KATEGORİLER
Kripto Al Sat


OPPO Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

OPPO, günümüzde akıllı telefon üreticileri arasında en popüler ve bir o kadar alıcısına her şartta kolaylık sağlayan marka olarak biliniyor. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda kullanıcıların herhangi bir şekilde cihazını garantiye göndermek istemesi bazı bilgilerin talep edilmesini gerektiriyor. Talep edilen bilgilerden biri de garanti süresi oluyor. Bu süre telefonun satın alım aşamasından başlayıp her telefon üreticisine göre değişkenlik göstermektedir. Siz de telefonunuzun garanti süresinin ne kadar kaldığını merak ediyorsanız içeriğimizde bahsettiğimiz yöntemleri değerlendirerek “OPPO Garanti Sorgulama” işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

OPPO Garanti Sorgulama 2021 Güncel

“OPPO Garanti Sorgulama” işlemleri için aslında yapmanız gereken işlemler tahmin edildiği gibi fazlasıyla basit olacaktır. Eski yöntemlerde olduğu gibi fatura üzerindeki tarihi takip etmek yerine güncel yöntemleri kullanmalısınız. Son zamanlarda birçok akıllı telefon üreticisi kullanıcılarına online garanti takip avantajı sunmaya başladı. Bu sebeple siz de OPPO markasının sunmuş olduğu avantajları değerlendirin. Hangi adımları takip etmeniz gerektiği aşağıda sizler için paylaşılmaktadır.

 1. “OPPO” resmi internet sitesine giriş yapın.
 2. İnternet sitesinin en alt kısmındaki “Garanti Durumu” seçeneğine dokunun.
 3. “IMEI Numarası” bilgisini girin.
 4. “Doğrulama Kodu” alanını doldurun.
 5. “Şimdi Kontrol Et” butonuna basın.

Bu işlemlerin ardından cihazınızın güncel garanti durumu sizlere yeni bir sayfa aracılığıyla sunulacaktır. Söz konusu işlemlerde kafanızı karıştıracak en önemli nokta; IMEI bilgisidir. Cihazınızın IMEI bilgisine sahip değilseniz bir sonraki başlıkta anlattığımız adımları uygulayarak ilgili konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

OPPO IMEI Sorgulama Yöntemleri

OPPO cihazlar başta olmak üzere birçok cihazda IMEI numarası bulunmaktadır. Bu numarayı öğrenmek için farklı yollar deneyebilirsiniz.

1- “*#006#” Numarasını Tuşlayın.

Telefonunuz açıkken arama bölümüne girip ilgili numarayı yazdıktan sonra arama tuşuna basın. Bir sonraki sonuç ekranında telefonunuzun aktif olarak kullanmış olduğu IMEI numarası sizlere sunulacaktır.

2- Ayarlar Menüsünden IMEI Numarasını Kontrol Edin.

Her telefon üreticisi genellikle cihazla ilgili bilgiler başta olmak üzere buna benzer öğreticilere “Ayarlar” bölümünde yer vermektedir. Bu sebeple siz de OPPO markalı cihazınızdan aşağıdaki adımlarla IMEI numarasına ulaşabilirsiniz.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • “Hakkında” kategorisine girin.
 • “IMEI” yazan kısımdaki numarayı kopyalayın.

Bu bilgiyi garanti sorgulama ekranındaki ilgili alana yapıştırın.

3- Telefonunuzun Arka Kapağını Kontrol Edin.

Son zamanlarda OPPO başta olmak üzere birçok telefon üreticisi tasarım konusunda yenilik yaptı. Bu da cihaza ait bilgilerin cihazın arka kapağında yer almasına sebep oldu. Hâl böyle olunca siz de cihazınızın arka kapağını kontrol etmelisiniz. İlgili bilgiye oradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde OPPO garanti sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı başta olmak üzere birçok bilgiyi sizlerle paylaştık. Her adımı anlatıldığı gibi uygulayıp cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ki IMEI bilgisine sahip değilseniz yine her zaman olduğu gibi adım adım anlattığımız sorgulama adımlarını uygulayın.

İçerik
Ekran Yer Paylaşımı Hatası Çözüm Yöntemleri

Teknolojinin günden güne aşırı derecede bir gelişim göstermesiyle birlikte akıllı telefonlar adeta hayatımızın vazgeçilmezi haline1

3 dk. 39 Okundu
İçerik
İphone 12

İphone 12 , Herkesin dört gözle beklediği Iphone 12 satışa sunulduğu andan itibaren büyük ilgi1

5 dk. 60 Okundu
İçerik
Enjoy 20 SE

Enjoy 20 SE , Huawei, bütçe dostu olarak nitelendirdiği yeni modelini satışa sundu. Günlük ihtiyaçları1

5 dk. 45 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.