KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kız Oyunları

Kız Oyunları , Günümüz çocukları sokak oyunları ile oynamamaktadır. Bunun nedeni artık sokakların bir mahalle gibi olmamasıdır. Önceden mahallede herkes birbirini tanır ve yabancı biri geldiğinde fark edilirdi. Ancak şu anda ise bu mahalleler oldukça büyümüş ve komşular birbirini tanımaz olmuştur. Bu neden ile de artık evde çocukların vakit geçirme süresi artmıştır. Kız oyunları da bu süreleri değerlendirmek için oynanmaktadır. 

Özellik ile kız çocuklarının tercih ettiği bu oyunlar, çeşit bakımından da çok fazladır. Her çocuğun ilgisine göre farklı farklı seçimler yapılabilir. Yaşına uygunluğu ve içeriğini önce anne ve babası tarafından kontrol edilmelidir. Bu oyunlar mutfak, bebek giydirme oyunu , makyaj yapma, çeşitli yerleri boyama, sebze ekme şeklinde olmaktadır. 

Gün geçtikçe daha da farklı oyunlar üretilmektedir. Oyunlar güzel zaman geçirme ve öğrenme için etkili olarak kullanılabilir. Ancak özellikle küçük çocuklarda ekran süresine de dikkat etmek gerekmektedir. İstediği oyunu yaşına uygun ise oynamasına izin verebilirsiniz. Tabi ekran süresine dikkat ederek ve günlük bir limit koyarak gerçekleştirmelisiniz. Kız oyunları oyna kategorisinde bulunan oyunları aşağıda açıklamaya çalıştık. Uygun olanı oynayabilirsiniz ve güzel vakit geçirebilirsiniz. 

En Çok Oynanan Kız Oyunları Nelerdir?

Büyük küçük farketmeksizin pek çok kişi kız oyunu oynamaktadır. Bebekli, kedili, köpekli, moda temalı olan bu oyun uygulamalarını indirerek oynamanız mümkün olmaktadır. Bazı sitelerde ise direk olarak oynanabilir. Bu oyunları hem küçük hem de büyüklere uygun olmalarına göre açıkladık. Siz de dikkatinizi çekeni oynayabilirsiniz. 

Kız çocukları arasında en dikkat çeken oyun barbie bebek oyunları olmaktadır. Bu oyunlar içerik bakımından kıyafetlerini giydirme, makyajlarını yapma, saçlarını şekillendirme şeklin olmaktadır. Barbie bebeğin gideceği yere uygun onu hazırlamak, onun ile günlük işlerini yapmak mümkün olmaktadır. Minik kızların en sevdiği oyunlar bunlar olmaktadır. Bıraksanız saatlerce oynayabilirler. Barbie giydirme, barbie büyülü moda, alışveriş merkezi kızı gibi pek çok çeşidi vardır. 

The Sims büyük küçük her kızın oynayacağı oyun olmaktadır. Geliştiricisi Maxis olan bu oyunu tek kişi oynamaktadır. Bir mahalle ve ev oluşturmaya yönelik bir oyundur. Günlük hayatta nasıl ilerleme kaydediliyor ise bu similatörde de aynı şekilde gelişim sağlanır. Mutfaktan banyoya, arkadaş ilişkilerinden iş ortamına kadar pek çok ortam düzenlenmektedir. 

Bez bebek ile oynanan oyun olan Little Big Planet, her yaşa hitap eden bir türdür. Oyun içinde farklı karakterler vardır. Bu karakterlerin cinsiyetleri yoktur. Bu karakterler çeşitli alanlarda yarışırlar. Değişik olan tarafı ise diğer oyuncuların alanına girebilmek ve onların oynadığı oyunu da oynayabilmek olmasıdır. 

Gençler arasında en çok oynanan oyunlardan biri de Nintendogs olmaktadır. Evcil hayvan beslemek çoğu kişinin istediği bir durumdur. Özellikle genç kızların istediği bu minik hayvanlar, ev ortamı nedeni ile genelde edinilemez. İşte tam da bu durumlarda bu oyun size sanal hayvan besleme imkanı sunmaktadır. Oyun içinde bir köpek edinilen. Evcilleştirmek için de çeşitli yöntemlerin kullanılması sağlanır. Bu evcil hayvanlar dışarıya çıkarılıp gezdirilebilir. Diğer oyuncular ve onların köpeği ile de tanışılabilir. 

Bir başka oyun da bizim çocukluğumuzun oyunu olan Mario olmaktadır. Mario Party iki kişinin oynayabileceği şekilde tasarlanmıştır. İki çocuk ya da iki yetişkin hiç sıkılmadan bu oyunu oynayabilir. İçerisinde çok sayıda küçük oyunlar mevcut olmaktadır. Grup şeklinde oynanır ve klasik Super Mario gibi prensesi kurtarmak hedef olmaktadır. Tüm bu oyunlar size ve ailenize güzel vakit geçirtecek tarzda olmaktadır. 

İçerik
Europa Universalis 4 Hileleri Nelerdir?

Europa Universalis oyunu, Ağustos 2013'te piyasaya sürülen bir strateji oyunudur. Burada oyuncular geç Ortaçağ döneminden1

5 dk. 14150 Okundu
İçerik
Valorant Radeem Kodları Ücretsiz [Güncel]

Valorant Radeem Kodları Ücretsiz bir şekilde günümüzde özellikle forum sitelerinde bolca paylaşılıyor. Bu kodlar aracılığıyla1

2 dk. 70 Okundu
İçerik
Metin2’de Çalınan Hesabı Geri Alma

Bir zamanların ve günümüzün efsane oyunlarından biri olan Metin 2’de son zamanlarda artan hesap hırsızlığı1

3 dk. 6912 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.