KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yılan Oyunu

Yılan Oyunu , Geçmişten günümüze bakıldığı zaman teknolojinin büyük bir hızla ilerlemiş olduğu görülmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgisayar üzerinden, istenilen her bilgiye ve her oyuna saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi özellikle oyun tutkunlarının ilgisini çekmiştir. Çocuktan gence, gençten yetişkine hemen hemen herkes oyun oynamaktadır. Bu oyunlar önceden yüz yüze oynanırken günümüzde daha çok online oyun olarak oynanmaktadır. Oyunlar, çocuklar için oldukça bilgilendirici, eğitici ve öğretici olabilmektedir. Genç ve yetişkin insanlar ise bilgi ve becerilerini artırmak ve boş zamanlarını eğlenerek geçirmek amacı ile oyunları tercih etmektedir. 

Online oyunların birçok çeşidi bulunmaktadır. Online oyunlar; zekâ oyunları, spor oyunları, yarış oyunları, macera oyunları, yemek oyunları, moda oyunları ve beceri oyunları gibi birçok alt kategoriye ayrılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, insanlar alışılmış hareketlerin dışına çıkmak konusunda oldukça çekimser davranmaktadırlar. Oyun sektörü, zaman içerisinde büyük bir gelişim göstererek yepyeni oyunlar üretse de özellikle eski oyunlardan bazıları halen severek ve beğenilerek oynanmaya devam etmektedir. Örneğin Nokia 3310 telefonlar ile beraber anılan Yılan oyunu, bir neslin asla vazgeçemediği ve eğlenerek oynadığı oyunlardan biri olmuştur. Yılan oyunu online platform üzerinden oynanmaktadır. 3310 telefonların piyasadan çekilmesi ile beraber oyuna da veda edeceğini düşünen oyun tutkunları, çeşitli internet sitelerinde ve online oyun platformları içerisinde gezinirken yılan oyunu indir ya da yılan oyunu oyna gibi yazılar ile karşılaşınca oldukça mutlu olmuştur. 

Yılan Oyunu

Yılan Oyunu Nedir?

Bir dönemlerin efsane telefonu olan Nokia 3310 cihazını hemen hemen herkes kullanmıştır ve Nokia 3310 denildiği zaman akla ilk gelen şey şüphesiz ki yılan oyunu olmuştur. Yılan oyunu, Nokia 3310 cihazların kullanıldığı dönemlerde herkes tarafından bilinmekte ve severek oynanmaktaydı. Günümüzde oyun üreticileri tarafından piyasaya sunulan birçok oyun olmasına rağmen, gözler yılan oyununu aramaktadır. Telefon kullanıcıları bu oyunu oynarken; zekalarını, el becerilerini, mantıksal yeteneklerini ve koordinasyon kabiliyetlerini geliştirmekteydi. Akıllı telefon üreticileri de bu durumun farkına varmışlar ve bu nedenle yılan oyununun akıllı telefonlar için uyumlu olan versiyonunu geliştirmişlerdir. Yeni tasarlanan bu oyunun ara yüzü ve tuşları eski versiyon yılan oyunu ile örtüşmektedir. Oyun açıldığı takdirde ekran, tamamen Nokia 3310 telefonlarda oynanan yılan oyunundaki versiyona dönmektedir. Android, IOS ve Windows işletim sistemlerinde yayınlanan yılan oyunu bedava olarak oyun tutkunlarına sunulmaktadır. 

Yılan Oyunu Nasıl Oynanır?

Yılan oyunu genel itibari ile basit ve eğlenceli bir oyun olarak bilinmektedir. Yılan oyunu hileleri hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte, bu oyunu oynamak için hilelerini bilmeye de gerek olmamaktadır. Basit bir algoritması bulunan bu oyun, oyuncunun düz bir çizgi üzerinde, önünde yer alan yiyecekleri yemesi sonucu boy olarak uzaması ve kıvrılarak hareket etmesi mantığı üzerine kuruludur. Oyuncu, yılanı andıran bir nesne ile düz bir çizgi üzerinde sağa, sola, yukarı ve aşağı yönleri takip ederek önündeki yiyecekleri toplar. Oyunda basit bir kural vardır ve bu kural şudur; Oyuncu kesinlikle oyun alanının dış kısımları olarak bilinen çerçevelerine, kendi kuyruğuna ve yiyecek dışında önüne çıkan herhangi bir nesneye çarpmayacak. Oyun içerisinde, oyuncunun önüne çıkarılan birtakım engeller bulunmaktadır. Yılan, önüne çıkan yiyecekleri yediği takdirde boyu uzamaktadır ve bu durum çeperlere ve kendi kuyruğuna çarpmama durumunu daha da karmaşık bir hale getirmektedir. Oyuncunun, oyun içerisinde yılanın hareketini durdurmaya yetkisi yoktur ancak yukarı, aşağı, sağa ve sola olmak üzere gideceği yöne karar vererek hareket ettirme yetkisi vardır. 

İçerik
Valorant’ta Uzaklaştırma

Geçtiğimiz yıl, yani 2020’nin yaz aylarında oyun oynayan kişiler ile buluşan Valorant, birçok kişi tarafından1

3 dk. 12579 Okundu
İçerik
Steam’de Geçersiz Depo Yapılandırması Nasıl Çözülür?

Steam, bazı durumlarda oyun yüklemeye çalışırken geçersiz depo yapılandırması adında bir hata verir. Bu hata1

3 dk. 12518 Okundu
İçerik
Minecraft Oyunu

Minecraft uzun yıllardır oynan bir oyundur. Oyun oynamayı severlerin keyifle oynadığı bir oyundur. Ve dünya1

5 dk. 14823 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al