KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Lite Coin

Lite Coin açık kaynaklarla kodlanmış diğer kripto paralar gibi bir merkeze sahip olmayan para birimlerinden biridir.  Böyle olmasından dolayı sıfır maliyete sahiptir ve sıfır maliyetle ödeme imkânı sunar.  Ayrıca Lite Coin kullanıcılara kendi ekonomik para finansmanını kendilerinin yönetmesine izin verir. Bundan dolayı da bugün küresel anlamda geniş çaplı bir ödeme ağına sahiptir. Lite Coin Bitcoin ile benzerlik gösteren bir kripto paradır.  2011 yılında geliştirilmiştir.  Charlie adında bir kişi Bitcoin kripto Torres sistemindeki bir takım hataları bularak onu gidermeye çalışmış ve Lite Coin’i bulmuştur.  

Bitcoin gibi açık kodlu bir para değildir.  Diğer kripto paralar gibi Lite Coin’de merkeze bağlı değildir.  2011 yılında çıktığı zaman çok büyük başarı yakalamıştır.  Şu anda da diğer kripto paralar içinde önemli bir yere sahiptir.  Lite Coin bugün 1 milyar doların oldukça üzerinde bir kripto para pazar değerine sahiptir ve ilk 6 coin’den biri olarak bilinir.  Lite Coin’in diğer kripto paralardan farklı özelliği ise onlardan çok daha hızlı blok yaratmasıdır. 

Lite Coin Yorum

Lite Coin borsasında işlem yapan çok fazla kullanıcı bulunmaktadır.  Lite Coin alabilmek için Blockchain adresine sahip olmanız ve o platforma üye olmanız gerekir.  Lite Coin yorum bilgilerini internette özellikle sosyal medya ağlarında fazlasıyla bulabilirsiniz.  Buradan da çok fazla işlem yapan kullanıcının olduğu rahatlıkla anlaşılabilir.  Lite Coin’in diğer avantajı ise kısa sürede çok fazla kar sağlaması olmuştur.  

İsmini hızla duyuran Lite Coin ayrıca uzun vadede yatırım yapmak isteyen kullanıcılara da büyük avantaj sağlayan kripto paralardan biridir.  Lite Coin alım satımı yaptığınız platformlarda biriken Coin’lerinizi dilediğiniz zaman Dolara çevirebilir ve Dolar olarak çekebilme olanağına sahipsiniz.  Ayrıca Lite Coin hakkında ayrıntılı bilgi internette birçok kanal üzerinden yapılmakta ve bilgi aktarımı sağlanmaktadır.  Lite Coin kripto para borsasında geniş işlem hacmine sahiptir. Bu da hem uzun vadede hem de kısa vadede kar elde edilmesini sağlar. 

Lite Coin Grafik Ve Analiz Tablosu

Belli zamanlarda kripto para analizlerine bakıldığında Nisan ayının ortalarından sonra %15’in üzerinde bir gerileme görülse de daha sonra kendini toparlamış ve direnç noktasının üzerine çıkmıştır.  Diğer kripto paralardaki yükseliş Lite Coin’i geriletmemiş onu da yükselişe geçilmiştir. Elon Mask’ın zaman zaman tweetler atmasıyla kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik yalnızca Türkiye’de değil dünyadaki kripto para borsalarının da dengelerini etkilemiştir. Zaman zaman belli gerilemeler yaşayan Lite Coin’in diğer kripto paralara göre belli avantajları vardır.  

Lite Coin’in oluşumunda açık kaynaklı kod kullanılmıştır.  Lite Coin diğerlerinden farklı bir algoritma kullanmıştır. Burada oluşturulan algoritma sayesinde yapılan kazı işlemleri diğerlerine göre daha kolay ve az düzeyde yapılmaktadır.  Buradaki madencilik işlemi Lite Coin ile belli oranda avantaj sağlamıştır.  Zaman zaman ciddi düşüşler yaşasa da yükseliş hızını büyük ölçüde etkilemektedir.  Lite Coin madenciliği diğer kripto paralar da olduğu gibi kişisel bilgisayarlardan ekran kartı ekleyerek de yapılabilmektedir. Lite Coin piyasaya çıktığı günlerde bütün dünya Bitcoin ile ilgilenirken Lite Coin sert bir çıkış yaparak 240 Doların üzerine çıkmıştır.  

Diğer kripto paralarla mukayese edildiğinde son derece basit bir alt Coin türüdür.  Lite Coin’in hareketliliği ciddi anlamda etkilenmektedir. Lite Coin bir alt Coin olmasına rağmen artışı ve işlem hacmi uzun vadede çok ciddi kazandıracağı öngörüsünü de beraberinde getiriyor.  Lite Coin açık kaynak kodları ile oluşturulan bir para birimidir.  Network sistemleri ile uyumlu çalışır. Lite Coin ile Bitcoin arasında belli oranda farklılıklar vardır.  Lite Coin blok işleme zamanı 2,5 dakika iken Bitcoin’de bu süre 10 dakikadır.  

Durum böyle olunca Bitcoin’e göre daha hızlı işlem yapılmasını sağlar. Lite Coin piyasaya çıktığı günden itibaren hızla yükselmesi ile diğer Coin kripto paraları arasında hızla değeri yükselen 5 kripto para durumuna gelmiştir.  Başlangıç aşamasında çıkma sebebi Bitcoin’in yerini almak değildi.  Ancak onun kadar olamasa da onun bir gerisinde olmayı hedeflemişti.  Bu konuda da yanılmadı.  Bir alt Coin olarak varlığını sürdürmeye devam eden ve uzun vadede kazandıran kripto paralardan biridir.  Birçok kişi Bitcoin ile ilgilenirken hızla değer kazanmaya devam ediyor.  Bunun en önemli sebeplerinden biri ise Bitcoin’in hızla yükselmesi ve yatırımcı ilgisinin alt Coin’lere yöneltmesi oldu.  Bu hızlı artışın diğer bir sebebi ise diğer alt Coin’lerden çok daha kısa sürede işlem yapılabilir olması ve kolay alınabilir olmasıdır.  

Günümüzde en popüler kripto paralardan biri olan özellikle son yıllarda yatırımcının ilgisini çeken bir kripto para olmasıdır.  Bu da Lite Coin’i birçok açıdan diğer kripto para birimlerine göre daha avantajlı duruma getiriyor.  Özellikle Bitcoin madenciliği için özel ekran kartı kullanılırken Lite Coin daha sıradan ve klasik ekran kartlarınla da rahatlıkla işlem yapılabilir nitelikte olmasından dolayıdır.  Bu da büyümesinin etkenlerinden biri olmuştur. Hiçbir zaman Bitcoin’e alternatif olarak düşünülmediği halde yükselişi Bitcoin’in hemen gerisinden gelmektedir.  Bu da yatırımcıları heyecanlandırarak tercihlerini arttırmıştır.

Coin
Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) 2017 yılında oluşturulan bu kripto para birimi Bitcoin blockhain’inden ayrılarak ortaya çıkmıştır.1

4 dk. 15 Okundu
Coin
Swipe (SPX)

Swipe (spx) ile işletmeler, markalı sanal ve fiziksel kartlar oluşturabilir, yönetebilir ve dağıtabilirken aynı zamanda1

4 dk. 30 Okundu
Coin
Waifu Token(WAIF)

Waifu Token (WAIF) kripto para birimleri arasında tercih edilebilecek bir seçenek olarak yer alır. Alt1

5 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.