KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone veya iPad’de Ekran Süresi Kapatma

iPhone ve iPad gibi cihazlar günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple de söz konusu cihazlardaki bazı ayarlar günlük kullanım esnasında can sıkıcı hale gelebilir. Biz de içeriğimizde özellikle ekran süresi özelliğinin birçok kişi tarafından beğenilmediği ve tercih edilmediği konusunda bilgi sahibi olduğumuz için konu hakkında detaylı bilgileri sizlere sunma gereksinimi duyduk. Tüm işlem adımlarıyla birlikte ekran süresi kapatma işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Ekran Süresi Özelliği Nedir?

iPhone veya iPadde Ekran Suresi Kapatma 2
Ekran Süresi Kapatma

iOS işletim sistemine sahip cihazların neredeyse birçoğunda bulunan ekran süresi özelliği; günlük cihaz kullanımınızı takip etmek için sizlere büyük faydalar sağlamaktadır. Hangi uygulamaları daha çok kullanıyor, gününüzün büyük bir bölümünü cihazda hangi işlemleri gerçekleştirerek geçiriyorsunuz ve buna benzer birçok bilgiyi ekran süresi bölümünden rahatlıkla alabilirsiniz. Her ne kadar sizlere fayda sağlıyor olsa da söz konusu özellik aileniz tarafından telefon kullanımınız kontrol altında tutuluyorsa sizin için adeta dezavantaj konumunda olacaktır. Bu sebeple de söz konusu özelliği kapatabilir ve takip edilmenizi engelleyebilirsiniz.

Bkz: Akıllı Telefon Bağımlılığı Nedir?

İOS’da Ekran Süresi Özelliği Nasıl Kapatılır?

iPhone ve iPad gibi cihazların tümünde yer alan ekran süresi özelliğini kapatmak için takip etmeniz gereken adımlar aslında tahmin edildiğinden daha basittir. Birkaç işlem gerçekleştirerek özelliği pasif hale getirebilir, sonrasında kullanımını engelleyebilirsiniz. Bu işlem adımlarını içeriğimizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • “Ekran Süresi” seçeneğine dokunun.
 • Bu sayfayı yukarı doğru kaydırarak en alt kısma ulaşın.
 • “Ekran Süresini Kapat” butonuna tıklayın.

Bu butona tıkladıktan sonra artık söz konusu özellik sebebiyle aileniz ya da kontrol altında tutulduğunuz kişi tarafından cihaz kullanımınız takip edilemeyecektir. Tabii ki söz konusu özelliği kapatma adımlarının yanı sıra günlük uygulama kullanımınızı gizlemek için verileri sıfırlama seçeneğini de uygulayabilirsiniz.

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 • “Ekran” kategorisine girin.
 • “Ekran Süresi Verilerini Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra artık bulunduğunuz günün verilerine hiçbir şekilde ulaşılamayacak ve herhangi bir şekilde kullanımlarınız hakkında bilgi alınamayacaktır.

iOS’da Ekran Süresi Özelliğini Kapattım, Nasıl Etkinleştirebilirim?

iOS’da cihazınızda yer alan sosyal medya platformlarına ait uygulamaların günlük bazda ne kadar kullanıldığını takip etmek, ekran ışığının ne kadar açık kaldığını öğrenerek pil performansınızı hesaplamak gibi işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayan “Ekran Süresi Özelliği” kapatıldığınca kolay bir şekilde tekrardan aktifleştirilebiliyor. Bu da aşağıdaki adımlar neticesinde mümkün hale geliyor.

 • “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • “Ekran Süresi” kategorisine girin.
 • “Ekran Süresini Aç” butonuna basın.

Bu işlem adımlarının ardından artık söz konusu özellik aktifleşecek ve rutin kullanımlarınızın takibini kolayca yapabileceksiniz. Biz bu içeriğimizde sizlere ekran süresi ile alakalı en detaylı bilgileri sunarak konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık. “Ekran Süresi” hakkında merak ettiğiniz farklı bilgiler bulunuyorsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İçerik
Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma Nasıl Olur?

Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma herhangi bir şekilde ekstra bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir olay değildir.1

2 dk. 30 Okundu
İçerik
Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları [5 Adet]

Her an yanımızdan ayırmamaya gayret gösterdiğimiz depolama araçları bazı sebeplerden dolayı veri kaybı ya da1

3 dk. 37 Okundu
İçerik
Telefonu Webcam Olarak Kullanma Uygulaması: Droidcam

Google Play Store, akıllı telefonlar için mükemmel uygulamaların bulunduğu en önemli mağazalardan biridir. Birçok kullanıcı1

3 dk. 18815 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al