KATEGORİLER
Kripto Al Sat


PUBG Lite Dosya Eksik Hatası ve Çözümü

Pubg Lite, uzun zamandır bilgisayar özellikleri normal oyunu desteklemeyen kişilerin tercih ettiği oyunların arasında yer alıyor. Her ne kadar düşük özellikli bilgisayarlarda sorunsuz açılıyor olsa da bazen “PUBG Lite Dosya Eksik Hatası” alabiliyoruz. Bu hatanın temelinde, isminden de anlaşıldığı gibi oyun dosyalarının eksik yapılandırılması yatıyor. Bu hatayla karşılaşıldığında ise ne yazık ki tahmin edildiği gibi kullanıcılar söz konusu oyuna giriş yapmakta zorlanıyor ya da hiç giriş yapamıyor.

Bkz: Tencent Gaming Buddy İndir

Pubg Lite’a hangi güncelleme gelirse gelsin ne yazık ki eksik dosya hatası bir çözüme kavuşmuyor. Hata kullanıcı kaynaklı olduğu için Tencent Games’te söz konusu hatanın çözümü için herhangi bir aksiyon alamıyor. Bu sebeple biz de ilgili içeriğimizde hatayı çözmek isteyen kullanıcıların ne yapması gerektiğini detaylı bir şekilde paylaşarak “Pubg Lite Dosya Eksik Hatası” sebebiyle oyun zevkinizin yarıda kalmasını engelliyoruz.

PUBG Lite Dosya Eksik Hatası Çözüm Adımları

Pubg Lite’da kullanıcıların sık sık karşılaştığı hatalarla ilgili Tencent Games gerekli bilgilendirmeleri forum sitesi aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu sebeple de söz konusu hatanın dışında bir hatayla karşılaşırsanız direkt olarak forum sitesini ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağımız “Pubg Lite Dosya Eksik Hatası” ise basit işlem adımları neticesinde çözülebilecek bir hatadır.

Biz bu konuda her yöntemi uygulamanızı öneriyoruz. Bazı kullanıcılar ne yazık ki paylaştığımız yöntemlerle sonuca ulaşamıyor olsa da genele bakıldığında söz konusu çözümler incelendiğinde başarılı sonuçlar alındığı görünmektedir.

Yöntem 1: Steam’da Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın.

Pubg Lite oyununu eğer ki internet sitesinden değil de Steam aracılığıyla aldıysanız burada “Steam” sizlere gerekli desteği sunmaktadır. Hâl böyle olunca sizin yapmanız gereken işlem adımları aşağıda belirtilmiştir.

 • “Steam” programını açın.
 • “Kütüphane” sekmesine girin.
 • “Oyunlar” kısmında “Pubg Lite” oyununu bulun.
 • “Pubg Lite” oyunun üzerine sağ tıklayın.
 • “Özellikler > Dosya Bütünlüğünü Doğrula” yolunu takip edin.

Bu işlemlerin ardından artık dosyaların arasında herhangi bir bozuk dosya bulunuyorsa başarılı bir şekilde çözüme ulaşılacak ve oyunu dilediğiniz gibi oynamaya devam edebileceksiniz. Her anlamda sorunsuz bir oyun deneyimi için bunu mutlaka yapmanız gerekiyor.

Yöntem 2: Pubg Lite Güncelleme Dosyalarını Silin.

Pubg Lite’da eğer ki dosyaların bozuk olduğunu tespit ettiyseniz bu durumda uygulayacağınız bir diğer çözüm yöntemi ise dosyaları silip oyunu tekrardan kurmaktır. Bu oyunun ücretsiz olmasından kaynaklı olarak dosyaları sildiğinizde tekrardan satın alma gereksinimi duymayacaksınız.

 • “PUBG Lite” internet sitesine giriş yapın.
 • “Launcher” programını indirin.
 • İndirdiğiniz programı kurun.

Bu işlemlerin ardından “Pubg Lite Dosya Bozuk Hatası” basit bir şekilde çözümlenecek ve yine her zamanki kullanıcı adı ve şifrenizle oyuna giriş yapabileceksiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız işlem adımlarını basit bir şekilde gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer ki takıldığınız bir noktada varsa bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

İçerik
PUBG Mobile Telefondan Hile Nasıl Yapılır? [Güncel Hileler]

PUBG Mobile, yıllardır en çok oynanan oyunların başında geliyor. Tencent Games, büyük umutlarla piyasaya sürdüğü1

3 dk. 532 Okundu
İçerik
PUBG Ekip İsimleri 2021 (Yeni)

PUBG’nin son zamanlarda elde ettiği popülerlikten kaynaklı olarak birçok kişinin söz konusu oyunu oynadığı herkes1

3 dk. 77 Okundu
İçerik
Tencent Gaming Buddy İndir

Dünyada en fazla oynanan ve birçok oyuncusu bulunan Pubg Mobile oyununu telefon yerine bilgisayarlardan da1

4 dk. 14066 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al