KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bebeğin Ruh Sağlığı İçin Her Yerde Emzirin

Bebeğin Ruh Sağlığı İçin Her Yerde Emzirin , anne ile bir bütün olduğunu düşünmek gerekmektedir. Bu nedenle zaman ve mekan fark etmeksizin emzirme işlemi her an yapılabilmelidir.

 Bebeğimin sağlıklı büyümesini istiyorum diyen annelerin yapması gereken ilk şey bebeğini doğru bir şekilde emzirmelidir. Hiçbir estetik, fiziksel kaygı düşünülmeden, bebeğin ihtiyacı olduğu an emzirilmelidir. Bebek emzirilerek, hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak bir doyum amaçlanmaktadır. Bebeğinizi emzirirken onunla sürekli temas halinde bulunun, saçını okşayın, onunla birlikte olduğunuzu hissettirin. Bu bebeğin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda gelişimine katkı sağlayacaktır. 

Bebeğiniz ile sürekli temas halinde olmanız onu koruduğunuz anlamına gelmektedir. Bu korumayı hisseden bebek, daha mutlu olacaktır, gelişimi daha çabuk tamamlanacaktır.

 Emzirme Zamanı İletişim Halinde Olmak Gerekiyor

Anneler bebeklerini emzirirken onlarla sürekli iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Anneler çocuklarını emzirirken saçlarını okşayabilir, onlara masal anlatabilir, göz teması kurabilirsiniz. Kısacası bebeğinizi emzirirken onunla ilgilenin, onu önemsediğinizi belli etmelisiniz. Emzirme saati gibi bir tutum sergilemeyin, bebeğinizin acıktığını hissettiğiniz an emzirmeye başlayın. Bu şekilde bebek, her zaman onunla birlikte olduğunuzu anlayacak.

 Bunlara ek olarak söylemek gerekir ki emzirme işlemi yalnızca fiziksel doyum değildir. Emzirme zamanı bunlara ek olarak ruhsal doyum, sevgi zamanıdır da. Bu sebeple bebeğinizin hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak maksimum doyuma ulaşmasını istiyorsanız onunla ilgilenerek, iletişim halinde olarak emzirme işlemini gerçekleştirin. 

Emzirmenin Hayat Boyu Önemi

Emzirmenin önemi sadece bebeklik açısından değil hayat boyu önemlidir. Bebekler belli bir yaşa kadar kendilerini annelerinin bir parçası olarak görmektedir. Bu sebeple bebeği değerlendirirken anne ile birlikte değerlendirmek gerekmektedir. Bebeğin o yaşlarda yaptığı en önemli aktivite annesi ile birlikte gerçekleştirdiği emzirme aktivitesidir. Bundan hareketle, emzirmede maksimum doyum amaçlanmalıdır. Maksimum doyuma ulaşmak için de emzirme halinde annenin çocukla iletişim halinde olması gerekmektedir.

Bebeğin bebeklikte ulaştığı veya ulaşamadığı doyum hayat boyu karşısına çıkmaktadır. Bebeklikte annesi ile güçlü bir iletişim kuran bebek, kendisine hayat boyu güvenmektedir. Bebeğimin doyumu için nasıl emzirebilirim diye soruyorsanız yazımızı okumanızda fayda var.

İçerik
Askere Gidenlerin Alması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Askere gitmek hemen her kişinin vatan borcudur. Vatan borcunu yerine getirmek için Askere Gidenlerin Alması1

4 dk. 18 Okundu
İçerik
Uyuz Hastalığı Ne Kadar Sürer?

Uyuz Hastalığı Ne Kadar Sürer? Uyuz, insan kaşıntı akarı tarafından derinin istilasıdır. Mikroskobik uyuz, yaşadığı1

4 dk. 16207 Okundu
İçerik
Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli

Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli , hamilelik kadınlar için çok zor bir dönemdir. Hamileliğin1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al