KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sadece Abur Cuburlarla Beslenen Genç Hem Sağır Hem Kör Oldu

Sadece abur cuburlarla beslenen genç hem sağır hem kör oldu. Ebeveynleri hiç mi dikkat etmedi dedirtecek bir vaka. İngiltere’de yaşayan 17 yaşındaki bu genç yetişkin 10 yıldır sürekli olarak hazır işlenmiş ürün ve kızartma gibi karbonhidrat ağırlıklı beslenmektedir. Yemek seçici olarak bilinmekte olan bu genç yediği yiyecekler patates cipsi, patates kızartması, beyaz unlu ekmek, domuz pastırması ve sosistir. Bildiğiniz gibi işlenmiş ve uzun ömürlü hazır gıdalar sağlığımız açısından hiç de sağlıklı değildir. İnsan sağlığı için dengeli ve sağlıklı beslenmeli. Bunun içinde canlı ürünleri daha ağırlıklı tüketmeli yani demek istediğim gidinde tavuğu canlı yiyin değil. Daha çok sebze ve meyveyi ağırlıklı beslenmelisiniz. Kuruyemişler, taze meyveler ve yeri geldiğinde bazı sebzeleri kızartmadan ya da suda haşlamadan ya buhar da pişirerek ya da direkt salata yaparak tüketmelisiniz. İnsan vücudunun her türden besine ihtiyacı vardır. Vitaminler, mineraller, su, tuz, ve vücudumuzun dengesini koruyabilmek için meyve sebzeler hepimiz için önemlidir. Tabi insanlar ne sadece bitkilerle yaşayabilir ne de sadece abur cuburlarla yaşayabilir. Karbonhidrat ve protein gibi çeşitli gıdaları da tüketmeliyiz.

Sadece Abur Cuburlarla Beslenen Genc Hem Sagir Hem Kor Oldu 1

Peki bu genç yetişkinin ailesi nasıl evlatlarının sürekli olarak aynı şeyleri tüketmesine müsaade eder. Burada çocukların küçüklükten ve ergenliğinden itibaren beslenme bilinci kazandırılması gerekilir. Genç uzun süreli sadece işlenmiş ürünleri tükettikten sonra ilk olarak 14 yaşında yorgunluk şikayetinden kaynaklı doktora gitmiştir. B12 eksikliği vardır. Fakat kendisi yemek seçtiği için bu şekilde devam eder. 15 yaşından itibaren görme ve işitme kaybı yaşadığı bilinmektedir. İlerleyen zamanlarda artık vücut daha fazla kaldıramamıştır. Vitamin, mineral gibi değerli kaynakların eksikliğinden ötürü sinirsel iletimde sorunlar yaşamıştır. Bunun sonucunda 17 yaşında kör ve sağır kalmıştır.

17 yaşındaki gencin bu yaşadığı trajedi günümüz gençleri ve ebeveynlerine bir ders niteliğindedir. Ebeveynliği çocuğun eline teknolojik aletleri sıkıştırıp eline para vererek dışarıda sürekli olarak fast food, işlenmiş hazır gıdalarla geçirten ebeveynler öz çocuklarını dengeli beslenme ve diğer besinlerin önemini ve bu dengesiz beslenme sonucunda oluşabilecek sorunları anlatması gerekmektedir. Fakat bunu yaparken de çocukların kalplerini kırmadan evdeki sağlıklı besinlerinde güzel menülerin çıkacağını göstermesi gerekir.

İçerik
Unutkanlığa Dikkat

Unutkanlığa dikkat Unutkanlık herkesin başına gelebilir. Hafızanın güçlüğü kişiden kişiye değişebilir. Bazıları dün ne yediğini1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Uyku Problemine Son

Uyku Problemine Son .Türkiye'de her 3 insandan 1'inde uykusuzluk sorunları çıkıyor. Vücudunuz bütün bir gün1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Anksiyete Nedir?

Anksiyete Nedir? Günümüz hastalıklarından bir tanesi haline gelen ve yaş ortalaması olmaksızın herkesin zaman zaman1

2 dk. 115 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.