KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Neo Coin

Neo Coin, 90’lı yıllardan itibaren dijitalleşme anlamında büyük gelişmeler yaşanmıştır.  Buna çağ atlamak denilebilir.  İthal varlıklar olarak başladı ve daha sonra kripto paralarla devam etti. Neo Coin   aslında 2014 yılında ortaya çıkan açık kaynak kodlu bir Blockchain ağıdır. 2017 yılında yeni bir markalaşmaya giderek ismini değiştirdi ve şimdi Neo Coin adını aldı. Kurucuları Da Hongfei ve Erik Zhang’dır. Şangay şehrinde ortak çalışma ürünü olarak oluşturuldu. Neo Coin’e Çin’in Ethereum’u denilmektedir. Neo Coin ağı insanlara akıllı bir ekonomi yaratmanın anahtarını sunan bir sistemdir. 

Böylelikle kendi eko sisteminizi kurabilir ve akıllı bir ağ geliştirebilirsiniz. Ayrıca Neo Coin’i içine yerleştirebilirsiniz.  Neo Coin diğer ağlardan farklıdır.  Bu fark ise onlardan daha hızlı olmasıdır. Neo Coin diğer Coin’lere göre daha ölçeklendirilebilir bir kripto paradır. Çok hızlı işlem yapmaya olanak vermesi onun diğer kriptolardan farkını ortaya koyar. Neo Coin ile yapılan bütün işlemler çok daha güvenli bir ağda  yer alır. Neo Coin bugün Çin’in Ethereum’u olarak bilinir.  Neo Coin fiziksel varlıkların dijital hale dönüştürülmesi önceliği oluşturularak ortaya çıkarılmıştır. 

Neo Coin’in dijital varlıkları ve sahip olduğu dijital kimliklerle akıllı sözleşmeleri birleştirmiştir.  Bunu klasik ekonomi ve akıllı ekonomi ile köprü oluşturarak sağlamıştır.  Neo Coin ilk piyasaya Antshares ismi ile çıkmıştır.  Ancak 2017’den sonra Neo Coin olarak isim değiştirmiştir. 

Neo Coin Yorum

Neo Coin’in en önemli özelliklerinden biri satın alan kullanıcılarla satan kullanıcıları tek bir platformda bir araya getiren bir sistem olmasıdır. Buna Akıllı ağ denmektedir. Akıllı ağın içinde akıllı kontratların desteği sayesinde kullanıcılar ve pazarın sahibi bir arada ve iletişim halindedir. Veri transferi yapabilirsiniz. Son derece güvenli bir biçimde kimlik tanımlaması yapabilirsiniz. Böylece her iki kullanıcılar arasında ekonomi ağı kurulmuş olur. Neo Coin özellikleri ve kullandığı ağ ile Ethereum’a çok benzediği için Ethereum’a rakip olarak çıkarıldığı söylenmektedir. Bu nedenle Neo Coin için Çin’in Ethereum’u denmektedir. 

Genel olarak bakıldığında Neo Coin hem altyapısı sağlam hem de arkasında büyük bir yatırım şirketi vardır. Bu token’in arkasında bulunan şirket uluslararası düzeyde dünyadaki birçok büyük şirketle ortaklığı bulunan bir şirkettir. Bu nedenle Neo Coin oldukça sağlam temelleri olan,  bitmesi mümkün olmayan bir kripto paradır. Bir süre önce 2,40’a kadar çıktı ve sonra ani bir düşüş ile geriledi.  Tabii bu durum yatırım yapanları çok korkuttu ve çok da şaşırttı.  Fakat daha sonra anlaşıldı ki bu korku yersiz,  sonra anlaşıldı ki düşüş yaşadığı dönemde yeni bir çalışması vardı. Bu çalışma da yeni bir kripto paranın piyasaya çıkarılması çalışmalarından biriydi.  

Neo Coin yorum ve analizcileri Neo Coin’in düşüşlerinde panik olunmaması gerektiğini,  çünkü arkasında büyük bir şirket olduğunu söylemektedir.   Ayrıca Neo’nun kripto para pazarında uzun süre kalacağı da söylenmektedir. Çünkü Neo Coin kendine Ethereum gibi bir rakip bulmuştur. Bitme ihtimali yoktur. Analizcilerin yorumlarına bakılacak olursa bu şu demek de değildir;  her zaman Neo Coin hep yüksek trendlerde olup hiç düşmeyecek.  Asla bu anlama da gelmemelidir.   Ancak istikrarlı hareketleriyle belki kısa vadede yatırımcılarına çok büyük paralar kazandırmayacak, fakat uzun vadede kar beklentisi vadeden Coin’lerden biridir. 

Neo Coin Grafik Ve Analiz Tablosu

Neo Coin grafik ve analiz tablosu Neo Coin açısından umut vadeden tablodur. Özellikle uzun vadede para kazandıracak Coin’lerden biri olduğu söylenmektedir. Yapılan eleştirilerin birçoğu merkeziyetçi olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer Blockchain  ağlarına göre daha merkeziyetçi bir yapıya sahiptir. Neo Coin kurucuları bu eleştirileri değerlendirmiş ve bunun üzerinde bir takım çalışmalar yapmıştır. Var olan durumunu biraz daha değiştirip belli oranda merkezden uzaklaşılmıştır.  Bu nedenle Neo Coin ağı Neo 30 ağına geçiş yapmıştır. Neo 30 geçişinden sonra merkezden uzaklaşmakla kalmadı,  birçok çözümün bir arada olduğu bir ağa dönüştürüldü. 

Bunlardan bir tanesi oracle çözümüdür. Bu da kullanıcılara yeni farklı ve daha güvenli çözümler üretecektir. Ancak tam olarak merkeziyetçi yapısından yine de uzaklaşmamış olsa da kullanıcılarına yeni alternatif çözümler üretmeye devam eden ağlardan biri olma durumunu korumaktadır. Bu konuda kendini geliştirmeye de devam etmektedir. Neo Coin’in toplam arzı ile maksimum arzı 100 milyon  adettir. Piyasada ise 70 milyondan fazla Neo Coin bulunmaktadır. Bunun dışında market değeri ise 4 milyar doların üzerindedir. 

neo coin

Neo Coin Nasıl Alınır?

Neo Coin nasıl alınır? Sorusu diğer kripto paralarında en popüler sorularından biridir. Bugün Dünyada ve Türkiye’de Neo Coin alabileceğiniz birçok borsa platformu bulunmaktadır. Neo Coin alım satım işlemlerini yapacağınız platformun öncelikle güvenli olması gerekmektedir.  Daha sonra ise Neo Coin satın alma talebi oluşturuyorsunuz. Ayrıca diğer varlıklarınızı da Neo Coin’e çevirebiliyorsunuz.  Şu anda kripto para borsalarında kredi kartı kullanarak da Neo Coin satın almanıza olanak tanınmaktadır.  Aynı zamanda düşük komisyonlarla alım satım ve takas yapma seçeneği de size sunulmuştur.

Coin
Bitcoin Vault (BTCV)

Bitcoin Vault (BTCV) Değişen dünyada kişilerin yatırım anlayışında da çok ciddi değişimler meydana geldi denilebilir.1

5 dk. 17 Okundu
Coin
PCHAIN(PI)

PCHAIN(PI), 30 Mart 2019 tarihinde giriş yaptığı kripto para piyasasında tam 2 yıl sonra derin1

5 dk. 21 Okundu
Coin
KuCoin Token (KCS)

KuCoin Token (KCS) Kripto para borsaları arasında yer alan isimlerden biri de KuCoin’dir. Global yapıya1

5 dk. 57 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.