KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Huawei Nova 8 SE 5G

Huawei Nova 8 SE 5G markasına ait neredeyse her cihazın en önemli işlevleri arasında muhakkak kullanışlı bir yapıya sahip olması gelmektedir. Çünkü genel anlamda pek çok farklı özellikleri bulunan bu Android cihazlar, farklı noktalarda karışıklık oluşturabilir. Huawei bu düşüncenin önüne geçmek ve doğrudan kullanışlı bir ara yüz sunmak amacı ile ürettiği telefonlarda her zaman kolaylığı baz almıştır. 

Huawei Nova 8 SE de bu bağlamda Nova serisi dahilinde üretilmiş olan bir cihazdır. Cihazın şık tasarımı, kolay kullanımı ve işlevsel donanımı sayesinde pek çok noktada yüksek veriminden bahsedebiliriz.

Huawei Nova 8 SE 5G Temel Özellikleri 

Ekran boyutu olarak 6.53 inç olan cihazın ekran çözünürlüğü 1080*2400 pikseldir. Ekran çözünürlüğü standardı da FHD’dir. Aynı zamanda ekran yenileme hızı 60 Hz ve ekran oranı da 20:9’dur. Bunlara ek olarak ekran özellikleri içerisinde HDR formatı yer almaktadır. Multi Touch özelliği ile de dikkat çeken cihazda çerçevesiz tasarım da göze çarpmaktadır. Kapasitif ekranı da bulunan cihazın ekran/gövde oranı %84.42’dir. 

Batarya konusunda da oldukça güçlü bir donanıma sahiptir. Batarya kapasitesi 3800 mAh olmakla birlikte, şarjının da türü USB Type-C’dir. Hızlı şarj özelliği bulunan cihazda, değişir batarya ve kablosuz şarj özelliği ise desteklenmemektedir. Kamera olarak ise çözünürlük 64 MP olarak belirtilmiştir. Otomatik odaklama ve panorama çekim gibi farklı özellikleri de bulunmaktadır. Zamanlayıcı, coğrafi konum etiketleme gibi özelliklerle de bu cihaz desteklenmektedir. 

Flaş olarak LED kullanılmış olmakla birlikte diyafram açıklığı da F1.9 olarak belirtilmiştir. Video kayıt çözünürlüğü noktasında da 2160P gibi bir sayıdan bahsedilmektedir. Video FPS değeri 30’dur. Dört kameralı bir cihaz olmasından dolayı da oldukça yüksek verimde bir profesyonel çekimden bahsedilmektedir. 

Her kamerada ayrı bir potansiyel ve her kamerada yüksek bir diyafram vardır. Aynı zamanda ön kamera özellikleri de arka kameranınkilere benzer bir yapıdadır. Portre modu, gesture shot, time-lapse gibi özellikleri bulunan ön kamerada aynı zamanda zamanlayıcı ve yüz algılama da vardır. 

Huawei Nova 8 SE 5G Temel Donanım Özellikleri 

Yonga seti olarak MediaTek Dimensity 800U kullanılmaktadır. CPU frekansı 2.4 GHz, CPU çekirdeği ise 8 çekirdek olarak belirtilmiştir. Aynı zamanda ana işlemcisi 2*2.4 Ghz ARM Cortex-A76 olarak geçmektedir. 1 tane de yardımcı işlemci bulunmaktadır. CPU üretim teknolojisi de 7 nm’dir. Aynı zamanda 8 GB belleği bulunan cihazda, dahili depolama 128 GB’dir. 

Tasarım anlamında da oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Boy olarak 161.6 mm, en olarak da 74.8 mm gibi bir sayıdadır. Aynı zamanda kalınlığı 7.46 mm, ağırlığı ise 178 gramdır. Renk seçenekleri ise 3 tanedir. Beyaz, mavi ve siyah renkler oldukça yeterlidir. 

