KATEGORİLER
Kripto Al Sat


PUBG Experimental Server Nedir?

PUBG, dünyada indirmeye sunulduğu günden bu yana adeta oyun çılgınlarının en sevdiği oyunlar arasında yer almaya devam ediyor. Bu oyunda; her oyunda olduğu gibi yeni güncellemelerin, yeni içeriklerin denendiği bir sunucu bulunuyor. “Experimental” sunucuda ise oyuna gelmesi planlanan haritaların denemesi yapılıyor. Hâl böyle olunca bu sunucunun sadece harita denemeleri yapıldığı süreçte aktif olduğunu bilmelisiniz. 2017 yılında Tencent Games, bu oyunu büyük beklentiler içerisinde piyasaya sürmüştü ve bu beklentiler de kısa süre içerisinde gerçekleşerek kullanıcıların oyunu fazlasıyla beğenmesine sebep oldu.

Bkz: PUBG Mobile 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

H1Z1’le birlikte çok büyük kullanıcı kitlelerine hitap ederken yaptığı güncellemelerin ardından H1Z1’i geçerek dünyanın en popüler oyunu olmayı başardı. Her ne kadar durum böyle olsa da kullanıcıların oyunun test sunucularının ne anlama geldiğini bilmiyor. Biz de ilgili içeriğimizde Experimental adı verilen sunucuya nasıl giriş yapıldığı ya da sunucunun bilgisayara nasıl indirildiğiyle ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

PUBG Experimental Server Ne İşe Yarar?

Tencent Games, PUBG adı verilen oyunda kullanıcıları için getirmiş olduğu yeniliklerin tamamını oyunun aktif olmadığı sunucularda denemektedir. Bu oyunda iki farklı sunucu bulunuyor. Bunlardan biri “Experimental” olarak adlandırılırken diğeri ise herkesin bildiği test sunucusudur. Erangel ve buna benzer haritalara ek olarak yeni bir harita güncellemesinin söz konusu olduğu dönemde “Experimental” sunucu açılır ve kullanıcıların haritayı deneyimlemesi sağlanır. Bu sebeple de ilgili sunucunun sürekli olarak açık olmadığını söylemekte fayda var.

PUBG Experimental Server Nasıl İndirilir?

PUBG Experimental sunucuyu indirmek için yine oyunu satın aldığınız “Steam” platformunu kullanmanız gerekecektir. Bu platformdan ilgili oyunu indirebilmek için aynı şekilde talep edilen ücreti ödeyerek oyunun normal halini satın almış olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

  • “Steam” platformuna giriş yapın ve “Kütüphane” bölümüne girin.
  • “Kütüphane” kısmında yer alan oyunların en başındaki yere “Experimental” yazın.
  • “Experimental” sayfası içerisindeki “Yükle” butonuna dokunun.
  • “İleri” butonuna tıklayarak işlemleri devam ettirin.

Bu adımları uygulayarak oyunun indirme sürecini tamamlayabilirsiniz. Her ne kadar indirme işlemi bu kadar basit olsa da aynı şekilde oyuna giriş yapmak da fazlasıyla kolaydır. Birçok kişi yeni bir hesap açması gerektiğini düşünüyor ancak harita test sunucusuna girmek için de hiçbir şekilde yeni hesap açmanıza gerek yoktur.

Experimental Sunucu ve Test Sunucusu Arasındaki Farklar

PUBG’de yer alan iki farklı test sunucusu birçok kullanıcının kafasını karıştırıyor. Bu sebeple biz de ilgili karışıklığı önlemek için liste halinde iki sunucu arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

  • Bir sunucuda haritalar denenirken, diğer sunucuda tüm ayarlar denenir.
  • Bir sunucu sürekli aktifken diğeri sadece harita güncellemelerinde açıktır.
  • Bir sunucu sadece Kuzey Amerika ülkelerinde oynanır diğeri ise tüm dünyada oynanır.

Bu içeriğimizde sizlerle PUBG’de kullanılan sunucularla alakalı bilgilerin aktarımını sağladık. Her birini dikkatlice okuyup testlerinizi hangi sunucuda gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

İçerik
PUBG Mobile Bedava Redeem Kodları 2021

PUBG Mobile son zamanlarda popülerliğini arttırırken kitlesine mükemmel hediyelerle güzel bir oyun deneyimi sunmaya başladı.1

1 dk. 11219 Okundu
Nedir
PUBG Mobile

PUBG Mobile'ın çok fazla talep gören bir oyun olmasının ardından Tencent Games, daha az RAM1

5 dk. 8137 Okundu
İçerik
PUBG Lite Dosya Eksik Hatası ve Çözümü

Pubg Lite, uzun zamandır bilgisayar özellikleri normal oyunu desteklemeyen kişilerin tercih ettiği oyunların arasında yer1

3 dk. 82 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al