KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPad’i Bilgisayar Monitörü Olarak Nasıl Kullanılır?

Laptop kullanıcılarının her zaman dert ettiği sorunların başında ekran görüntüsü aktarımı yapan monitörün oldukça küçük olması geliyor. Kullandığınız bilgisayar bir de Macbook ise bu sorunla karşılaşma olasılığınız daha yüksektir. Her ne kadar durum böyle olsa da birçok kullanıcının değerlendirmiş olduğu iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma fırsatı sizlere de basit bir şekilde sunuluyor. Birçok kullanıcı ne yazık ki cihazların bu işlevi hakkında bilgi sahibi olmadığı için bihaber oluyor. Biz de bu içeriğimizde söz konusu işlemin nasıl gerçekleştirileceği hakkında detaylı bilgiler sunarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

iPad İkinci Ekran Olarak Kullanma Yöntemleri

iPad
iPad

Bkz: iPhone veya iPad’de Ekran Süresi Kapatma

Evinizde iMac veya Macbook bulunuyor, aynı zamanda bir tane de iPad bulunuyorsa size çok şanslı olduğunuzu söylemekten başka yapacağımız bir şey yok. Apple, kullanıcılarına “Sidecar” özelliği sunarak cihazların birbiriyle eşleştirilmesini ve ekran paylaşımı yapması olanağını sunuyor. Bu sebeple siz de söz konusu özelliği değerlendirerek iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma konusunda başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

  • “iPad” cihazınızdan Macbook’ta açık olan hesabınızın oturumunu açın.
  • iPad cihazınızı Macbook ile kablo aracılığıyla bağlayın. (Kablosuz: Handoff)
  • “Airplay” özelliğini aktifleştirerek iPad’ı seçip ekranı yansıtın.

Bu işlemlerin ardından artık Macbook ekranı doğrudan iPad’e yansıtılacak ve bu şekilde kullanılmaya devam edecektir. Tabii ki istekleriniz bunlarla sınırlı kalmayabilir. Bu işlemi kullanarak sadece ekran yansıtma yapabiliyorsunuz. Bilgisayarın ekranını iPad’e yansıttığında neden her iki ekranı da aynı anda kullanmıyorsunuz? Bu işlem için de aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Unutmayın, Apple’da herhangi bir sınır yoktur.

  • “iPad” ile “Macbook” cihazını “Handoff” özelliğini kullanarak eşleştirin.
  • Macbook’tan iPad’ı “İkincil Ekran” olarak belirleyin.

Bu işlemleri de tamamladıktan sonra artık ekran geçişleri yapabilecek aynı cihaz içerisinde açtığınız dosyayı farenizle kaydırarak bir diğer cihaza aktarabileceksiniz. Aynı ikinci monitör kullanırcasına sorunsuz bir kullanım süreci geçireceksiniz.

Windows’ta iPad’ı İkinci Monitör Olarak Kullanma Adımları

Windows işletim sistemli bir bilgisayarınız ve iPad tabletiniz varsa siz de yine aracı programlar kullanarak tableti ikinci ekran olarak kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken “Duet Display” adı programı satın alıp bilgisayarınıza ve tabletinize indirmektir.

“Duet Display” uygulamasını her iki cihazda da açın ve eşleştirmeleri gerçekleştirin.

Artık her Windows’ta bile iPad cihazınızı ikinci ekran olarak kullanmaya hazırsınız.

Bu içeriğimizde iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma konusunda sizlere bilgi aktarımı sağlayarak yaşadığınız küçük monitör sorununu ortadan kaldırmanıza yardımcı olduk.

İçerik
Windows 10 Kablosuz Ağ Önceliğini Değiştirme [Programsız]

Windows’un 7 sürümüyle birlikte kullanıcılara sunduğu ağ önceliği seçeneği 8.1 sürümünün çıkmasıyla birlikte kullanışlılığını kaybetti1

3 dk. 1615 Okundu
İçerik
Instagram Çoklu Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın günden güne dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri haline gelmesi söz1

2 dk. 25 Okundu
İçerik
En İyi Akıllı Saat

Sağlık ve spor takipçisi olan akıllı saatler, giyilebilir teknolojiler arasında en popüler modeller arasında yer1

4 dk. 5534 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.