KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

2009 yılında yazılmış bir oyun programı olan minecraft 2011’de dünya geneline yayılmış bir program olarak dikkatleri üzerine toplamıştır. Bu oyunun temelinde basit bloklar yer almaktadır. Bu bloklar sayesinde özel olarak dünya yaratılmaktadır. Çok basit grafiklerden yararlanılarak yapılan oyun, en başta rahatsız edebiliyor. Bunun nedeni de basit grafiklerin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Buna rağmen tüm dünya üzerinde birçok hayranının bulunduğu inkar edilemez. Bazı otoriteler tarafından da bağımlılık yapıldığı belirtilenler arasındadır. Yapılan son araştırmalarla dünya üzerinde 40 milyonun üzerinde kişinin oynadığı belirtilmiştir. 

Oyunda önemli olan birkaç nesne bulunmaktadır. Bunların arasında da büyü masası gelmektedir. En çok aranan konular arasında da büyü masasının nasıl yapıldığı konusu gelmektedir. Büyü masası nasıl yapılır ne işe yarar konusu oldukça merak uyandırmaktadır. Belli itemlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan büyü masası, XP arttırmanızı kolaylaştırmaktadır.

Minecraft Büyü Masası Yaparken Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Dünya üzerinde çok fazla kullanıcıya sahip olan oyunda basit grafiklerden oluşan bloklar kullanılmaktadır. Bloklarla oluşturulan özel dünyada bazı itemler birleştirilerek oyunda level atlamak kolaylaşmaktadır. XP arttırmak için de yine belli itemler birleştirilmektedir. Bu aşama da büyü masası önem arz etmektedir. 

Büyü masası yapma aşamasında kullanılacak olan malzemeler;

  • Kitap (1 Adet)
  • Elmas (2 Adet)
  • Obsidiyen (4 Adet)

Bu malzemeleri topladıktan sonra büyü masası yapmak için hazır olmuş olacaksınız. Malzemeleri elde etmek için belli level atlamalarını yapmanız gerekmektedir. Kitap kolay elde edilebilirken, elmas bulmak oyun içinde zaman alacaktır. Bu nedenle uzun zaman oyunu oynamanız gerekmektedir. Obsidiyen bulmak için de oyun içinde yer alan lavlar kullanılmaktadır. Lavlara dökülecek suyun ardından obsidiyen elde edilmektedir. 

Minecraft Elmas Bulma

3 şekilde elmas bulma işlemi yapılabilmektedir. Bunlar; 

  • Lav Yöntemi: Yanınıza alacağınız bir kova su ve 2-3 kazma ile işe koyulabilirsiniz. Derinliklere indikçe lava yaklaştığınızı hissedeceksiniz. Lava ulaştıktan sonra etrafını kare şekilde kazmaya başlayın. Büyük ihtimalle 4-5 adet elmas elde edebilirsiniz.
  • X-Ray Yöntemi: Bu yöntemle tarama yaparak elmaslara erişim sağlayabilirsiniz. Kazdığınız birçok yerde elmas çıkmayabilir. Sağına ya da soluna bakmayı da ihmal etmeden ilerleme sağlayabilirsiniz. 
  • Lapis ve Kızıltaş Yöntemi: Bu alanlarda yapılacak olan kazılar önemlidir. En çok elmasın çıktığı alanlar buralardır. 6-7 elmas bulma şansınız vardır.

Minecraft Obsidiyen Bulma

Obsidyen bulmak için yapılması gereken lavlara erişmektir. Lavlara su dökülmesi ile birlikte obsidiyen bulmak kolaylaşacaktır. İlk başta lav dökülmelidir. Lavın yayılması beklenmelidir. Lavların yayılmasının ardından üzerine su dökülmelidir. Suyun dökülmesi ile birlikte kaya oluşumları gözlenecektir. Hemen yan tarafında da artık obsidiyene ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan ne kadar obsidiyen elde edeceğinizdir. Ne kadar fazla lav oluşursa o kadar fazla obsidiyen oluşacaktır.

