KATEGORİLER

Atom Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Atom coin, Cosmos ağına ait kripto para birimi olarak bilinmektedir. Kendi içerisinde kuralları olan ve blockchainlerin etkiletişim kurmasını sağlayan para birimidir.

Atom coin, Cosmos (Atom) ağının kripto para birimidir. Kendi içinde kuralları olan, farklı blockchainler ile etkileşim kurmasına olanak sağlayan ve zincirler arası işlemlerin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Cosmos (Atom) ilk olarak San Francisco merkezli kripto para yatırım firması olan Paradigm ile birçok alanda uzmanlaşarak Boston merkezli yatırım şirketi olan Bain Capital aracılığı ile 9 milyon dolarlık fon ile adını Dünya’ya duyurmuştur.

Atom coin piyasaya ilk çıktığında güçlü ve iddialı bir proje olarak tanıtıldı. Piyasaya girdikten sonra bilgisayar korsanlarına düşerek siber saldırıya maruz kaldı. Bu yüzden Atom coin önemli güvenlik açıklarını ortaya koydu. Böyle bir durum karşısında Atom coin büyük kayıplar yaşadı.

Atom (Cosmos) Coin Nasıl Satın Alınır?

Atom coin’i TL ile direk satın almak mümkün değildir. Bu yüzden öncesinde yerli bir borsaya TL yatırılmalıdır. Daha sonra Bitcoin (BTC) satın alınmalıdır. Bitcoinleri Huobi, Okex ve Kucoin gibi yurt dışı borsalarından birisine transfer etmeniz gerekmektedir. Son olarak Bitcoinlerinizi Atom coin satın almak için kullanabileceksiniz.

TL ile Bitcoin satın almak isteyen kişiler Türkiye’nin en büyük ve önemli kripto para borsası olan Paribu aracılığı ile BTC satın alabilir. Bunun için Paribu’ya giriş yapmak için hesap oluşturmanız ve giriş yapmanız gerkemektedir. Kaydınızı oluşturduktan sonra borsa hesabınıza para yatırmak için ‘’Yatırma İşlemleri’’ seçeneğine tıklayınız. Bu sayede istediğiniz tutarda Bitcoin (BTC) alabilirsiniz.

atom coin

atom coin

Atom Coin Alım ve Satım İşlemleri

Atom coin alım-satım işlemi için Paribu aracılığı ile kolaylıkla BTC hem alım hem de satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri Huobi ile yapmanızı önermekteyiz. Paribu menüsüne ‘’Çekim İşlemleri’’ yazarak giriş tıklayın. Ardından karşınıza gelen sekmede BTC’ye tıklayarak çekeceğiniz BTC tutarını girin. Çekme talebiniz gerçekleştiğinde Paribu ile işiniz bitiyor. Şimdi Huobi’ye giriş yapın. Menüde ‘’Borsa’’ ya giderek sol tarafta bulunan BTC seçeneğine tıklayın. Ardından arama çubuğuna Atom yazın ve alış fiyatı girin. Almak istediğiniz Atom coin miktarını yazarak satın alam işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Atom (Cosmos) Coin Alt Yapısı

Atom, iki katmandan oluşmaktadır. İlk katmanda Tendermint ve Blockchain açık kaynaklı bir taban bulunmaktadır. Merkezi olmayan bu uygulamada BFT uyumunu tabana entegre etme yetkisine sahiptir. 2019 yılında siber saldırı ile karşı karşıya gelen Atom coin, sistemi güçlendirmek için katman genişletmeye hala devam etmektedir. İstenilen yapıya eriştiğinde Ethereum’a rakip olacağı söylenmektedir.

Blockchain iletişim protokolü olarak bilinen IBC, bağımsız zincirler arasında iletişimi sağlayarak ara bağlantı katmanı olarak nitelendirilmektedir. Bu katmanda zincirler birbirinden bağımsızdır. Coin, veri paylaşımı ve dijital varlık Atom coin’in altyapısı olarak tanımlanabilir.

İçerik
Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu…

2 dk. 13149 Okundu
Nedir
Ethereum Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Ethereum coin (ETH), kripto para birimini alan kripto işletim sistemidir. Açık kaynaklı ve smart contract…

3 dk. 2838 Okundu
İçerik
A101 Marketler Zinciri Kimindir?

Türkiye’nin en büyük marketler zincirinin başında A101 gelmektedir. Peki A101’in sahibi kimdir? A101 Marketler Zinciri…

3 dk. 16825 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.