KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Pürüzsüz bir cilt kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin hayali. Işıl Işıl sağlıklı görünen cilde kim sahip olmak istemez ki?

Çevresel koşullar, beslenme koşulları gibi etmenler cildimize zarar verebiliyor. Bu cildimizin hem bakımsız hem de sağlıksız bir görünüm kazanmasına yol açıyor. Evinizde deneyeceğiniz pratik ve doğal maskeler cildinizin yeniden doğmasını sağlayacaktır. Satın almış olduğunuz kimyasal ürünleri bir kenara bırakarak doğal olana yönelmenizde fayda var. Kimyasal özellik taşıyan cilt bakım ürünleri sanılanın aksine cilde ciddi zarar verebiliyor. Örneğin cildi erken vakitte yaşlandırıp sivilce oluşumunu hızlandırabilir.

Porselen gibi cilde sahip olmak için sırları paylaşalım:

Patates Maskesi

Bir adet patatesin kabuklarını soyun ve rendeleyin. Rendelemiş olduğunuz patatesin suyunu sıkın. Suyunu ayrı bir kaba, posasını ayrı bir kaba koyun. Patatesin suyu ile yüzünüzü yıkayın ya da bir pamuk yardımı ile yüzünüzü tampon hareketler ile yedirin. Diğer kaptaki posasını ise gözaltlarınıza koyabilirsiniz. Yüzünüzde beklettiğiniz patates suyu ve posasını bir süre sonra bolca su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 defa düzenli olarak uygulayın.

Patates maskesinin cilde faydalarını aşağıdaki gibi maddeler halinde saymak mümkündür:

 • ‌Doğal bir peeling görevi görür. Bu sayede ciltteki ölü derileri temizler, pul pul dökülmelerin önüne geçer.
 • Gözaltı morluğu ve şişliği konusunda muzdarip olan bireyler patatesin cilde olan şifasından yararlanmış olur.
 • Cildin renk tonunu açar. Sivilce lekeleri ve güneş lekelerini ortadan kaldırır.
 • Kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerinin nem kazanmasına yardımcı olur.
Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Pirinç Maskesi

3 çay kaşığı pirinç soğuk suya koyularak kısık ateşte yumuşak hale gelene kadar pişirilir. Pişen pirincin suyu ayrı bir kaba süzülür. Süzmüş olduğunuz pirinci soğuk suyla yıkayın, ardından 1 yemek kaşığı sütü ılıtın ve pirincin üzerine ekleyin. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ardından da içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. İyice temizleyip kuruladığınız cildinize bu karışımı uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletin. Ayırmış olduğunuz pirinç suyu ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske haftada bir kere uygulanabilir. 300Verimli sonuç alabilmek için bir  müddet uygulamaya devam edin.

Pirinç maskesinin cilde faydaları nelerdir derseniz şunları sayabiliriz:

 • ‌Pirinç suyu cilt lekelerini açar bu sayede cildin beyazlamasına olanak sağlar. Renk eşitsizliğini giderir.
 • Cildin erken yaşlanasının önüne geçer.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Sivilce, siyah nokta ve cilt lekelerini ortadan kaldırır.
 • Cilde ışıltı ve sağlıklı görünüm kazandırır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi sağlığa olan faydalarının yanı sıra sizlere kusursuz bir cilt olanağı sunuyor. Ciltteki gözenekleri temizleyip lekeleri gidermedeki mucizevi etkisi yadsınamaz. Günde sabah ve gece olmak üzere 2 defa uygulayacağınız elma sirkesi kürü ile mermer gibi bir cilde siz de sahip olabilirsiniz!

Öncelikle yüzünüzü temizleyin ve kurulayın. Zira maskenin etkisini en iyi seviyede görebilmek için bu adım önemli. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 2 yemek kaşığı suyu bir kapta karıştırın. Bir parça pamuk yardımı ile bu karışımı yüzünüze tampon hareketlerle yedirin. 10 dakika beklemenizin ardından soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Domates ve Pirinç Unu Maskesi

1 adet olgunlaşmış domatesi rendeleyip üzerine pirinç unu ekleyin ve karıştırın. Göz çevreniz dışında yüzünüzün her yerine uygulayın. 15 dakika beklemenizin ardından yavaş hareketlerle ılık su ile yıkayın. Ya da domatesi ortadan ikiye bölüp iç kısmına pirinç unu sürün. Yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

İçerik
Daha Kalıcı Bir Güzellik İçin Cilde En Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?

Televizyonda ya da tanıtımı yapılan pahalı fondötenleri almak zorunda değilsiniz çünkü pahalı olaması çok kaliteli1

3 dk. 2254 Okundu
Nedir
Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri

Gözenek sıkılaştırıcı maskeler geniş gözenek problemi olan kişilerin imdadına yetişir. Gözenekleriniz çok belirginse bunu azaltmanız1

3 dk. 17745 Okundu
İçerik
Cilt Bakımı Hangi Sırayla Yapılmalıdır?

Cilt bakımı; cilt sağlığı için düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Cildin pürüzsüz olması, kullanılan1

3 dk. 9014 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al