KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Regl Sancısı Nasıl Azaltılır

Regl sancısı nasıl azaltılır Regl sancısı bazen dayanılmaz hale gelebiliyor. Bu yüzden regl olmadan önce de gıdalar ve egzersizler ile ağrıları azaltmak istiyor olabilirsiniz. Özellikle ergenliğe yeni girmiş genç kızların yaşadıkları ağrıları nasıl azaltacağı ile ilgili soruları olabiliyor. Regl özellikle geciktiği zamanlar ağrılı geçebiliyor. Bundan kaynaklı regl tarihinizi kontrol etmek için bir sürü uygulama var. Kesinlikle böyle bir uygulamayı önceden indirmeniz gerekli. İşinize çok yarayacağından eminim. Ayrıca regl erken mi gördünüz yoksa gecikti mi? Tahmini hangi gün göreceğinizle ilgili takvimden öğrenebilirsiniz. Ortalama regl olma süreniz 1 haftadır. Bazıları daha az görebilir. Ayrıca regl aralığınız ise ortalama 28 gündür. Gecikmelerle daha erken görmeler farklılık yapar. Regl olmadan önce kendinizi psikolojik ve fiziksel olarak hazırlayın. Olmadan önce 1 haftaya yakın ya da daha fazla papatya çayı içebilirsiniz. Eğer regliniz gecikiyorsa Adaçayı içmek sizin için faydalı olabilir. Düzenli egzersiz yapmak ve sebze ağırlıklı beslenmekte iyi bir fikirdir.

Regl Sancisi Nasil Azaltilir1

Regl olduğunuzda özellikle herkeste farklı semptomlara sebep olsa da karın ağrısı, bel ağrısı, bacaklarda uyuşukluk, baş ağrısı gibi genel semptomlar vardır. Bunun dışında mide bulantısı, baş dönmesi, halsizlik gibi sorunları olabilir. Regl dönemindeyken uyku döneminiz bozulur. Bu yüzden bolca uyumakta fayda var. Uyumakta güçlük çekiyorsanız bolca su için ağrı kesici için ama her ağrı kesiciyi içemezsiniz çünkü bu sefer regl akışınızı bozabilir. Doktorunuzun önerdiği regl için uygun olan ağrı kesicileri ağrılarınız başlamadan alırsanız daha etkili olur. Sıcak su torbası sizin kurtarıcınız olacağından eminim. Ağrıyan belinizi sıcak tutmakta bel ağrılarınızı azaltacaktır. Tabi ki de özellikle regl zamanlarında canlarımız bolca tatlı şeyler çekiyor. Bu ihtiyacımızı karşılamak için en uygun tatlı bitter çikolata diğer sütlü tatlılar bitter çikolata kadar etkili bir şekilde tatlı ihtiyacımızı kesemeyebilir.

Regl Sancisi Nasil Azaltilir

Tuzlu gıdalardan uzak durmakta fayda var çünkü tuz vücudumuzdaki suyu tutar. Bu yüzden şişkinliğe sebep olur. Vücudunuz bolca magnezyum desteği yapın. Halsizliğinizi kesmek için minerali bolca tüketin. Bolca su kaybettiğinizden sakın su içmeyi unutmayın. Yoksa ağrılarınız şiddetlenir. Kafanızı ağrınızdan başka bir tarafa çekmekte çok önemlidir. Bu yüzden sevdiğiniz bir hobiyi yapabilirsiniz. Özellikle kediniz veya köpeğiniz varsa ağrıyı unutmanız ve neşelenmeniz daha kolay oluyor.

İçerik
Starbucks Kahveleri Zararlı mıdır

Starbucks kahveleri zararlı mıdır Farklı tat kombinasyonlarıyla günümüzde çok popüler olan hatta lezzetiyle gönlümüzde taht1

2 dk. 23 Okundu
İçerik
DİJİTAL TIP NEDİR?

DİJİTAL TIP NEDİR? Geçmişten günümüze teknolojilerle birlikte tıp dünyası da  büyük bir gelişme göstermiştir. Bu1

4 dk. 86 Okundu
İçerik
Bağımlılık Yapabilecek Yiyecekler

Bağımlılık yapabilecek yiyecekler her ne kadar tuhaf olsa da bazı yiyecekleri fark etmeden sıkça tükettiğinizi1

2 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.