KATEGORİLER
Kripto Al Sat


MadByte Games Kurucusu Kimdir?

Oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam etmekte. Oyunların bu denli büyüdüğü ve farklı platformlara kaydığı bir ortamda da bu durum son derece normal karşılanabilir. Günümüz masaüstü oyun sektörü trilyon dolarları geçecek bütçelere kavuşmuş durumda. İşin içerisine mobil oyunları ve konsol oyunlarını da kattığımız zaman bu fiyat neredeyse 2 katına kadar çıkabiliyor. Artık herkes ellerinde bulunan cihazlardan oyun oynamakta. Kimileri mobil telefonlarından, kimileri bilgisayarlarından ve kimileriyse konsollarından bu dünyaya ortak oluyorlar.

Türk oyun sektörü de bu durumundan nasibini aldı. Birçok Türk yapımcısının kaliteli oyunlar çıkartarak sektöre hizmet ettiğini görmekteyiz. Bu yapımcılardan bir tanesi de Madbyte Games. Özellikle Zula adlı yapımlarıyla dikkat çeken firma dev bir Türk oyun stüdyosu olmayı başardı. MadByte Games kurucusu ve firma yetkilileri de muhakkak ki bu yükselişin gururunu yaşamaktadırlar. Zula’nın yapabildiği kadar büyük bir çıkış yakalamayı başaran Türk yapımı oyun sayısı oldukça az. Üstelik Zula, FPS türüne kattığı yeniliklerle beraber yurt dışında da ülkemizin bayrak taşıyıcısı olmaya devam etmekte.

MadByte Games Kurucusu Kimdir?

MadByte Games 2012 yılında çıkışını gerçekleştirmiş tamamen yerli bir stüdyodur. İstanbul merkezli olarak kurulan stüdyonun yegane amacı oyun geliştiriciliği yapmaktır. Bünyesinde daha önce SüperCan, İstanbul Kıyamet Vakti ve benzeri projelerde çalışmış isimleri barındıran firma en büyük başarılarını Zula adlı oyunlarıyla yakaladı. 2015 yılında piyasaya sürülen Zula birçok oyuncu tarafından takdirle karşılandı. Yapım hem otoriteler tarafından çok beğenildi hem de oyunculardan da tam puan almayı başardı. Türkiye’nin en büyük yerli MMOFPS oyunu olan Zula, bu unvanı 2015 yılından beridir taşımaya devam ediyor. Oyunun tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirildiğini de belirtelim.

MadByte Games Sahibi

İlgili stüdyo alt kuruluşlarıyla beraber InGameGroup çatısı altında bulunmakta. Bu çatının altında Lokum Games, BoomByte Games ve Elit Game Studio gibi birçok marka bulunuyor. Dolayısıyla MadByte Games kurucusu ve sahibi InGameGroup ile özdeşleştirilebilir. InGameGroup’un kuruculuğunu ve an itibariyle de CEO’luğunu Genco Alp yürütmekte. İstanbullu bir iş adamı olan Genco Alp, MadByte Games sahibi unvanını taşımaktadır diyebiliriz. Kendisi Zula projesinin yanı sıra farklı oyun projeleriyle de Türk oyunculuğuna ve oyun dünyasına hizmet vermeye devam etmekte.

MadByte Games Kurucusu Kimdir?

MadByte Games Kurucusu Kimdir?

Zula’nın Sahibi

Zula oyunu Türkiye bazlı firma olan MadByte Games tarafından tasarlanmıştır. Oyunun geliştirme ve ilerletme aşaması da tamamen aynı firma tarafından yürütülmekte. Firmanın İstanbul merkezli olduğunu da önceki paragraflarımızda belirtmiştik. Oyunun dağıtımını Lokum Games sağlıyor. Lokum Games ve MadByte Games’in aynı çatı altında olduğunu belirtelim. Dolayısıyla Zula’nın sahibi Genco Alp iki firmanın da sahibidir. Aynı zamanda kendisi bu firmaların üst düzey yöneticiliklerini de aktif olarak yapmakta. Zula’nın departman bazında da farklı yöneticileri, ekip şefleri ve çalışanları bulunuyor.

Lokum Games Kurucusu

MadByte Games kurucusu ile Lokum Games kurucusu aynı kişilerdir. Bu iki firmanın tek bir oyun markası çatısı altında birleştiğini belirtmiştik. InGameGroup olarak anılan bu marka altında da farklı olarak birçok oyun markası bulunmakta. Bu markaların uzun vadede Türk oyun sektörüne daha fazla yapım kazandıracağı da son derece aşikar. Lokum Games kurucusu Genco Alp olarak nitelenmektedir.

MadByte Games Kurucusu Yeni Oyunlar Yapacak mı?

Genco Alp’in yeni projeler için çalışmalar yürüttüğü halihazırda kamuoyu tarafından biliniyor. Bu tipteki yenilikçi firmalarınsa uzun vadede yeni projeler geliştirmeme olasılığı son derece düşüktür. Zira Zula markasının bu denli popülerleşmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de yenilikçilik. Bir oyunu piyasaya kabul ettirmenin yanı sıra o oyunu sürekli olarak gündemde tutmak da son derece önemlidir. MadByte Games, gerçekleştirdiği güncellemeler ve oyun geliştirmeleriyle beraber Zula’da bunu yapmayı başardı. Bu başarılarını farklı projelerde de sürdürmemeleri için hiçbir neden bulunmuyor.

Zula markası ile FPS yapımlarına özgür oynanış kavramını getiren firma, uzun vadede farklı projelerle de karşımızda olacaktır. Video oyunu dünyasına kazandıracakları yeni projelerin aktif olarak takipçisiyiz. MadByte Games kurucusu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız stüdyonun resmi web sitesine de göz atabilirsiniz.

Nedir
Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Aralık 2013’te piyasaya çıkan Dogecoin, Litecoin tabanlı kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 651

3 dk. 13837 Okundu
İçerik
Yanlış Hesaba Para Yatırma ve İade İşlemi

Günümüzde internet bankacılığının çok sık kullanılması ise birçok sorun da doğmuştur. Özellikle bankaların yaptığı açıklamalarda1

2 dk. 4966 Okundu
İçerik
Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapabilirim?

Birçok insan bütçe hesabı ve yapmadan gelirlerinin üzerinde krediler çekmektedir. Bunun sonucu olarak da yüklü1

2 dk. 19057 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al