KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Palkadot Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Palkadot, gerektiği durumlarda kişiselleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilirlik için işlevsel çözümler geliştirmek amaçlı kurulan bir ağdır. Bu ağın kısaltılmış hali “DOT” tur.

Palkadot coin, web için ölçeklenebilir, güvenli ve birlikte çalışabilir bir ağ protokolüdür. İsviçre merkezli Web3 Vakfı aracılığı ile desteklenmektedir. Palkadot ağı sayesinde blokzincirleri birbirine bağlanarak zincirlerarası veri transferini sağlar. Bu doğrultuda merkeziyetsiz uygulamalar, bağımsız olarak çalışan açık, yarı açık ya da özel blokzincirlerinden veri almaktadırlar. Bu token’in kısaltılmış hali “DOT” tur. İşlevsel çözümler geliştirmek için kurulan ağ olarak nitelendirilebilir.

Palkadot, bağımsız blockchain’lerin Palkadot zinciri aracılığı ile bilgi ve işlem alışverişini yapabilmesi için internet hizmeti veriyor.

Palkadot Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

İsviçreli Web3 Vakfı aracılığı ile 19 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya çıkarıldı. Altyapısı’nda Nominated Proof of Stake (NPoS) mekanizması kullanılmaktadır. DOT token’ i 3 katmana hizmet vermektedir. Bunlar;

  • Ağ üzerinden yönetim,
  • Staking,
  • Bonding,

Yönetim: Palkadot coin sahipleri protokol üzerinde kontrol yetkisine sahiptir. Madencilere özel olan ayrıcalıklar, düzeltmeler ve yükseltmeler gibi durumların yönetimi DOT coin sahiplerine verilmektedir.

Staking: Token sahipleri dürüst davranmalıdır. Bu oyun teorisi olarak da nitelendirilmektedir. İyi oyuncular ödüllendirilmektedir. Kötü oyuncular ise ağda bulunan paylarını kaybediyor.

Bonding: Bağlama tokenleri ve parachain’ler eklenmektedir. Kullanışlı olmayan ya da eski parachain’ler bond token olarak kaldırılmaktadır.

Palkodat Coin

palkodat coin

Palkadot En Düşük ve En Yüksek Fiyatı Nedir?

Palkadot 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ağustos 2020’de 2,69 $, en yüksek ise 1 Eylül 2020’de 6,84 olarak belirtildi. Palkadot coin’ in toplam arzı ise 1.020.546.682 DOT’tur. Kripto para dolaşımındaki arz 886.523.575 DOT’tur. Ayrıca yeni DOT coin 2020 de piyasaya çıktığı için piyasada kaçıncı sırada yer aldığı bilinmiyor. Fakat 24 saatlik işlem hacminin 1.150.637.646 USD olduğu ifade edilmektedir.

Palkadot Coin Nasıl Satın Alınır?

Palkadot coin satın almak için Dünya’nın en güvenilir ve en hızlı borsasından biri olan Binance aracılığı ile kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. DOT coin, her tokende olduğu gibi birçok insanın dikkatini üzerine çekmiş durumdadır. Yerel kripto para birimi DOT, piyasada bulunan en merak edilen kripto para birimidir.

Palkadot alım ve satım yapabilmek için ülkemizde hizmet veren kripto para borsasından birine kayıt olunmalıdır. Kayıt olduktan sonra giriş yaparak hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir. Daha sonra DOT adı ile istediğiniz miktarda satın alıp satabilirsiniz. Aynı zamanda kripto paralarda işlem hacmine göre anlık düşüşler ve yükselişler görülmektedir. Bu yüzden DOT satın almadan önce detaylı bir şekilde analizini yapmanızı önermekteyiz.

Palkadot Ne Kadar?

Palkadot (DOT), piyasaya çıktığından bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. DOT’un işlem hacmi ortalama 3,5 milyar dolardır. 1 DOT=127 TL değerindedir.

Nedir
IOTA Kripto Para Projesi Nedir?

Bugünkü yazımızda kripto para olan IOTA’ı inceleyeceğiz. IOTA’nın diğer kripto paralardan farlı nedir onlara değineceğiz.…

3 dk. 7416 Okundu
İçerik
TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası ile banka hesaplarının sorgulanıp sorgulanamayacağı merak edilen konulardan birisidir. Özellikle hesap işletim…

2 dk. 14053 Okundu
Nedir
Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Aralık 2013’te piyasaya çıkan Dogecoin, Litecoin tabanlı kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 65…

3 dk. 13845 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.