KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır ? Kelime oyunu hem oynaması kolay hem de faydalı olan bir oyundur. Kelime oyununun faydaları ise hem kelime haznenizi zenginleştirmesi hem de düşünme hızınızı geliştirmenize yardımcı olmasıdır. Ayrıca boş zamanınızı değerlendirmeye ve sıkılmamanıza da sebep olur. Bunama hastalığı olanlar için bulmaca gibi onlara hastalıklarında yardımcı olacak bir oyundur. Kelime oyunu ilk başlarda kolay olarak başlayıp kelimeleri buldukça zorlaşacak türde bir oyundur. Bu özelliği sayesinde daha fazla düşünmeye ve kelime haznenizi geliştirme konusunda sizlere yardımcı olur. Kelimelerle arası iyi olanlar, kelime haznesini geliştirmek isteyenler veya oyunlardan çabuk sıkılanlar için en uygun olan oyun kelime oyunudur. Gittikçe zorlaşan kategorileri ile sıkılmanızı her zaman engellemektedir. 

Kelime Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kelime oyununun birçok çeşidi vardır ve bunları oynamak oldukça kolaydır. Bazı kelime oyunları dikey, yatay ve çapraz bir şekilde saklanmış kelimeleri bulmanızı isterken bazıları ise harfleri karışık bir şekilde verip sizden anlamlı bir kelime oluşturmanızı isteyebilir. Kelime oyunları aynı bir bulmaca gibi olup kelimeleri buldukça bulduğunuz kelime bulmacada yerine yazılır ve diğer kelimenin ne olduğu hakkında size ipucu verebilir. Kelime oyununu oynarken aynı zamanda hızlı da olmanız gerekir. Hızlı ve doğru cevaplamak sizlere ekstra avantaj sağlayacaktır. 

Oynadığınız kelime oyununun içinde birçok kategori vardır. Kelime oyunu kategorileri içerisinde  bazıları oyunu ilk oynamaya başladığınızda açıkken bazıları ise kilitlidir. Oyunda seviye atladıkça kilitli olan kategorilerin de kilidi açılmaya başlayacaktır. Her kategoride de oyunun farklı seviyeleri bulunmaktadır. Kategori içinde de ilerledikçe oyun baştaki durumuna göre daha da zorlaşacaktır. Oynadıkça zorlaşan ve zor seviyeyi geçtikçe diğer kategorinin kilidinin açılması daha kolay hale gelen kelime oyunları sizlere daha zevkli gelmeye başlayacaktır. Ayrıca kelimeyi bulamadığınızda ipucu alarak o kelimeyi bulmanız mümkündür. İpuçları aldıkça kazandığınız ödüllerden kaybetme durumunuz olabilir. Ancak bu her oyun çeşidi için de bu özellik geçerli olmayabilir. 

Oyunda seviye atladıkça bulmanız gereken kelimelerin harf sayısı da artmaya başlayacaktır. Bu sayede hem sıkılmıyorsunuz hem de daha fazla düşünerek beyin jimnastiği yapmanız sağlanmış oluyor. Bazı kelime oyunlarında ise hem yeni kelime öğrenirken hem de o kelimelerin anlamlarını da öğrenmeniz mümkündür. Bu sayede kelime hazneniz kelimenin anlamını bilerek gelişmektedir. Bulmaca şeklinde olan kelime oyunlarında ise bulmacada yer almayan ekstra kelimeleri de bulmanız mümkündür. 

Kelime Oyunu Türleri Nelerdir ?

Kelime oyunu Türkçe hem de İngilizce çeşidi vardır. Hem kendi dilinizi hem de yabancı dilinizde kelime haznenizi geliştirmek için istediğinizi seçebilirsiniz. Bunların dışında şehirlerde gezme kategorileri olan, dünyada gezme kategorileri olan, sizlere soru sorup o sorunun cevabı olan kelimeyi bulma şeklinde, bulmaca şeklinde soru sorup cevabı isteyen veya harf isteyerek oynayabileceğiniz farklı türleri vardır. Hepsinin amacı ise kelime haznenizi geliştirip, hızlı düşünebilmenizi sağlamaktır. 

Kelime oyunlarından en meşhuru ise adam asmaca kelime oyunudur. Herkesin severek oynadığı adam asmaca oyununda hata yaptıkça adam yavaş yavaş asılıp en sonunda oyunda yanmanıza sebep olacaktır. 

Birbirinden farklı kelime oyunları arasından seçtiğiniz kelime oyununu indir deyip oynamaya başladıktan sonra kelime haznenizin ve hızlı düşünme kabiliyetinizin geliştiğini fark edeceksiniz. Ayrıca bazı kelime oyunlarını hem tek başınıza hem de arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz. Bu sayede oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Kelime oyunlarını indirdikten sonra üye olmanız gerekmemektedir. Direkt olarak birkaç denemeden sonra oyuna başlamanız mümkün hale getirilmiştir. 

İçerik
Thief Simulator İndir

Thief Simulator İndir Nobble Muffins tarafından geliştirilen Thief Simulator, 9 Kasım 2018 tarihinde Play Way1

3 dk. 88 Okundu
İçerik
Yeni Warcraft ve Warcraft 2

Oyun dünyasının en sevilen serileri arasında warcraft yer alır.  Warcraft II, Blizzard Entertainment tarafından meydana1

4 dk. 83 Okundu
İçerik
Valorant Teknik Destek

Riot Games'in bilgisayar oyunu tutkunları için piyasaya sürdüğü son zamanlarının en ilgi çeken taktiksel FPS1

3 dk. 2093 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.