KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Korkutucu Hayvanlar

En korkutucu hayvanlar görmeye korktuğumuz yanımızda olsa çoğumuzun korkup kaçacağı ama çoğu insanın acaba bu listede ne çeşit canlılar var dediği bir liste düzenledik. Şimdi bu liste de hiç görmek istemeyeceğiniz ve iyi ki bizim ülkemizde yokmuş dedirttirecek hayvanlar var. Bu listede örümceklerden zehirli yılanlara ve iğrenç böceklerden korkutucu görünen diğer hayvanlara kadar pek çok canlı var.

Goliath Birdeater

Bu örümceğin Türkçe anlamı kuş yiyen örümcek adından da anlaşılmak üzere menüsünde kuşlar vardır. Dünyanın en büyük örümceği olarak da geçer. Boyutu 30 santimetreyi bulabilir. Zehri insanları öldüremez. Bu örümcekler yağmur ormanlarında bulunur.

Goliath Birdeater

Shoebil

Bu kuş pabuç gagalı veya pabuç gagalı leylek olarak geçer. Bu kuşun ortalama boyu 110 ila 140 cm arasındadır. Afrika’dan Avrupa’ya getirildikten 19.yüzyıl sonra sınıflandırılabilmiştir. Afrika’da ki tropikal bölgelerde Sudan’dan Zambia’ya kadar bataklıklarda yaşar. Balık ve yılanlarla beslenir.

Shoebil

Kara Mamba

Kara Mamba Dünya’nın en büyük ikinci yılanı olarak geçer. Çok agresif ve zehirli bir yılan türüdür. Afrika’da yaşar. Dünya’nın ikinci en uzun ve zehirli yılanıdır. Kara Mamba eğer avı uçmayan bir canlıysa bir kez ısırır ve felç olmasını bekler. Eğer avı kuş ise ısırdıktan sonra uçmasını engeller. Kara Mamba insanları kafa veya vücuttan ısırırsa 20 dakika içerisinde panzehir verilmezse ölür. Parmağından ısırılırsa 4 saatte ölür. Kara Mambalar yumurta ile ürerler. Dişiler 9 ila 14 yumurta bırakabilir. Ortalama boyları 2.5 metredir. En büyükleri ise 4.5 metre olabilir.

Kara Mamba

Boğa Köpekbalığı

bu köpekbalıkları timsahlara bile saldırdığı biliniyor. Tatlı sularda da yaşayabilir. Boyları yaklaşık 4 metredir. Boğa köpekbalıkları saatte 40 km’ye kadar yüzdükleri biliniyor. Boğa köpekbalığı etçildir. Ayrıca seçici değildir. Ne bulursa yer. Boğa köpekbalıklarının ne kadar yedikleri belli değildir. Eğer önlerine bolca et atarsanız ne kadar yiyebilirlerse o kadar yiyeceklerdir. Dişi boğa köpekbalığı yaklaşık 1 ila 13 yavru doğurur. Yavrular doğduklarında hemen avlanmaya başlayabilirler. Yavruların güvenliği için tatlı suda doğururlar.

Bu canlıların hiç biri Türkiye’de bulunmadığı için oldukça şanslıyız. Karşınıza bir anda Kara Mamba çıksa ne yapardık yoksa değil mi?

Boga Kopekbaligi
İçerik
Köpeğinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Hareketler

Köpeğinizin sizi sevdiğini gösteren hareketlerle sadık dostlarımızın sizi sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Köpekler sosyal hayvanlardır. Sahiplerinden1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
Kedi Ve Köpeklerin Uzak Durması Gereken Gıdalar

Kedi ve köpeklerin uzak durması gereken gıdalardan bazıları sizi şaşırtabilir. Maalesef minik dostlarımız bizim yediğimiz1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Arılar Hakkında İlginç Bilgiler

Arılar Hakkında İlginç Bilgiler vereceğimiz arıların dünyada ki en çalışkan canlılar olduğunu biliyor muydunuz? Bu1

2 dk. 43 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.