KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kız Oyunu

Kız Oyunu , Sanal oyunlar günümüzde hemen her alanda büyük bir farklılık sunmaktadır. Yani bu oyunlar ile her insan bir doktor, bir öğretmen, bir modacı ya da bir pastacı olabilir. Bunlar tabi gerçek hayatta mümkün olmasalar da oyun içerisindeki alınan görevler ve yapılan işler ile sanal bir gerçeklikten söz edilebilmektedir.

Kız oyunları; içerisinde pek çok farklı türü barındıran ve genelde oldukça keyifli bir zaman geçirmeye yardımcı olan oyunlardır. Bu oyunlar; küçük yaştan itibaren kız çocukları ve ileriki zamanlarda da genç kızların uğrak tercihleri arasındaki konumlarını korumaktadır. 

Kız Oyunları Türleri Nelerdir?

Kız oyunları türleri oldukça fazla ve çeşitlidir. Bunun nedeni olarak kızlarında pek çok farklı noktada ilgisini çekecek unsurlar olduğundan bahsetmek olacaktır. Çünkü bazı kızlar modacılık tarzındaki oyunları sever ve giyim oyunları onlar için vazgeçilmez bir seçenektir. Bazı kızlar ise pastacılık oyunlarından hoşlanır. İşletmecilik oyunlarını seven ve bir cafe işletmek isteyen olan kızlar için de bu seçenekler mevcuttur, bir spor merkezi işletmek isteyen kızlar için de hali hazırda pek çok oyun türü bulunmaktadır. 

Özellikle giydirme oyunlarındaki çeşitlilik sayesinde kızlar, hem modayı daha yakından takip edebiliyor hem de gerçek olmaya yakın ama sanal olan bir dünyada tüm moda yeteneklerini sergileyebiliyor. Bir mankenin yaşantısını yönetebiliyor, bir çocuğa bakıcılık yapabiliyor, bir çiftliği işletip hayvanlar ile uğraşabiliyor ya da bir otel işletip, bu otelin büyümesini sanal da olsa görebiliyor.

Bu yüzden de kız oyunlarının çeşitliliği noktasında sonsuza doğru uzanan bir çizgiden bahsedebiliriz. 

En Çok Oynanan Kız Oyunları Nelerdir?

En sıklıkla tercih edilen oyunlar genelde giysi giydirme oyunları olmaktadır. Bu oyunlar puanlı olabileceği gibi, sadece oyuncunun kendi zevkine de bırakılmış oyunlar olabilir. Listenin ikinci sırasında kuaför oyunları yer almaktadır. Bu oyunlarda da gerçek bir kuaför ne işlemleri uyguluyorsa aynılarının uygulandığı bir sistem bulunmaktadır. Üçüncü sırayı ise yemek oyunları almaktadır. Özellikle pastacılık oyunlarına kız çocuklar, fazlasıyla ilgilidir. Bu türdeki oyunlara ek olarak; butik işletmesi, spa merkezi işletmesi tarzındaki oyunlar da sayılabilmektedir.

Aslında gerçek hayatı anlatan bu oyun içerisinde kız çocuğu kendini, belki de hayali olan mesleğe hazırlamaktadır. Oyunların içerisinde oyuncu bazen bir pop star, bazen bir terzi ya da bazen bir sporcu olarak görev alır. Aslında her şeyi deneten bu oyunlar, tabi ki anne ve babanın da kontrolünde oynatılmalıdır. Doktor olup ameliyata girebilir, öğretmen olup ders anlatabilir ya da modacı olup mankenleri, podyuma hazırlayabilir bir seçenekler bütünü, bu oyunlar dahilinde sunulmaktadır. 

Kız Oyunları Neden Bu Kadar Sevilmektedir?

Kız oyunlarının bu denli sevilmesi ve oynanmasının temel nedeni aslında hayal dünyası da sunmasıdır. Oldukça geniş olan hayal dünyasına sahip çocuklar, bu dünyalarında toz pembe hayatlar yaşamayı düşünür. Oyunlar da gerek sunduğu bu toz pembe dünya gerekse de görselleri ile kız çocuklarının akıllarındaki o ilgili yere doğru bir gidişata sebep olur. 

Modaya ilgili bir kızın giysi giydirme oyunu oynaması, aslında hayalini gerçekleştirmesi gibi bir durumdur. Aynı şekilde şarkıcı olmak isteyen bir kız çocuğunun da bu bağlamda bir tercih yaparak ‘’bir star doğuyor’’ temalı oyunlar oynaması olağan bir durumdur. Bu tarzda sayabileceğimiz onlarca neden, tercih edilme oranını yukarılara çıkartmakta ve pek çok kişinin de ilgisini çekmektedir. Kız oyunlarının sevilmesinin yanında, kontrollü bir şekilde denetlenmesi de gereklidir. Çünkü bazen oyunların içerisindeki mesajlar tehlike arz edebilir. Bu konuda ebeveynin bilinçli olması oldukça önemlidir. 

İçerik
GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Online oyunlar her geçen gün daha grafiklerle ve ilginç senaryolarla oyun severlerle buluşuyor. Bu oyunlar1

4 dk. 13209 Okundu
İçerik
Csgo En Uygun Envanter Dizme

Csgo En Uygun Envanter Dizme ,Counter Strike Global Offensive adıyla bilinen oyun oldukça popüler oyunlar1

3 dk. 91 Okundu
İçerik
Valorant İçin Satın Alımlar

Riots games çok oyunculu bireysel yetenekleri ile nişancılık ve strateji oyunu Valorant için Valorant point1

3 dk. 17275 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.