KATEGORİLER
Kripto Al Sat


PUBG Msvcp140.dll Hatası Çözümü

PUBG Msvcp140.dll Hatası Çözümü , Tencent’in piyasaya sürdüğü PUBG oyunu bir tür hayatta kalma oyunudur. Online platformda gerçekleşen oyunda oyuncular rakiplerini öldürerek hayatta kalmak için mücadele eder. Oyuna birçok durumda giriş sağlayan oyuncular birden msvcp140.Dll PUBG hatası ile karşılaşabilir. Genelde bilgisayarlarda görülen bu hata oyuna ait bir dosyanın sistemden silinmesi ya da yerinin değiştirilmesi ile ekranda görünür. Bu uyarıyı alan kullanıcılar gerekli indirme işlemlerinin ardından oyunu tekrar açabilir.

PUBG Lite Msvcp140.Dll Hatası Çözümü

PUBG Lite için geçerli olan sistem uyarısında kullanıcılar bu adımları izleyerek bu sorundan kurtulabilir;

  • İlk adımda hataya neden olan msvcp140.Dll dosyası indirme sitesi üzerinden bilgisayara indirilir.
  • Sisteme uygun özelliklerdeki dosyanın indirilmesinin ardından bu dosyanın Windows klasörü içerisine atılması işlemi gereklidir.
  • Bu aşamada bilgisayarın işletim özelliklerine göre eğer sistem 32 bit ise Windows klasörü içerisindeki ‘32 bit’ dosyasına bu klasör yerleştirilir. Eğer sistem 64 bit ise bu durumda da burada bulunan ‘64 bit’ dosyası içerisine klasörün yerleştirmesi yapılır. 64 bit olan bilgisayarlarda bu klasörün dosya haricinde Windows içerisinde yer alan SysWOW dosyası içerisine de atılması gerekmektedir.
  • Bu aşamalar tamamlandıktan sonra bilgisayarda herhangi bir sorun yoksa uygulama düzelecektir ve yeniden başlatma seçenekleri ile oyuna güvenli bir giriş sağlanabilir.

PUBG Mobile Msvcp140.Dll Hatası

Birçok oyunda olduğu gibi PUBG oyununda da en sık görülen hatalardan bir tanesi msvcp140.Dll hatasıdır. Bu hata genelde kurulum içerisinde yer alan bir dosyanın bozulmuş olabileceğinden kaynaklanır. Bilgisayar kullanım aşamasında msvcp140.Dll dosyası zarar görerek bozulmuş ya da hafızadan silinmiş olabilir. Dosyanın eksikliğini anlatan bu hata birkaç basit adım ile giderilebilir.

PUBG mobile msvcp140.dll hatası ve bilgisayarlarda görülen bu hatayı gidermek için uygulanacak olan yöntemler;

  • Geri Dönüşü Kutusu: Bilgisayarlarda bulunamayan msvcp140.Dll dosyası yanlışlıkla silinmiş olabilir ve kullanıcılar Geri Dönüşüm Kutusu’na girerek doyanın burada olup olmadığını kontrol etmelidir. Burada ise ‘Geri Al’ seçenekleri ile tekrar dosyayı konumuna göndermek ve uygulamayı çalıştırmak mümkün olur.
  • Yeniden Yükleme Yapma: Birçok durumda çözüm veren bu yöntemde sistemde veya mobil cihazda bulunan uygulama silinir ve tekrardan yüklenir. Böylece eksik olan dosyanın yerine gelmesi ile uygulamanın tekrar çalışması söz konusu olur. Bu yöntemi denemek istemeyen kullanıcılar eksik dosyayı indirme adımlarını izleyebilir.
  • Windows Güncellemeleri: msvcp140dll PUBG hatası sistemin güncel olmaması nedeni ile görülebilir. Sistem için gerekli olan güncellemenin yapılması birçok durumda uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlayan bir etkendir.

Bu yöntemlerin etkili olmadığı durumlarda kullanıcılar eksik olan PUBG msvcp140.dll dosyasını yeniden indirip kurarak bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilir.

Msvcp140.Dll PUBG Lite Hatası Neden Görülür?

PUBG Lite oyununu bilgisayara ya da mobile indirme sonrasında oyuna girişe izin vermeyen msvcp140.dll PUBG lite hatası uygulamanın eksik bir dosyasının bulunduğunu ifade eder. Dosyanın bulunamaması ya da eksik olması durumunda PUBG uygulaması hata verir ve açılmaz. Hata ile ekrana ‘We cannot find msvcp140.Dll PUBG Lite’ uyarısı geliyorsa bunun çözümü son derece basittir. PUBG Lite oyununa tekrar giriş yapmak ve oyuna devam etmek isteyen kullanıcılar eksik olan dosyayı indirerek ve oyun klasörünün içine bu dosyayı yerleştirerek uygulamayı tekrar açabilir.

PUBG Msvcp140.dll Hatası Çözümü
Msvcp140.Dll PUBG Lite Hatası Neden Görülür?

PUBG msvcp140.dll hatasının en sık görülme nedeni bilgisayarların gün sonunda yöntemine uygun olarak kapatılmamasıdır. Bu şekilde kapatılan bilgisayarlarda geri açılış esnasında birtakım dosyaların silinmesi son derece normal bir durumdur. Bilgisayarı düzgün kapatarak bu sorunun önüne geçmek mümkün olabilir.

PUBG msvcp140.dll hatasına neden olan bir diğer durum ise bilgisayara virüs bulaşmasıdır. Virüsün bulaştığı bilgisayarlarda da bazı dosyalar silinir ya da bozulur. Bu durum birçok uygulamanın düzgün çalışmamasına neden olur. Bilgisayarlardaki virüsün temizlenmesi ile uygulamanın da kontrol edilerek tekrar açılır olması sağlanabilir.

Nedir
GTA San Andreas Sistem Gereksinimleri

GTA serisinde bulunan ve hemen her oyunu büyük bir zevkle oynanan oyunların başında GTA San1

5 dk. 17855 Okundu
İçerik
Minecraft Villa Yapımı

Minecraft oyunu 2011 yılında İsveçli oyun geliştirici Markus Alexej Person tarafından tasarlanıp yazılmış ve 20141

7 dk. 8541 Okundu
İçerik
Slither io Oyna

Slither io Oyna , bağımlılık yaratan oyunlardan biri olan Slither io 2020 yılının patlayan oyunları1

3 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al