KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Starbucks Kahveleri Zararlı mıdır

Starbucks kahveleri zararlı mıdır Farklı tat kombinasyonlarıyla günümüzde çok popüler olan hatta lezzetiyle gönlümüzde taht kuran kahvenin içmek için kullanılan kutusunu süsleyip kalemlik olarak kullananlardan tutunda her ay en az 15 kez Starbucks’a gidip devamlı müşteri olanlara kadar pek çok kişi sevmiştir. Denemeyenler genelde bu kadar farklı adlar ve çeşitleri ile pahalı olmasından kaynaklı gereksiz olduğunu düşünmüştür. Deneyenler ise hem kahvenin tadından hem de kahvenin doyuruculuğundan parasının hakkını veren bir kahve dükkanı olduğunu düşünenler olarak 2’ye ayrılmıştır. Peki sürekli olarak iş yapmak için giden ve orada yalnız kalmadan içeride veya dışarıdaki bir ortamda kendisine en uygun kahve kombinasyonu seçip işini yapan veya arkadaşlarıyla dedikodu yapmak sohbet etmek için gelen bu insanlar bu kadar kahve tüketmenin sonuçları ne olacaktır hiç düşündünüz mü? Elbette ki ilk düşündüğünüz kahvenin dozunu kaçırdıktan sonra geceleyin rahat uyuyamayacakları olur ama iş sadece o kadarla bitmiyor.

Starbucks Kahveleri Zararli midirr

Tabi kahvenin fazla tüketimi her kahve çeşidinde olduğu gibi bir uykusuzluk yapar. Ayrıca kahvenin boyutu ve ne kadar tüketildiğine bağlı olarak da kalp çarpıntısı gibi hemen hemen herkesin dozunu kaçırdığı için en az bir kere yaşadığı bir durumdur. Tabi bunlar da çok önemlidir. Ayrıca Starbucks aşıkları maalesef tatlı içecekleri tüketmeyi fazla sevenleri şeker hastalıkları yani diyabet kapıda karşılamak için onları beklediği bir gerçek. Bu yüzden onlara kahveyi bırakın demiyorum sadece sınırı aşmamaya özen göstermelisiniz. Eğer Starbucks kahvelerinin fazla şekerli olduğunu düşünen olduysa ve kendisine daha az şekerli bir tatlı kahve yapmak istiyorsa Dalgona kahvesi yapabilir.

Malzemeleri çok basittir. Şeker, Nescafe Gold, sıcak su, soğuk süt, büyük yada uzun bir bardak. Bu malzemelerden önce 2 tatlı kaşığı kahve koymalısınız. Hazır kahve olmalı. Sonra 2 tatlı kaşığı şeker eğer istiyorsanız 1 tatlı kaşığı şekere düşürülebilir. Daha sonra 2 veya 3 tatlı kaşığı sıcak su koymalısınız. Bu karışımı iyice köpük olana kadar karıştırın. Normal çırpıcı ile karıştırmak zorlar ama egzersiz, hareket seven biriyseniz bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında köpük olan bu tatlı karışımını soğuk sütle doldurulmuş bardağın üstüne döküyorsunuz. Fazla abartmadan bu karşımı yavaşça karıştırın ki köpük fazla dağılmasın. Amaç üstteki tadın alttaki süte de geçmesi.

İçerik
Sodanın Faydaları Ve Zararları Meyveli Soda Yararlı mı

Sodanın faydaları ve zararları meyveli soda yararlı mı .Kendimize hakim olamayıp fazla fazla yiyip kendimizi1

2 dk. 34 Okundu
İçerik
Cildi Yenileyen Besinler

Cildi Yenileyen Besinler, yaz kış insan cildi dış etkenlerden dolayı zarar görüyor. Küresel ısınmadan dolayı1

1 dk. 30 Okundu
İçerik
Unutkanlığa Dikkat

Unutkanlığa dikkat Unutkanlık herkesin başına gelebilir. Hafızanın güçlüğü kişiden kişiye değişebilir. Bazıları dün ne yediğini1

2 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.