KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Daha Kalıcı Bir Güzellik İçin Cilde En Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?

Televizyonda ya da tanıtımı yapılan pahalı fondötenleri almak zorunda değilsiniz çünkü pahalı olaması çok kaliteli olacağı anlamına gelmez. Bir başka neden ise pahalı olması kişilerin cilt tipine uymaması ya da içeriğinin alerjik sorunlara yol açacağını gibi sorunların bulunmasından ötürü kalite paranın çokluğu ile aynı doğrultuda değildir.

Gün içerisinde kullandığın fondötenin duruşunu beğenmiyorsan doğru bir fondöten seçimi yapmadın demektir. Fondöten alırken neye göre alacağınızı bilmelisiniz yani eğer siz kapatıcı olarak alıyosanız ya da pürüzsüz ten gösteren fondöten alıyosanız bunu cilt yapınıza uydurarak almalısınız.

Fondöten alırken beklentileriniz doğrultusunda hareket etmeli, cilt tipinize göre almalısınız. Doğru fondöten alımı, ciltte yağlanma yapmayan, kusurları kapatan ve pürüzsüz gösteren fondöten almak olacaktır. Kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden dolayı cildiniz neyi kabul etmeye müsait ise ona uygun alım yapılmalıdır.

Yağlı, hassas ya da akneli bir cilt yapısına sahipseniz mutlaka yağlı olmayan ve gün içerisinde belli zamandan sonra yağlanma yapmayan fondöten seçilmelidir. Ayrıca akneli olan cilt için kesinlikle yağlı fondöten kullanmayın ve kusurları kapatmak içinde yüz tonunuzdan çok az miktarda kapalı ton alınız.

Kalıcı Bir Güzellik

Kalıcı Bir Güzellik 

Cilt tipine uygun Fondöten Alımı

  • Yağı cilde sahip olan kişiler, mat, yağsız ve parlamayı kontrol altına alan fondötenleri tercih etmelidir. Yağlı fondötenler günün ilerleyen saatlerinde yağlanma yapacağından dolayı tercih edilmemesi gerekir. Doğal bir matlık sağlayan, yağlanmadan dolayı parlak gösteren ve emilimi doğru olan fondöten seçilmelidir.
  • Kuru cilde sahip olanlar, donuk ve döküntülü ciltler için yağlı fondötenler kullanılmalıdır. Çünkü kuru ve pul pul dökülen ciltlere mat fondöten sürülemez yüzü daha kötü hale getirecektir. Kuru ciltlerde makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekir.
  • Karma bir cilde sahip iseniz, istenilen türde makyaj yapabilir ve istenirken türde seçim yapabilirsiniz. Her ikiside uyumlu olacaktı, gidilecek yere göre parlak yani ıslak makyaj ya da doğal mat fondöten seçimi yapılabilir.
  • Ciltte kızarıklık, akne ya da cilt tonu farklılığı var ise, uzun süre kalıcı ve kapatıcı özelliği yüksek olan fondötenler tercih edilmelidir. Ciltteki kusurları doğal bir şekilde kapatan ve topaklanma sorunu yaşatmayacak fondöten alınmalıdır.

Cilt Tonları Nasıl Tespit Edilir?

Cildin birçok tonu bulunmaktadır ve çoğu kişiler bundan haberdar değildir. Sadece rengine göre alım yapılmaz tonlarına göre seçim yapılmalıdır. Soğuk tonlar, sıcak tonlar ve nötr tonlar olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Soğuk tonlar, genellikle beyaz beyaz tenlilerdir ve pembe tonda bazlı fondöten iyi bir seçim olacaktır. Sıcak tonlar ise, kumral kişilerde görülmektedir. Sarı bazlı fondötenleri tercih etmelisiniz. Nötr tondaysanız istenilen fondöten türü kullanılabilir, karma ciltler farklı Çeşitleri taşıyabilir ve uyumlu olabilir. Altın tonlarda tüm fondötenler uyumlu olacaktır.

İçerik
Cildiniz 10 Adımda Gençlik ve Işıltı Kazansın

Soğuyan havalar, nem, stres, beslenme ve daha birçok faktör cildimizin kuruyup sertleşmesine neden olur. Bu1

4 dk. 9115 Okundu
İçerik
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt bakımı, hem sağlıklı bir cilt hem de güzel bir görünüm için çok önemlidir.1

2 dk. 17389 Okundu
İçerik
Botoks Etkisi Yaratan Doğal Maske

Estetik yapmak istemeyen kişiler doğal yollarda çare aramaya başlarlar, estetik operasyon geçirmeden de genç bir1

2 dk. 1459 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.