Ağ bağlantıları noktasında da geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. 2G, 3G, 4G, 4.5G ve 5 G seçenekleri ile yüksek bir internet hızı da sağlamaktadır. İşletim sistemi olarak Android kullanılmaktadır. Android’in tüm güncel versiyonlarını destekleyen bir yapıdadır. Aynı zamanda Android 10 (Q) versiyonu da yüklü olarak gelecektir. Kullanıcı ara yüzü de oldukça sade ve anlaşılır çizgidedir. Emotion UI ara yüzünün kullanıldığı cihazda, ara yüzün versiyonu da EMUI 10.1’dir. Bluetooth versiyonu 5.1 olan cihazda, bluetooth özellikleri AAC, LDAC, BLE ve SBC’dir. 

Kızılötesi bulunmayan cihazda, navigasyon özellikleri oldukça fazladır. Suya ve toza dayanıklı bir yapıda değildir. Şebeke ile 3G görüntülü arama seçeneği bulunmamaktadır. Ancak uygulama üzerinden 3G görüşmeye imkan vardır. Aynı zamanda sensörler farklı özellikleri ile oldukça kullanışlı bir yapıdadır. Pusula, ivmölçer, ortam ışığı sensörü gibi seçenekler sayesinde pek çok noktada büyük bir verim alınmaktadır. Parmak izi okuyucu ise ekranın içerisinde yer almaktadır. 

USB versiyonu olarak 2.0 kullanılmaktadır. USB Type-C de USB bağlantı tipidir. Aynı zamanda çift hat desteği bulunmaktadır. Bu hat sayesinde her iki cihazı da aynı cihaz üzerinden kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. İster iş isterseniz de kişisel hattınızı aynı cihaz üzerinden yürütebilirsiniz. Her anlamda oldukça yardımcı bir çizgide duran bu özellikleri sayesinde Huawei Nova 8 SE 5G; yüksek bir verim bulundurmaktadır. 

Nova 8SE detaylı inceleme

Aynı zamanda tasarım anlamında da yüksek bir şıklık sunar. Bir cihazın işlevi kadar şıklığı, dış tasarımı da önemlidir. Bu yüzden de hem kullanışının kolay olduğu bir cihaz seçmek hem de bu cihazın oldukça şık olması önemli bir kavramdır. Huawei Nova 8 SE 5G de bu tüm unsurları içermektedir. Hem tasarım anlamında güçlü ve göze hitap şekilde başarılı hem de donanım anlamında oldukça yüksek sıralamalarda yer alan bir ölçüdedir. Sadece işlev ya da sadece tasarım yeterli olmamaktadır. Bu yüzden potansiyel kullanıcılar her iki özelliği de aynı cihazda bulmak isterler. Bu cihaz sayesinde de aynı şekilde sizlere sunulan bir düzenden bahsetmek mümkün olacaktır.

Huawei pek çok modelinde olduğu gibi, Nova 8 SE’de de 5G desteğini sağlamıştır. Çünkü günümüz şartlarında internetin hızı bir hayli önemlidir. Tamamını sağlayan niteliği gösteren Nova 8 SE de 5G sürüme kadar desteklemekle birlikte güçlü bir donanıma da sahip olduğunu kanıtlamıştır. Her açıdan yeterli, güzel donatılmış ve oldukça şık bir cihaz olarak potansiyel alıcılarını beklemektedir. 

İçerik
Enjoy 20 SE

Enjoy 20 SE , Huawei, bütçe dostu olarak nitelendirdiği yeni modelini satışa sundu. Günlük ihtiyaçları1

5 dk. 45 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy M31 Prime Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Samsung Galaxy M31 Prime Akıllı Telefon Modeli İnceleme ana modeli 2020 yılında piyasaya sürüldü. Boyutları1

5 dk. 61 Okundu
İçerik
Realme Q3 Serisi Tanıtımı Yapıldı!

Son zamanlarda oldukça popüler telefonlar arasında adını altın harflerle teknoloji piyasasına yazdıran Realme Q2 ailesinin1

3 dk. 59 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.