KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın

Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın Hayvanları ne kadar seviyorsunuz? Gerçekten de bir hayvan sever misiniz? Her insan kendince kendini bir hayvan sever olarak görebilir ama bu ne kadar doğrudur ki hayvanat bahçelerine para kazandırıp oraya güya hayvan sevgisi kazanmak için gidebiliyorlar. Aslında insanların hayvanat bahçelerine gidip sevinmesinin 2 sebebi var. Birincisi insanlar artık düzgün empati yapamıyorlar. Hatta sorsak empatiyi tanımlayamazlar. İkincisi insanlara hayvanat bahçeleri hakkında yalan söylenmesi. Öncelikle birinci seçenek olan empatiye değinmek istiyorum halen empatinin tanımını bilmeyen arkadaşlarımız için zaten sorun empati yapmayı bilmemek değil bilmediği halde yine de ısrarla öğrenmemek.

hayvanat bahcesi

Empati

Karşısındaki bir canlıyı yani insan veya hayvan gözetmeksizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak o canlının nasıl hissettiğini kendini onun yerine koyarak anlamaya çalışmaktır.

Şimdi bir aslan, bir zürafa ya da bir fil küçücük kafeslerde nasıl hayatını mutlu bir şekilde devam ettirsin. Kendiniz onun yerine koyun her gün sadece o kafeste yaşamak zorundasın avlanamıyorsun. Ayrıca seni izleyen ve iznin olmadan çirkin gözlerle bakan bir çok tuhaf canlı senin fotoğrafını çekiyor. Seninle dalga geçen var sana gülen. Yardım istesen seni anlayamazlar. Önüne konan yemekten başka bir seçeneğin yok insanları eğlendirmek zorundasın eğer insanların ilgisini kaybedersen seni ölüm bekliyor. Ne kadar da depresif bir durum değil mi? Siz istediğiniz gibi gezip tozarken onlar kendi şahsi düşünceleri olmadan küçük bir kafeste yaşamaya çalışıyorlar. Zaten hayvanlar insanların anlayabileceği şekilde konuşsa bile kendi rızasıyla küçük veya büyük kafesler girmek ister mi? Çok saçma değil mi?

Şimdi ikinci konuya geçelim hayvanat bahçelerinin asıl amacının ne olduğuna. Hayvanat bahçeleri nesli tükenmekte olan hayvanları dışarıda ki tehlikelerden( İzinsiz avlanan avcılar) korumak amacıyla kurulmuşlardır. Amaçları hayvanların güvenli bir şekilde nesillerini devam ettirebilmektir. Hayvanat bahçelerinde güvenli bir şekilde nesillerini devam ettirebilecekler ve diğer insanlar tarafından hala tanınmaya devam edeceklerdir. Şahsen ben inanmadım siz inandınız mı? Neden mi inanmadım şöyle nesli tükenmekte olan bir hayvanı korumak istiyorsan çitayı neden koruyorsun ya da bir aslanı neden koruma ihtiyacı duyuyorsun. Direk yasak avcılık yapanları cezalandırmak daha mantıklı geldi. Ayrıca çita bir yaklaşık 103 km koşan bir hayvan sen bu hayvana o kadar alanı nasıl verebilirsin? Hayvanları dışarıda korunması gerekiyor. İçeride depresyona girip kendilerine zarar verebiliyorlar. Bir bakıma aynı insanlar gibi insanlarda depresyona girip kendilerine zarar verebiliyorlar. Ayrıca kafesteki herhangi bir hayvan doğal yaşamındaki haline göre daha az yaşar. Neden mi en başta stresten kaynaklı. Küçük alanlarda istedikleri gibi özgür bir hayat yaşayamadıkları için depresyona da girdiklerinden mütevellit neden yaşamak için bir amaçları olsun ki değil mi? İşte bu yüzden hayvanat bahçelerinin kapatılması gerekli.

İçerik
Köpeğinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Hareketler

Köpeğinizin sizi sevdiğini gösteren hareketlerle sadık dostlarımızın sizi sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Köpekler sosyal hayvanlardır. Sahiplerinden1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
En İyi Aile Köpekleri

En İyi Aile Köpekleri. Bunlar oldukça akıllı ve aile ile ilişkileri güçlü oyun oynamayı seven1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Kurt Adam Tarihçesi

Kurt adam tarihçesinde kurtların nereden geldiğini düşündünüz mü? Ne kadar da ürkütücü ve vahşi yaratıklar1

2 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al