KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Popüler Proxy Siteleri [Güncel]

En popüler Proxy Siteleri, günümüzde internet ortamında fazlaca aratılan konuların başında geliyor. Bu sebeple de ilgili konu hakkında detaylı bilgilendirmeleri biz de içeriğimizde sizlere sunuyoruz. İlk olarak site listesine geçmeden önce “Proxy” ile ilgili bilgilerin aktarımını sağlayarak sonrasında listeye geçiş yapalım.

Bkz: VPN Hızlandırma Yöntemleri

Proxy Nedir, Neden Kullanılır?

Proxy olarak ifade ettiğimiz kelimenin Türkçe karşılığı “Vekil Sunucu” olarak betimlenir. Bu sunucu “Kullanıcı > ISS” arasında ağ geçidi olarak görevine devam etmektedir. Bu hizmetin kullanımındaki en önemli amaç gizliliktir. Bir internet bağlantısına sahipseniz ve Proxy kullanımı gerçekleştiriyorsanız maskeleme yöntemi kullanılarak trafiğiniz belirtilen adrese doğru aktarılır. Aynı zamanda internet sitesinden tarafınıza aktarılan verilerin en iyi şekilde sizlere aktarılması da sağlanır.

Proxy Neden Kullanmalıyım, Faydaları Nelerdir?

Birçok insan söz konusu özelliğin neden kullanıldığıyla ilgili araştırmalar yapıyor ancak hiçbir şekilde konu hakkında detaylı bilgiye ulaşamıyor. Biz de aşağıda listeler halinde söz konusu özelliğin neden kullanıldığını sizlere anlatıyoruz.

  • İnternet ortamındaki kısıtlamaların arttığı günümüzde erişim engeline sahip olan sitelere erişim sağlamaya yardımcı olur.
  • Proxy, girmiş olduğunuz internet sitelerini önbellek haline getirip oluşabilecek trafik sorunlarını engeller.
  • Proxy sayesinde çerezlere takılmadan hızlı ve akıcı bir internet deneyimi elde edersiniz.
  • Proxy aracılığıyla veri takibi yapabilirsiniz.

Bu özellikleri sebebiyle birçok kullanıcı günümüzde daha sağlıklı internet kullanımı için Proxy siteleri araştırması yapıyor.

Güncel Proxy Siteleri Nelerdir?

Bu liste içerisindeki Proxy siteleri ile ilgili detaylı bilgilendirmeleri yapalım.

1- ProxySite

Her geçen gün kendini yenileyen ve kullanıcılarına mükemmel bir deneyim sunan ProxySite aracılığıyla yasaklı yasaksız birçok siteye hızlı bir erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada tutulan çerezler sayesinde internet sitelerine bağlantı hızınızın artacağını kesinlikle unutmamanız gerekiyor.

2- 4EverProxy

4EverProxy, kullanıcılarına tamamıyla kullanımı ücretsiz Proxy sunar. Hâl böyle olunca tek yapmanız gereken söz konusu siteye giriş yapmak ve arama alanındaki bölüme girmek istediğiniz siteyi yazmaktır. Her anlamda sizin için avantaj olacağını unutmamanız gerekiyor. Birçok kullanıcı da ikinci alternatif olarak burayı kullanıyor.

3- Hide.Me

Hide.Me sitesi de Proxy siteleri arasında yine ön sıralarda yer almaktadır. Bunun sebebini soracak olursanız diğer sitelere bakıldığında sunulmayan birçok özelliğin burada sizlere sunuluyor olmasıdır. Her anlamda güvenli bir internet deneyimi için kullanabilirsiniz.

4- ProxFree

Türkiye’de ve dünyada kullanımı en yoğun olan Proxy siteleri listesinin ilk sırasına bu siteyi yazabiliriz. Bu siteyi diğerlerinden ayıran önemli özellik ilgili sitenin SSL Proxy sunuyor olmasıdır. Biz de bu sebeple sizlere güvenli internet için bu siteyi öneriyoruz.

5- Kproxy

2005 yılından günümüze kadar sapasağlam kalmış, aynı zamanda hizmetlerini sorunsuz bir şekilde bize aktarmış olan Kproxy kesinlikle deneyimlemeniz gereken bir Proxy sitesidir.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız Proxy siteleri aracılığıyla mükemmel bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Hangisini tercih edeceğiniz tamamıyla size kalmıştır.

İçerik
MacOS ve Windows’da Güncelleştirmeler Nasıl Kontrol Edilir?

Hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan akıllı cihazların ve bilgisayarların güncelliğine olabildiğince dikkat edilmelidir.1

3 dk. 6295 Okundu
İçerik
Ekran Kartı Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Bir bilgisayar için olmazsa olmaz donanımlar arasında ekran kartı bileşenleri bulunuyor. Bu bileşen cihazın en1

3 dk. 106 Okundu
İçerik
Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021

Windows 10'da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021, işletim sistemine sahip olan1

2 dk. 16599 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.