KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ktunnel Proxy Nedir? Güvenli Midir?

İnternetin her geçen gün hayatımızda mükemmel bir yere sahip olmasıyla birlikte özellikle ara sunucu olarak kullanılmakta olan Ktunnel Proxy, internet ağı kullanılarak gerçekleştirilen saldırılara karşı korumasız kalmamanız için geliştirilmiştir. Bu servis sayesinde hem farklı sebeplerle ortaya çıkan internet sitesi engellerini alt edebiliyor, hem de ağ üzerinde gizli IP adresi kullanarak korumalı hale geliyorsunuz.

Ktunnel Proxy Nedir, Neden Kullanılır?

“Vekil Sunucu” olarak bilinen “Ktunnel Proxy” birçok internet bağlantısında aktif olarak kullanılmaktadır. Bir internet kullanıcısı söz konusu servisleri kullanarak herhangi bir internet sitesine giriş yapmak istediğinde bağlantı ne yazık ki doğrudan gerçekleşmez. Bu bağlantı esnasında; internet sitesi ile internet bağlantınız arasında vekil sunucular kullanılır. Her sunucuya ayrı ayrı komut gönderilir ve gönderilen komutun ardından internet bağlantısı her zamankinden daha güvenli gerçekleşir.

Web ortamında bağlantı kurduğunuz bir internet sitesi, IP adresinizi kullanarak gezinme adına yapmış olduğunuz her eylemi adım adım kaydetmektedir. Bu yönde ortaya çıkan güvenlik problemleri sonucunda hatta ev internetinizden adresinize kadar birçok bilgi öğrenilebilir. Hâl böyle olunca ilgili servisi kullanmak güvenilirlik konusunda yaşayacağınız birçok problemi kolayca ortadan kaldırabilir. Bir diğer yönden internet bağlantınızın kararsız hız sorunları sebebiyle karşılaştığınız problemleri bu araç yardımıyla çok rahat çözebilirsiniz.

Ktunnel Proxy Nasıl Kullanılır, Nereden Giriş Yapılır?

Ktunnel Proxy, her kullanıcı için internette gezinmenin en güvenli yöntemi olarak biliniyor. Bu sebeple de kullanıcılar söz konusu vekil sunucuyu nasıl kullanacağı konusunda araştırmalar yapıyor. Her ne kadar zor bir işlem gibi görünse de bu servisi kullanarak herhangi bir internet sitesine giriş yapmak fazlasıyla kolaydır. İnternet araştırmalarınız sonucunda bu servisi kullanarak internet araması yapabileceğiniz farklı internet siteleri bulunuyor. Bu internet sitelerini kullanabilir ya da doğrudan telefonunuza Ktunnel Browser uygulamasını indirerek güvenilir arama yapabilirsiniz. İlgili servisi masaüstü ya da dizüstü cihazlarda kullanmak için aracı internet sitelerini kullanmaktan başka bir çareniz olmadığını söylemek fazlasıyla doğru olacaktır.

Ktunnel Proxy Güvenilirliğimi Sağlar mı?

Ktunnel Proxy, internette güvenilirlik problemi yaşayan; güvenilirliğiyle alakalı endişe duyan kişilerin kullanması gereken en önemli araçlar arasında yer almaktadır. İlgili aracın kullanım esnasında aktif bağlantınıza ait olan IP adresini kesin bir şekilde gizlemesi güvenilirliğinizi son derece arttırmaktadır. Her ne kadar durum böyle olsa da ilgili işlemi gerçekleştirirken girdiğiniz internet sitelerinde karşınıza çıkan reklamlara tıklamamanız gerekmektedir. Ktunnel, sadece ve sadece gezinmeleriniz konusunda sizleri korumaktadır. Her şeyi bir kenara bıraktığımızda Ktunnel Proxy uygulamasının en önemli avantajı erişimi engellenen sitelere rahatlıkla giriş yapma konusunda destek veriyor olmasıdır.

Ktunnel Proxy Alternatifleri Nelerdir?

Ktunnel Proxy aracını kullanmak istemeyen ancak bu Proxy aracına alternatif arayan kullanıcılar aşağıda belirttiğimiz listede yer alan araçları değerlendirmeye alabilir. Her biri aynı bahsettiğimiz serviste olduğu gibi tamamıyla ücretsiz ve kullanışlı bir şekilde sizlere sunulmaktadır.

 • KProxy
 • Hide.Me
 • Proxy.Site
 • FilterBypass
 • 4everProxy

Bkz: En Popüler Proxy Siteleri [Güncel]

Türkiye’de en fazla güvenilen, kullanışlılık konusunda birçok kolaylık sağlayan Ktunnel Proxy alternatifi “Proxy.Site” olmaktadır.

Ktunnel Proxy Özellikleri ve Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Proxy.Site ve KProxy’de olduğu gibi Ktunnel’de de internet gezintilerinizde IP adresinizi maskeleme yöntemiyle gizleyerek güvenlik konusunda önlemler alabilirsiniz. Birçok kurumsal firma başta olmak üzere, kişisel kullanımlar için de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistemin çalışma mantığı aşağıda yer alan şemayla anlatılmaktadır.

İnternet Bağlantınız (Ev-Ofis Ağı) à Proxy Sunucusu (Ktunnel) à İnternet Sitesi Sunucusu (Yanıt Veren Sunucu)

Ktunnel Proxy bu şemada anlatıldığı gibi çalışırken, birçok kullanıcı söz konusu servisin sunmuş olduğu avantajları da merak ediyor.

 • VPN’de olduğu gibi dilediğiniz ülkenin IP adresini kullanarak bağlantı sağlayabilirsiniz.
 • İnternet bağlantınız tamamıyla güvenilir hale gelir.
 • Kredi Kartı, Kimlik ve buna benzer bilgileriniz tamamıyla ulaşılamaz hale gelir.
 • İnternet sitesine bağlanma hızınız artar.

Bu özelliklerinden kaynaklı olarak birçok kişi Ktunnel Proxy kullanarak güvenli internet bağlantısının tadını çıkarıyor.

İçerik
Samsung A10 Görüntülü Arama Ayarı Nasıl Yapılır?

2009 yılında 3G( 3.Nesil) teknolojisini kullanmaya başladığımızdan beri en çok konuşulan işlemlerden biri özellikle pandemi1

4 dk. 13345 Okundu
İçerik
GELECEKTE SIK SIK GÖRECEĞİMİZ ROBOTLAR HAKKINDA GENİŞ BİLGİLER

Robot ne demektir , Robotlar ne yapabilir? GELECEKTE SIK SIK GÖRECEĞİMİZ ROBOTLAR HAKKINDA GENİŞ BİLGİLER1

4 dk. 7 Okundu
İçerik
Farsça Öğrenme Uygulamaları

Yeni dil bize sadece arkasındaki harika kültürü sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hayata bakış açımızı değiştiriyor1

4 dk. 10317 Okundu


Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.