Büyü Masası Yapımı

Büyü masası yapımı minecraft oyununda özel bir durumdur. Kullanım açısından da önemi bulunmaktadır. Yükselmek ve XP kazanmak için büyü masasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yukarıda verilen malzemeler tamamlandıktan sonra büyü masası yapımına başlanmaktadır. Tarife uygun olarak büyü masası yapmak için önce üretim bölümüne yani table kısmına geçmelisiniz. Bütün malzemelerin doğru bir şekilde burada yerleştirilmesi gerekmektedir. Yerleşimleri ise;

Oluşturmuş olduğunuz kitabı birinci sıranın ikinci sütununa yerleştirmelisiniz. Elmaslar, ikinci sıranın birinci sütunu ve üçüncü sütununa yerleştirilmelidir. 4 adet obsidiyen ise ikinci sıranın ortasına ve son sıranın tümüne yerleştirilmelidir. Bu işlem adımlarını oluşturduktan sonra büyü masanız hazır olacaktır. Hazır olan büyü masasını envanter kısmına sürükleyerek bırakmanız gerekmektedir. Böylelikle artık büyü masası sahibi olabileceksiniz. Level sıralamanız yükseldikçe büyü masanızı da büyütme şansını yakalamış olacaksınız. 

Burada en çok merak edilen ise minecraft kitap yapımı olmaktadır. Kitap yapmak için elinizde olması gereken itemler 3 adet olacak şekilde kağıttır. Fakat 3 adet kağıdı yapmak için yine 3 adet şeker kamışı olması gerekmektedir. Bu malzemeler olduktan sonra kitabı yapmak için orta sırada yer alan boşluk 3 adet olan şeker kamışı ile doldurulması gerekmektedir. Buradan kağıt elde etmiş olacaksınız. Orta sütunda bulunan boşluğa bu kağıtları koyarak ve iki tanede deri koyduğunuzda kağıtlar eşit büyüklükte olacak şekilde ayrılmalıdır. Bu ayırmadan sonra kitap oluşmuş olacaktır. Büyü masası yapımında kullanılmak üzere hazır hale gelecektir. 

Büyü Masasının Kullanımı 

Eğer bir büyü masası sahibiyseniz tüm itemlerinizi en iyi şekilde kullanabilir ve efsunlayabilirsiniz. Level geçme aşamasında en çok ihtiyaç duyulan ve yapılması gerekenlerden bir tanesidir. Hatta büyü masası yapımında etrafına kitaplıkların da konulması daha etkin olmasını sağlayacaktır. Kitaplıklar işe yarayacak ve büyü masasına doğru etkileşim gönderecektir. Bu da itemlerinizin gücünü arttırmada başrol oynayacaktır. Etkileşim sayesinde yaklaşık olarak otuz level kadar büyü alma şansınız olacaktır. 

Kitaplık oluşturmak bu aşamada önemlidir. Bunun için de belli başlı malzemelere ihiyacınız olacaktır. Kitaplık oluşturmak için gereken malzemeler; bir kitaplık için 6 tane tahta ihtiyacı bulunmaktadır. Aynı zamanda da 3 tane de kitap sahibi olmanız gerekmektedir. Malzemeler tamamlandıktan sonra crafter table kısmına yerleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için de yerleştirme işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yerleşim; crafter table’a en üst üç sıraya tahta, orta üç sıraya kitap ve son üç sıraya da yine tahta yerleştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle kitaplık oluşturmuş olacaksınız. 

İçerik
POCO M2 Pro

POCO M2 Pro ,akıllı telefon üretiminde dünya devi olan Xiaomi yeni akıllı telefonu POCOM2 Pro1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Pistonlar, etkileşim veya oyuncu olmaksızın bir blok yapısını hareket ettirmeye yarar. Minecraft dünyasında pek çok1

5 dk. 3828 Okundu
İçerik
Huawei P40 Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P40 serisindeki en sıcak ve en iyi performans gösteren model P40 Pro'dur ancak ona1

6 dk. 21 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al