KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çekilen Kredi İptal Edilebilir mi?

Bankalar müşterilerine uzun yıllardır kredi adı altında bir hizmet sunmaktadır. Bu hizmet ile müşteri finansal ihtiyaçlarını karşılarken bankalar da faiz ve komisyonlar ile gelir elde eder. Burada en çok merak edilen konulardan birisi de kredinin iptali konusudur. Birçok kişi kredi iptali ve cayma bedellerini merak etmektedir. Peki, çekilen kredi iptal edilebilir mi? Kredi çekerken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Kredi İptal Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konu hakkında bilmeniz gerekeni ilk şey: Çektiğiniz krediyi istediğiniz gibi iptal edebilirsiniz. Ancak burada belli koşullar ve sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Burada bulunduğunuz durum da oldukça önemlidir.

Öncelikle kredi başvurunuzun olumlu dönüş aldığını varsayalım. Ancak henüz bankanız ile resmi bir sözleşme imzalamadınız. Bu sırada kredi çekmekten vazgeçerseniz, bunu bankanıza bildirebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir ücret veya başka bir masraf ödemek zorunda değilsiniz. Kolayca kredi iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer durum ise kredinin onaylanması ve sözleşme imzalama durumudur. Eğer sözleşmeyi imzaladıysanız, kredinizi iptal etmeniz ilk duruma göre oldukça zor ve masraflı olabilir. Ancak yine de kredinizi iptal etmeniz tabi ki mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken, krediyi ne zaman iptal etmek istediğinizdir. Eğer onaylanan ve sözleşmesi imzalanan bir krediyi 14 gün içinde iptal ederseniz, herhangi bir masraf ödemezsiniz. Yani 14 gün gün içinde masrafsız bir şekilde geri ödeyebilirsiniz. Ancak bu süre geçtiyse belli bir miktar cayma bedeli ödemeniz gerekebilir.

Çekilen Kredi İptal Edilebilir mi

Çekilen Kredi İptal Edilebilir mi 

Krediden Cayma Hakkında

“Çekilen kredi iptal edilir mi?” sorusunun hemen ardından sorulan bir başka soru da cayma bedelidir. Eğer krediden caydıysanız yani vazgeçip iptal etmek istiyorsanız belli bir cayma bedeli ödemelisiniz. İptal talebinizin yapıldığı günden itibaren anaparanın ödenmesine kadar tahakkuk eden faizi 30 gün içerisinde ödemekle mükellefsiniz. Banka, müşterisinden sadece hesaplanan faizi ve kamu kurumları ile üçüncü kişilere ödenmiş ücretleri talep eder. Bunlar dışında herhangi bir ek ücret talep etmez.

Aldığınız kredi türüne göre geri ödeme ve faiz ödemesinin zaman aralıkları değişebilmektedir. Ancak aşağı yukarı tüm bankalarda bu cayma bedeli içeriği ve süreleri hemen hemen aynıdır.

İçerik
Kredi Kartına Fazla Yatırılan Para Nasıl Alınır?

Milyonlarca insanın kullandığı kredi kartları artık çoğu insan için vazgeçilmez araçlardan birisidir. Her ay yapılan1

2 dk. 9025 Okundu
İçerik
Vakıfbank KMH Hayat Sigortası Poliçe Masrafı Ne Kadar?

Vakıfbankın kredili mevduat hesabı kullanan müşterilerine sunduğu mükemmel bir fırsat olan Vakıfbank KMH hayat sigortasının1

2 dk. 10763 Okundu
Nedir
Palkadot Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Palkadot, gerektiği durumlarda kişiselleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilirlik için işlevsel çözümler geliştirmek amaçlı kurulan bir1

3 dk. 5325 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Cansu

    Verimli bir yazı olmuş👍🏻

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al