KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Lohusa Dönemine Özel Egzersiz Hareketleri

Lohusa Dönemine Özel Egzersiz Hareketleri .Hamilelik dönemi zor bir süreçtir. Bu zor süreci atlatan ve bebeğini kucağına alan anneler için yeni bir süreç başlamaktadır. Bu süreç ise lohusalık dönemidir.

Lohusa Dönemi Egzersizleri

Lohusa dönemi egzersizleri, anneler için oldukça önemlidir. Hamilelik döneminde alınan ve geri verilemeyen kilolar nedeniyle anneler fiziksel görünümünden memnuniyetsiz olabilir. Bu sıkıntılardan kurtulmak için kendilerine bir egzersiz programı oluşturabilirler.

Lohusa egzersizlerinin yapılması için öncelikle nasıl bir doğum gerçekleştiği çok önemlidir. Normal doğum yapan anneler genellikle 1 hafta sonra iyileşme aşamasını tamamlarken, sezaryen doğum yapan anneler için iyileşme süresi uzayabilir. Dikişler ise egzersizler için belirleyicidir. 

Ayrıca egzersizlere başlanmadan önce doktora danışmak ve onay almak gerekmektedir. Herhangi olumsuz bir durum görülmediği takdirde egzersizlere başlanması gerekmektedir.

Lohusa Dönemi Egzersizlerinin Faydaları Nelerdir?

Lohusa dönemi egzersizlerinin faydaları nelerdir sorusu annelerin cevabını merak ettiği bir sorudur. Bu faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Gebelik nedeniyle bozulan vücut formunun toparlanmasını sağlar.
  • Gebelik sürecinde gerilmiş olan kasların güçlenmesine yardımcı olur.
  • Alınan kilolar nedeniyle bozulan psikolojinin düzelmesine yardımcı olur ve mutlu anneler olmasına sebebiyet verir. Unutulmaması gerekir ki mutlu annelerin mutlu bebekleri olur.
  • Göğüsler gebelik nedeniyle değişime uğramaktadır. Lohusa dönemi egzersizi ile göğüs formunu toparlamak da mümkündür.

Lohusa Döneminde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri Nelerdir?

Lohusa döneminde yapılabilecek egzersiz hareketleri nelerdir?

1-Pelvik Hareketleri

Bu egzersizlerden ilki pelvik hareketlerdir. Pelvik hareketleri ile vajinal kaslara hâkim olunmaktadır. Yere sırt üstü uzanıp, bacaklar yukarıya doğru kırılır. Dizler birleştirilerek gövde sabit tutulur. Bel boşluğu oluşturulup, kasları sıkıp bırakmak gerekmektedir. Bu hareket 5 set şeklinde tekrarlanmalıdır.

2- Kol ve göğüs Hareketleri 

Bu egzersizler için bir banttan yardım alınabilir. Gebelik döneminde değişen göğüs formunu bu egzersizler ile toparlamak mümkündür. Bir mat üzerinde dik bir şekilde oturup, bacakları dümdüz bir şekilde uzatıp, parmak uçlarına dokunmak gerekmektedir. 10 set bu hareket için yeterlidir.

3-Karın Egzersizleri

Ve son olarak karın egzersizleri için ise yine bir mat üzerine yatıp, doğru nefes kontrolü ile kırılan dizlere doğru uzanıp 5 saniye kadar kalmak ve tekrar yatmak gerekmektedir. Karın egzersizlerinde çok zorlama olmaması gerekmektedir. Bu yüzden 4 set yeterli olacaktır.

Lohusa döneminde yapılması gereken egzersizleri zamana yaymak ve düzenli bir şekilde ilerlemek daha faydalı olacaktır.

İçerik
Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın!

Çocuğunuzla Birlikte Uyumayın! Çocuğun tek başına uyuyamaması problemi başlarda önemsiz gibi görünse de çocuğun gelişimi1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar oldukça önemlidir. Mutfaklar evlerde en çok kullanılan yerlerdir.1

3 dk. 19 Okundu
İçerik
Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi

Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi , dekorasyonun en önemli parçalarını  oluşturmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında genellikle gözden kaçan1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al