KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Havucun Cilde Faydaları Ve Havuçla Yapılabilecek Maskeler

Bilindiği üzere tüm besin kaynakları yemekte kullanıldığı gibi birçok alanda da kullanılır ve fayda sağlar. Bu besinlerin cilde ve saça da yararları saymakla bitmez. Havuca gelecek olursak; havuç diyince aklımıza ilk göze yararı gelir. Lif açısından zengin olması ve içindeki vitamin ve mineraller sayesinde göz sağlığını korur.

Tabi ki tek faydası göze değildir. Karaciğeri ve kanı temizler. Hücreleri onarır ve bunun gibi birçok yararı vücudumuza sağlar. Aynı zaman da sadece Türk mutfağında değil birçok mutfakta da olmasa olmazdır. Cilde de oldukça faydası dokunan bir sebzedir.

Havucun Cilde Faydaları

 • Ciltteki güneş lekelerini ve sivilce izlerini yok eder.
 • Kendisi adeta bir güneş kremidir. Güneş lekelerini giderdiği gibi güneşten de koruma özelliği vardır.
 • Daha nemli ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Eğer kuru bir cilde sahipseniz havuç yardımınıza yetişecektir. Kuru ciltlerin nemlenmesini ve nemi hapsetmesini sağlamaktadır.
 • Sadece cildi güzelleştirme özelliği yoktur. Aynı zamanda yaraları iyileştirir. Kesiklere iyi gelir ve iltihabı önler.
Havucun Cilde Faydaları Ve Havuçla Yapılabilecek Maskeler

Havucun Cilde Faydaları Ve Havuçla Yapılabilecek Maskeler 

Havuçla Yapılabilecek Maskeler

Havuç ile cildi güzelleştirmek için yapılacak maskelere bakacak olursak;

 • Nem Deposu Havuç Maskesi: Cildinizin daha nemli ve parlak olmasını istiyorsanız havuç maskesi olmasa olmazlardandır. Bunun için gerekli malzemeler ise şunlardır;
 1. Bir tane rendelenmiş havuç
 2. Bir çorba kaşığı bal
 3. Bir çay kaşığı süt kreması
 4. Bir miktar zeytinyağı

Bu malzemeler iyice karıştırılıp macun haline getirilir. Temiz cildinize bu yapılan maskeyi eşit şekilde dağıtarak sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile güzelce yıkayın. Yıkadıktan sonra hemen daha yumuşak ve nemlenmiş olduğunu hissedeceksiniz.

 • Göz Çevresindeki Kırışıklıklara Son: Kırışık Giderici Havuç Maskesi: Bu maske adeta yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bir maskedir. Malzemelerine bakacak olursak;
 • Bir adet yumurtanın sarısı beyazından ayrılır. Beyazının içine bir adet rendelenmiş havuç konulur ve güzelce karıştırılır. Daha sonra da bir çay kaşığı aloe vera Tüm malzemeler güzelce karıştırıldıktan sonra göz çevresine dağıtılarak sürülür. Sürüldükten bir süre sonra göz çevresi gerginleşmeye başlayacaktır. En fazla yarım saat bekletilmelidir. Maskeyi çıkarmak içinde ıslak mendil ya da havlu kullanıp çıkarabilirsiniz.
 • Parlak Bir Cilt İçin Havuç Maskesi: Havucun cilde yararları saymakla bitmez ve bu yararlar çok fazla alana hitap eder. Parlak bir cilt için de yine imdadımıza havuç yetişecektir. Bunun için ise sadece iki malzeme yeterlidir. Bunlar bir adet havuç ve bir tatlı kaşığı zeytinyağıdır. Ama şuna da dikkat edilmelidir ki havuç maskeleri normal ve yağlıya dönük ciltler için idealdir yani kuru ciltlerin tercih etmeleri pek önerilmez. Maskeye dönecek olursak, öncelikle bir adet havuç rendelenir ve içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir. Güzelce karıştırıldıktan sonra bir fırça yardımıyla cilde sürülür. 5-10 dakika beklemesi yeterli olacaktır. Düzenli kullanıldığı takdirde cildi besler ve parlaklık sağlar.
İçerik
Evde Yüz Bakım Önerileri

Korona virüs sebebiyle evde olduğumuz bu süreçlerde kendimize zaman ayırmak istediğimiz zamanlar da yapacağımız ilk1

3 dk. 15809 Okundu
İçerik
Kirpik Uzatan Yağlar

Kirpik uzatan yağlar; dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler tarafından güvenle kullanılabilir. Tabii ki1

3 dk. 13871 Okundu
İçerik
Dövmenin Tarihçesi Dövme Dinimizde Nasıl Karşılanmaktadır

Dövmenin tarihçesi Dövme dinimizde nasıl karşılanmaktadır. Her ne kadar 20.yüzyıl da popüler olmaya başlasa da1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.