KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Gizli Numara Engelleme (Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom)

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörler günümüzde kullanıcılarına tamamıyla ücretsiz bir şekilde gizli numaraya açma ve kapatma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler hatta birçok yolla gerçekleştirilebiliyor. Her geçen gün sosyal ağlarda ve iletişimde gizliliğin hat safhada olması sebebiyle ilgili sorunu yaşayan kullanıcıların bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğiyle ilgili detaylı bilgileri içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. Her adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda artık dışarıdan gelen gizli numara çağrıları tarafınıza iletilmeyecek, kimliği belirsiz insanlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Bkz: E-Devletten Abonelik İptal Ettirme Nasıl Yapılır?

Gizli Numaraya Açma ve Kapatma İşlemleri

Türkiye’de hizmet vermekte olan üç büyük operatör gerek mobil uygulama aracılığıyla gerekse SMS yöntemiyle gizli numaraya açma ve kapatma olanağı tanıyor. Bu işlemler içeriğimizin devamında sizlerle başlıklar altında paylaşılacaktır.

Türk Telekom Gizli Numaraya Açma ve Kapatma Adımları

Türk Telekom kullanıcıları üç farklı yöntemi kullanarak gizli numara engelleme fırsatı buluyor. Bu yöntemler; online işlemler uygulaması ve numara tuşlama yöntemidir.

1. Yöntem: “Online İşlemler” uygulamasını açın ve “Hat Ayarları” bölümünden “Gizli Numara Açma – Kapatma” alanına girin. Burada “Engelleme: Açık” olarak belirleyin.

2. Yöntem: Telefonunuzun arama kısmını açın ve *253# numarasını tuşlayın. Telefonunuz otomatik olarak dışarıdan gelen numarasız çağrılara kapatılacaktır.

Turkcell Gizli Numaraya Açma ve Kapatma Adımları

Turkcell kullanıcısıysanız ve gün içerisinde sizi rahatsız eden birçok gizli numara aramasıyla karşı karşıya kalıyorsanız, diğer operatörlerde olduğu gibi burada da numaranıza gelen gizli çağrıları engelleyebiliyorsunuz. Bu işlem için hem müşteri temsilcisinden destek alabiliyor hem de numara tuşlaması yapabiliyorsunuz.

1. Yöntem: Telefonunuzun arama bölümüne girip *253# numarasını tuşlayın.

2. Yöntem: “Dijital Operatör” uygulamasını açın, “Ayarlar > Çağrı Ayarlarım” bölümünden “Gizli Numara Engelleme” özelliğini aktifleştirin.

3. Yöntem: “0532 532 00 00” numarasını arayın ve müşteri temsilcisinden gerekli desteği alın.

Vodafone Gizli Numara Açma ve Kapatma Adımları

Vodafone, diğer operatörlere göre gizli numaraya açma ve kapatma işlemleri için sizlere birden çok seçenek sunuyor. Bu seçenekler doğrultusunda hangi yöntemi kullanırsanız kullanın sorununuz basit bir şekilde çözülecek ve istemediğiniz kişiler tarafından gelen gizli numara çağrılarını engelleyebileceksiniz. Hâl böyle olunca aşağıda sizlere ilgili yöntemlerden tek tek bahsettik.

1. Yöntem: Telefonunuzun mesaj gönderme bölümünü açın ve “GİZLİ AC” yazarak “7046” numarasına gönderin.

2. Yöntem: “Online Self Servis” uygulamasını indirin, “Hesabım > Ayarlar > Hat Ayarları > Çağrı ve Mesaj Ayarları > Gizli Numara Engelle” bu yolu takip ederek son adımdaki özelliği aktifleştirin.

3. Yöntem: Telefonunuzun arama bölümünü kullanarak 7046’yı arayın. Buradan gizli numara engelleme özelliğini çok basit bir şekilde aktifleştirebilirsiniz.

Her operatör için birçok kişi tarafından merak edilen gizli numara engelleme özelliğinin nasıl aktifleştirildiğini farklı yöntemler aracılığıyla sizlerle paylaştık. Her birini sorunsuz olarak kullanmaya başlayabilir ve işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

İçerik
En İyi Android Yedekleme Uygulamaları [TOP 5]

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte dijitalleşen dünyada veri gizliliği olabildiğince önemli hale1

3 dk. 11522 Okundu
İçerik
Honor Ailesinin 2020 Modeli Huawei Honor 8s 2020

Honor Ailesinin 2020 Modeli Huawei Honor 8s 2020 , yılında tanıtımı yapılan Huawei Honor 8s1

5 dk. 7 Okundu
İçerik
Redmi Note 9 Pro 5g

Redmi Note 9 Pro 5g Xiaomi firması özellikle de akıllı telefonlar konusunda her geçen gün1

5 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al