KATEGORİLER

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası ile banka hesaplarının sorgulanıp sorgulanamayacağı merak edilen konulardan birisidir. Özellikle hesap işletim ücretleri nedeniyle hangi bankalarda hesabınızın olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Peki, banka hesabı sorgulaması nasıl yapılır? TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama mümkün mü?

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü

Banka Hesabı Nasıl Sorgulanır?

Bankaların hesap işletim ücretleri nedeniyle vatandaşlar hangi bankalarda hesapları olduğunu araştırmaya başlamıştır. Açılıp unutulan hesaplar tekrar araştırılmaya ve öğrenilmeye başlanmıştır. Banka hesabı sorgulamanın birkaç farklı yolu vardır.

Banka hesabı sorgulama işlemlerini banka şubelerine giderek yapmanız gerekmektedir. Bu banka hesabı sorgulamanın fiziki yoludur. Ancak e-devlet hizmetleri üzerinden de banka hesabı sorgulaması yapmak da mümkündür.

Banka şubelerine giderek sorgulama yapmak için kimliğiniz ile birlikte bankalara şahsen gitmeniz gerekmektedir. E-devlet üzerinden ise banka hesaplarınızı sorgulamak için öncelikle bir e-devlet hesabınız olmalıdır. Eğer e-devlet hesabına sahip değilseniz, PTT’den bir e-devlet şifresi alabilirsiniz.

Banka hesabı sorgulamanın bir başka yolu ise internet mobil bankacılığıdır. İnternet mobil bankacılığı üzerinden girdiğiniz bankalara ait hesabınızın olup olmadığını görmeniz mümkündür.

Son olarak bankaların çağrı merkezlerini arayarak o bankaya ait hesaplarınızı sorgulatabilirsiniz. Peki, TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama gerçekten mümkün mü?

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama

TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama işlemi sadece e-devlet ile gerçekleştirilebilmektedir. Ya da gittiğiniz, müracaat ettiğiniz bankalar ile kimliğiniz ile işlemler yaparak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında web üzerinde TC kimlik numaranız ile banka hesabı sorgulaması yapamazsınız.

TC kimlik numaranız ile e-devlete giriş yapın. E-devlet hizmetleri üzerinden hangi bankada hangi hesaplarınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha sonra kapatmak istediğiniz hesapların bankalarını arayın. Bu bankaların çağrı merkezleri aracılığıyla hesabınızı kapatabilirsiniz. Eğer banka çağrı merkezi veya internet bankacılığı üzerinden hesap kapatma işlemi yapmıyorsa, şahsen şubeye gidip kapatabilirsiniz.

Bunun dışında kapatmak istemediğiniz ama unuttuğunuz hesapları öğrenerek internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Bu hesaplara ilişkin tüm bilgileri internet bankacılığı aracılığıyla öğrenip borcunuz varsa ödeyebilirsiniz. Banka hesabı sorgulamak oldukça önemlidir. Çünkü biriken hesap işletim ücretleri üzerlerine faizler eklenerek büyümeye devam etmektedir.

İçerik
Yanlış Hesaba Para Yatırma ve İade İşlemi

Günümüzde internet bankacılığının çok sık kullanılması ise birçok sorun da doğmuştur. Özellikle bankaların yaptığı açıklamalarda1

2 dk. 4953 Okundu
Nedir
Amazon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Amazon, internet üzerinden satış yapıp, para kazanabileceğiniz bir ticaret sitesidir. Bugün Amazon’u ve Amazon’un nasıl1

3 dk. 11221 Okundu
Nedir
Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank, avantajlı kampanyaları sayesinde tercih edilen bir bankadır. Bugün ise Denizbank Kurtaran Hesap kampanyasını inceleyeceğiz.1

3 dk. 4360 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Tahir işler

  Güzel iş

 • Müslüm

  TC kimliğim ile banka hesabımı sorgulamak istiyordum ve burda yazılanları uyguladım herşeyi harfiyen yaptım ve istediğimi elde ettim

 • Mehmet

  Aydınlatıcı metniniz sayesinde hesaplarimi kontrol edebilme fırsatı buldum

 • yakup

  Banka şubeleri nezdinde açmış olduğunuz hesapları zaman içerisinde unutabilirsiniz. Ancak yine zamanla bu hesaplara ihtiyaç duyabilir araştırma yoluna gidebilirsiniz. Burada

 • Büşra Şahinli

  Merak ettiğim bir şeydi gayet güzel açıklanmış faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

 • Kiwi k.

  Arkadaşlarımın da bilmek isteği konulardi. Sizden yine çok teşekkür ederim sizin gibi bilgiler paylaşan sınırlı sayıda insan var. Yine teşekkür ederim.

 • Kiwi k.

  Özellikle TC kimlik ile sorgula işlemi işime çok yariycak. Size yeniden çok teşekkür ediyorum.

 • Kiwi k.

  Bu bilgilere ihtiyacım vardı. Merak ettiğim bir konuydu. Çok teşekkürler. Baya işime yariyacak. Sayenizde.

 • Vefa

  TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulanacağını bilmiyordum ve öğrendiğim iyi oldu

 • Esat Can

  Haberlerde bununla ilgili çok şey duyuyordum ama kafamda hiç bir şey netlesmiyordu bu yazıyı okuyunca herşey kafamda netleşti okumadan geçmeyin

 • yaren

  banka hesabımı tc kimlikle sorgulayabileceğimi bilmiyordum teşekkürler

 • Ünal Özdemir

  TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama yapmak istiyordum çok faydalı bir bilgi buldum. Bana çok faydalı oldu teşekkür ederim.

 • Tufan İşküzar

  Kolay ve anlaşılabilir bir içerik. HIZLI BİR ŞEKİLDE İŞİMİ GÖRMEMİ SAĞLADI.

 • Tufan İşküzar

  Kolay ve anlaşılabilir bir içerik. Bana olduğu gibi sizlere de yardımı dokunacaktır.

Sosyal Medyada bizi takip edin.