KATEGORİLER
Kripto Al Sat


EOS COİN

EOS COİN, son dönemlerin en çok konuşulan coinleri arasında yer alan EOS, pek çok yatırımcı tarafından yakından takip edildiği gibi ilgililerce de sıkı bir markaj altına alınmıştır. EOS 2017 yılında Dan Larimer ve Brendan Blumer tarafından geliştirilmiştir. EOS temelde bilgisayar kaynaklarını ölçeklendirmek, bilgisayar işletim donanımını ve depolamasını daha fazla aktif olarak kullanabilmek için merkezi olmayan bir protokol olarak kurumsal bağlamda tasarlanmıştır.

EOS toplamda 1 milyar 30 milyon adet civarında bir arz sayısına sahipken aktif olarak dolaşımda bulunan coin sayısı 954 milyon civarındadır. Yani EOS coinin mevcut arzının nerdeyse tamamı dolaşımda yer almaktadır. Güncel olarak 5.86 dolar bandından işlem görmekte olan EOS, kripto para piyasalarındaki negatif dalgalanmadan nasibini almış gibi gözükmektedir. Öyle ki son bir yıl içerisinde 14.88 dolar ile 2.03 dolar arasında ciddi bir dalgalanma yaşayan EOS’un standart bir çizgi takip edebildiğini söylemek şimdilik zordur. Geniş perspektiften bakıldığında EOS’un 12 Mayıs 2021 tarihinden itibaren bir gerileme eğiliminde olduğu söylenebilir. Her ne kadar Mayıs ayı ortalarından itibaren bir nebze yükselme eğilimi sergileyen Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu ile karşı karşıya kalsak da bu kripto para uzmanları söz konusu yükselişin kalıcı olmadığı noktasında hem fikir gibi gözükmektedir. Ancak EOS’un yıl içerisinde 9.50 dolar seviyelerini göreceği de yine analistler tarafından ileriye sürülen görüşler arasında yer almaktadır.

Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu

Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu bu anlamda bir kırılımlar dizisi sergilerken coinin Binance, ZG.com, IDCM, Huobi Global gibi büyük borsalarda işlem gördüğü söylenebilir. EOS coine ait tüm teknik indikatörler şu an için negatif bir görünüm sergilemekte daha açık bir ifadeyle EOS’un kısa ve orta vadedeki eğilimine yönelik güçlü argümanlar üretebilmeye imkân vermemektedir. Ancak geride kalan son 4 saatlik verilerden hareketle Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu’nun belirli bir süre daha 5.10 dolar ile 8 dolar arasında bir salınım sergileyeceği öngörülmektedir. 

Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu’na olumlu anlamda katkı gösteren bir diğer özelliği ise coinin sahip olduğu sistemi aynı anda binlerce hatta milyonlarca işlemi aynı anda hiçbir gecikme yaşanmaksızın gerçekleştirebilme kapasitesidir. Nitekim EOS saniyede 1 milyon civarında işlem yapabilirken bu sayının potansiyel olarak 100 milyona kadar ulaşabileceği ileri sürülmektedir. Merkezi olmayan kripto paralar arasında bu özelliği ile ön plana çıkan EOS’un bu denli geniş bir işlem kapasitesine ulaşmasının en önemli nedenlerinden biri de ileride bahsedileceği üzere Google Cloud iler gerçekleştirdiği entegrasyondur. Yine bu kapsamda altı çizilebilecek bir diğer nokta ise EOS işlemlerinde herhangi bir işlem ücretinin söz konusu olmamasıdır. Öyle ki piyasada işlem görmekte olan coinlerin belirli bir kısmı yatırımcılarından belirlenen oranlarda işlem ücreti tahsil edebilmektedir. Dolayısıyla EOS coininin sahip olduğu havuz tam da bu nedenle gün içerisinde oldukça yoğun bir trafiğe ev sahipliği yapmaktadır.

Eos Coin Yorumlar

Eos Coin Grafik ve Analiz Tablosu’nun kısmen flu bir görünüm arz etmesi yatırımcıların ve analistlerin coin hakkında sağlıklı analizler yapmasının önünde bir engel gibi gözükmektedir. Ancak EOS her ne kadar adeta kapalı bir kutu görünümüne sahip olsa da piyasa işlem gören diğer benzer coinlerin geride bıraktığı hareketlilik, dalgalanma ve kırılmlar EOS hakkında yine de bir çıkarım yapmayı olanaklı bir hale getirmektedir. EOS coin yorumlar da bu noktada bir yoğunluk göstermekte ve daha ziyade EOS üzerine kısa vadeli yatırımların kârlı olup olmayacağı sorusuna bir yanıt aramaktadır. EOS’un geride kalan süreç içerisinde göstermiş olduğu hareketlilik ilginç bir şekilde ETC coin ile benzerlik göstermektedir. Özellikle 2021 yılının Nisan ve Mayıs aylarında benzer bir grafik eğrisi yakalayan bu iki coin arasındaki benzerlikten hareketle EOS’un geleceği şimdikinden çok daha iyi bir konumda gözükmektedir. EOS ve ETC arasındaki karşılaştırmalı analizler neticesinde EOS coin yorumları, söz konusu coini spekülatif bir şekilde 20 dolar bandına sabitlenebileceğini ve bu nedenle kârlı bir yatırım hamlesi olabileceğini ileri sürmektedir.

EOS coin yorumlar gerçekten de şaşkınlık vericidir. Nitekim EOS’un yukarıda da söz edilen grafiksel dalgalanması coin hakkında farklı görüşlerin ortaya atılmasına neden olmaktadır. Ancak asıl dikkat çekici olan nokta EOS’un belirsiz olduğu ileri sürülen atmosferinin altındaki yorumların genel olarak pozitif bir söyleme sahip olduğudur. Coin Gecko’dan elde edilen veriler de bu yöndedir. Mevcut piyasa değerine göre 20 ve 24. sıralar arasında bir dolaşım gösteren EOS, özellikle 2021 Mart ayı içerisinde kat ettiği yükselen grafik ile yatırımcılarına üç gün içerisinde %100’e yakın bir kâr sağlamıştır. Öte yandan EOS, 2 Nisan 2021 tarihinde Google Cloud ile bulut sitemi üzerinde bir entegrasyon sağlamış ve bu yatırım hiç şüphesi kripto para piyasasında EOS’un hanesine önemli bir katma değer sağlamıştır.

Coin
Dexchain Coin (DXC)

Dexchain Coin (DXC) dijital ortamlarda üretilebilen sanal paralar arasında alt coin kategorisinde yer alan Dexchain1

5 dk. 38 Okundu
Coin
Neo Coin

Neo Coin, 90'lı yıllardan itibaren dijitalleşme anlamında büyük gelişmeler yaşanmıştır.  Buna çağ atlamak denilebilir.  İthal1

5 dk. 39 Okundu
Coin
Dent Coin (DENT)

Dent Coin (DENT) , son dönemlerde piyasalarda bulunan kripto para çeşitliliği hızla artmaktadır. Bunlardan bir1

5 dk. 129 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.