KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone Notlara Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Her anlamda gelişmeye devam eden, geliştikçe karşımıza çok yeni değişiklikler çıkaran teknoloji sayesinde akıllı telefon kullanımı fazlasıyla artmış durumdadır. Her an yanımızda olan bu cihazlar, bizlere birçok açıdan mükemmel avantajlar sunuyor. Gün içerisinde yapmamız gereken şeyleri not almak, günümüzün planını yapmak ve buna benzer işlemler için söz konucusu cihazları kullanıyoruz.

Bkz: iPhone Hızlandırma Yöntemleri

Kısacası telefonlar artık eskisi gibi sadece arama yapılan ve iletişim için kullanılan cihazlar değil, tam tersine her açıdan mükemmel avantajlar sunan ve hayatı kolaylaştıran cihazlar haline geldi. Bu sebeple gizlilik konusunda duyulan endişeler de geçmişe nazaran daha fazla artmaya başladı. Biz de özellikle iPhone’da kullanıcıların merak etmiş olduğu notlara şifre koyma işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgileri sizlere bu içeriğimizde aktarıyoruz.

iPhone Notlara Şifre Koyma Yöntemleri

iPhone’da notlara şifre koyma konusunda uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda en ince ayrıntısına kadar sizlerle paylaşılıyor. Her adımı anlatıldığı gibi uyguladığınızda artık not gizliliği konusunda herhangi bir endişe duymak zorunda olmayacaksınız.

“Notlar” Uygulamasını Kullanarak Parola Oluşturma

iPhone’da telefonunuzda oluşturduğunuz notlara şifre koyma işlemi gerçekleştirmek için yapacağınız işlemler aslında fazlasıyla basittir. Bu doğrultuda ilk adımları “Notlar” uygulamasının içerisinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Biz bu konuda sizlere gerekli bilgi aktarımını en iyi şekilde sağlayacağız.

 • Telefonunuzun menüsüne girip “Notlar” uygulamasını başlatın.
 • Notun üzerine basılı tutun.
 • “Notu Kilitle” butonuna basın.
 • Bu ekranda gizlilik için yeni bir şifre oluşturmanız gerekiyor.
 • Şifreyi oluşturduktan sonra “Bitti” diyerek işlemleri sonlandırın.

iPhone notlara parola koyma işlemi bu işlemlerin ardından basit bir şekilde çözülmüş olacaktır. Tabii ki seçenekleriniz sadece bunlarla sınırlı değildir. Biz not şifreleme işlemini gerçekleştirmeniz için sizlere bir diğer adımı da anlatacağız.

“Ayarlar” Uygulamasını Kullanarak Notlara Parola Koyma

iPhone telefonunda notlara parola koyma işlemini gerçekleştirmek için “Ayarlar” uygulamasını kullanın. Bu uygulamayı kullandığınızda hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de basit işlemler ardından söz konusu gizliliği sağlayacaksınız.

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
 • “Notlar” uygulamasına tıklayın. Bu uygulama ekranı aşağıya kaydırdığınızda karşınıza çıkacaktır.
 • “Parola” seçeneğine basın.
 • “Parola Ayarlar” diyerek şifrenizi belirleyin.
 • “Bitti” seçeneğine dokunduğunuzda söz konusu notun şifresi belirlenmiş olacaktır.

iPhone’da notlara parola koyma işlem adımları burada anlatıldığı gibi iki farklı şekilde gerçekleştiriliyor. Bu da basit işlem adımlarının ardından mümkün oluyor.

İçerik
Realme Q3 Serisi Tanıtımı Yapıldı!

Son zamanlarda oldukça popüler telefonlar arasında adını altın harflerle teknoloji piyasasına yazdıran Realme Q2 ailesinin1

3 dk. 15 Okundu
İçerik
Honor X10 5G Genel Kullanımı ve Tasarımı

Honor X10 5G , teknoloji devi Huawei markasının alt markası olan ve Huawei’nin bütün teknolojilerinden1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
Apple Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Apple Hesabı Silme, son zamanlarda iOS kullanıcıları tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Birçok kullanıcı1

3 dk. 11 Okundu


Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.