programlarını devre dışı bırakmaktır.

Yöntem 2: Gmail Depolama Sınırlandırmalarını Kontrol Edin.

Bir e-postanın boyutu ne kadar düşük olursa olsun yoğun e-posta trafiği içerisinde biriken maillerin kapladığı alan artacaktır. Bu gibi durumlarda uygulamanız gereken işlem hesabınıza tanımlı olan depolama alanının düşük miktarda depolamaya ayarlı olmasıdır. Belirtilen adımları uygulayarak ilgili ayarları güncelleyin.

 • Gmail” hesabınızı tarayıcı kullanarak açın.
 • Depolama” bölümüne girin.

Bu alanda eğer ki kapasite seviyeniz dolmaya yaklaşmışsa ücretli olarak ek kapasite satın alın.

Yöntem 3: Mesajlarda Uyguladığınız Filtreleri Kaldırın.

Gmail’in sunduğu en güzel ve özel hizmetlerden biri filtreleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde tarafınıza gönderilen e-postaları kategorize edebilirsiniz. Eğer ki filtreleme özelliğiyle yanlış bir etiket ayarlaması yaptıysanız mesaj alakasız bir kategoriye gidecektir. Bu sebeple de ilgili e-postaya ulaşmanız biraz zor olacaktır. Filtreleme özelliklerini düzenlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Gmail” uygulamasını açın.
 • Dişli Çark” simgesine tıklayın.
 • Tüm Ayarları Gör” seçeneğine dokunun.
 • Filtreler ve Engellenen Adresler” sekmesine basın.

Burada daha öncesinde belirlemiş olduğunuz aktif filtrelerin tamamını kaldırın. Filtreleme işlemini daha düzenli ve tertipli bir şekilde yapın.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız yöntemleri değerlendirerek “Gmail E-posta Gelmiyor” sorununu kolayca çözebilirsiniz. Birçok kullanıcı belirtilen yöntemleri uygulayarak çözüme ulaştığını yorumlar aracılığıyla bizlere bildiriyor.

İçerik
VPN Hızlandırma Yöntemleri

Virtual Private Network (VPN), dilimize göre “Sanal Özel Ağ” olarak ifade edilmektedir. Bu uygulama sayesinde1

3 dk. 41 Okundu
İçerik
Wi-Fi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulurum?

İnternet bağlantısının her birimiz için avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Bu avantaj bir de kablosuz internetle taçlandırılınca1

3 dk. 39 Okundu
İçerik
TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?

 TikTok bu dönemlerde oldukça popüler olan uygulamalar arasına girmeyi kısa zamanda başardı. Oldukça yoğun olarak1

1 dk. 1560 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al