KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Köpek Saldırısından Nasıl Korunabiliriz

Köpek saldırısından nasıl korunabiliriz. Bildiğiniz gibi köpekler oldukça sadık hayvanlardır. Her ne kadar köpekleri sevsek de bazen sokaktaki köpekler sizi bir tehdit gibi görebiliyor. Her köpek saldırmasa da bazı köpekler tehdit olarak algıladığı şeylere saldırma eğilimdedirler. İnsanlarda cesur veya korkak insan nasıl varsa aynı şey köpeklerde de var yani bazı köpekler gördükleri tehditleri havlayarak kendilerini koruma eğilimindedirler. Bu yüzden üstlerine gitmeyiniz. Eğer sakin davranırsanız size saldırma ihtimali yoktur çünkü korkak olduğu için o da saldırmak istemez sadece kendini korumaya çalışmaktadırlar.

Kopek Saldirisindan Nasil Korunabiliriz 2

Sokaktaki bir köpek doğruca size bakıp havlıyorsa öncelikle göz temasından kaçınmayı deneyin köpeğe sırtınıza dönmeyin ve elinizi ona göstermeyin. Eğer köpeğe doğru bakarsanız köpek sizin onunla savaşmak istediğini düşünecektir ve bu yüzden daha da agresifleşebilir. Sonuçta biz iletişimi özellikle vücut dilimizle ve gözlerimizle ifade ediyoruz. Aynı şeyi hayvanlarda yapıyor. Bu yüzden kendinizin bir tehdit olmadığını köpeğe belli hareketlerinizle inandırmanız gerekmektedir.

Eğer motorun veya arabanın içindeyken çok hızlı gidiyorsanız ya da sadece normal hızda sürüyorsanız ve buna rağmen köpekler size hırlıyorsa veyahut size havlıyorlarsa bunun pek çok sebebi olabilir. Köpekler hızlı araçları tehdit olarak görmüşlerdir. Bu yüzden hızınızı yavaşlatabilirsiniz. Eğer yavaş iseniz ve size hırlıyorsa belki de çiftleşme dönemidir. Belki de arabanıza başka dişi veya erkek köpek kokusunu bırakmıştır. Sonuçta köpekler aynı kediler gibi kokuya duyarlı hayvanlardır. Diğeri ise belki de o size kokusunu bırakmıştır ve bu yüzden kafası karışmış olabilir.

Kopek Saldirisindan Nasil Korunabiliriz

Siz dışarıda iken sebepsiz yere size havlamaya başladıysa ya da böyle ihtimali olan bir yerde oturuyorsanız köpek maması alıp bir kenara koyduktan sonra yavaşça ayrılmaya çalışabilirsiniz. Sonuçta köpek aç olduğu için kızgınlıktan da havlayabilir. Siz de aç olduğunuzda agresif değil misiniz? Köpeği mama ile dikkatini dağıtabilirsiniz. Eğer size doğru geleceği kesinse siz her ne kadar göz teması kesip sakince ve yavaşça yürüyerek uzaklaşmaya çalışsanız da size saldırmayı planlıyor ise bir mont ya da kalın bir eşya ile kolunuzu iyice sarın. Daha sonrasında köpek sizin herhangi bir yerinizi ısırmadan siz kolunuzu onun ağzına sokun ve daha sonra yüzüne su gibi dikkat dağıtıcı bir şeyler yaparak kaçabilirsiniz. Eğer siz kendiniz elinizi zorla çıkartmaya çalışırsanız dişleri etinize ve derinize zarar verebilir.

İçerik
Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın

Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın Hayvanları ne kadar seviyorsunuz? Gerçekten de bir hayvan sever misiniz? Her insan1

3 dk. 28 Okundu
İçerik
Kurt Adam Tarihçesi

Kurt adam tarihçesinde kurtların nereden geldiğini düşündünüz mü? Ne kadar da ürkütücü ve vahşi yaratıklar1

2 dk. 59 Okundu
İçerik
Kedi Ve Köpeklerin Uzak Durması Gereken Gıdalar

Kedi ve köpeklerin uzak durması gereken gıdalardan bazıları sizi şaşırtabilir. Maalesef minik dostlarımız bizim yediğimiz1

2 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.