KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Artık yaz ayları geçti. Cildimiz, güneşin ve denizin tadına vardı. Kış ayında cildimizin kuruması ile birlikte sivilceler ve cilt kuruluğu da bu sebepten ötürü bir hayli artmış oldu.

Kış aylarında da soğuk havanın etkisiyle sivilcelerden kurtulmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez öyle değil mi? İşte, kış ayları tam da bunun için bulunmaz bir fırsat! Peki, kış aylarında cildimizi sağlıklı görünümüne nasıl kavuşturabiliriz? Bu konuda neler yapmalıyız?

 • Kış aylarında cildimizi sağlıklı tutabilmenin en önemli yolu, cildimizi
 • Uyku düzeni her konuda önemli olduğu gibi cilt bakımında da çok önemli bir yere sahiptir. Cildinizi sağlıklı tutmak istiyorsanız lütfen düzenli uyuyun.
 • Aynı şekilde beslenme şekli de cildimiz için ayrı bir öneme sahiptir. Olabildiğince mevsiminde sebze ve meyveleri tüketmemiz gerekir.
 • Yaz ve kış fark etmeksizin güneş koruyucu kremlerimizi kullanmamız gerekmektedir.
 • Yaz aylarında bunu yapamasak da güneşten kendimizi kışın korumamız gerekmektedir. Çünkü güneş, cildimize kuruluk verir. Bu kuruluk da sivilcelerimizin çıkmasına sebep olur.
 • Son olarak da yünlü kıyafetler cildimizi tahriş edebilir. Bu yüzden yünlü kıyafetlerimizi cildimize direkt olarak temas ettirmemeliyiz.

Cildimizi Nemlendirmek İçin Neler Yapmalıyız?

Cildimizi Nemlendirmek İçin Neler Yapmalıyız?

Cildimizi Nemlendirmek İçin Neler Yapmalıyız? 

Kış aylarında cildimiz soğuk hava ve rüzgârın etkisiyle kuruyabilir. Bu kurumayı gidermek de elbette ki bizim elimizde. Peki, cildimizi nemlendirmek için neler yapmalıyız?

 • Cildimizi nemlendirmenin en önemli ve kısa yolu bol bol su içmektir.
 • Bildiğimiz gibi ciltlerimize uygun nemlendiriciler kullanmaktır.
 • Nemlendiriciler kadar etkili cilt temizleyicileri de çok etkilidir.
 • Cildi nemlendirmek için herkesin kullandığı bir yol da: Nem maskeleridir.
 • Duş almak da cildimizi nemlendirmek için ayrı bir öneme sahiptir. Fakat cildimizin nemlenmesi için sıcak sudan kaçınmak gerekmektedir. Mümkünse suyun ılık bir su olması bu konuda önemlidir.

Nemlendirici Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nemlendirici Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Nemlendirici Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz 

Cildimizi nemlendirmek için piyasada çok fazla nemlendiriciler bulunmakta. Bizlerin de en çok tercih ettiği yöntem nemlendirici kullanmak. Peki, istediğimiz gibi nemlendirici alabilir miyiz? Nemlendirici alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Nemlendiriciler bireye özgüdür. Örneğin 25 yaşındaki birey ile 50 yaşındaki bir bireyin kullanmaları gereken nemlendiriciler farklı olmalı. Çünkü bireyin genetik yapısı, gelişim dönemindeki özellikleri ve cildi farklıdır.

 • Fiyatı yüksek olan nemlendiricilerden ziyade içerisinde C veya D vitamini içeren nemlendiriciler almamız gerekir. Piyasanın kendi reklamını önemsediğini göz önünde bulundurarak seçim yapmalıyız.
 • Bazı nemlendiriciler cilde zarar verebilir, akne bırakabilir ya da cildinizi bozabilir. Nemlendirici seçmek aslında o kadar da kolay bir iş değil. Uzun bir araştırma gereken ve cildimizin yapısını da anlayarak seçmemiz gerekmektedir.
İçerik
Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Güzel ve iyi görünmenin yolu bakımlı bir ciltten geçmektedir. Epilasyon seansı aralarında ve epilasyon sonrası1

3 dk. 7098 Okundu
Nedir
Balın Cilde Faydaları

Arıların büyük emekler ile yaptığı balların faydaları saymakla bilmemektedir. İnsan vücudu için oldukça yararlı bir1

3 dk. 10194 Okundu
İçerik
Altı Adımda Günlük Cilt Bakımı Ritüeli

Canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı elbette herkes ister. Özellikle son yıllarda yoğun1

3 dk. 8890 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.