KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Apple AirTag Özellikleri

Uzun zamandır beklenen Spring Loaded adlı lansmanda Apple tarafından bir aksesuar tanıtıldı. Tanıtımı gerçekleştirilen aksesuar Apple AirTag Özellikleri nelerdir? Biz bugün sizler için bu küçük anahtarlık tasarımına sahip olan aksesuarın özelliklerini araştırdık. Mükemmel ve ilginç özelliklere sahip olan bu anahtarlık tasarımı aslında oldukça güzel işleve sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Apple AirTag Özellikleri

Apple Find My uygulamasıyla beraber çalışacak olan AirTag ile takip etmek istediğiniz tüm eşyaları takip edebileceksiniz. Çanta, anahtarlık ve diğer kıymetli eşyalarınızın kaybolmamasını istiyorsanız eğer bu cihaz sayesinde hemen her yerde takip edebileceksiniz. AirTag, iPhone 11 ile beraber gelen U1 çipinin de tüm gizemini meydana çıkarmış durumda. Bir takip cihazı, pusula veya ivme ölçer olarak nitelendireceğimiz bu cihaz son teknolojiyi kullanarak yer tespit etme özelliğine de sahip olarak karşımıza çıkıyor. Siri asistanı desteği sayesinde bize sanki iPhone telefon kullanırmış edasını andıran cihazda Bluetooth LE desteği de bulunmaktadır. Sağlık için ortaya çıkarılan bantlarda karşınıza çıkan daha az enerjiyle çalışma gösteren Bluetooth teknolojisiyle çalışan bu cihaz kullanıcısına sesli olarak sinyal de verebilmektedir.

Cihazın içerisine takılıp çıkarılan pil sayesinde cihaz uzun süreli kullanıma sahip olarak karşımıza çıkıyor. Apple firması tarafından yapılan açıklamayı incelediğimizde cihazın bataryasının 1 yıl daha dayanacağını açıkladı. Saat piline benzer bir pille çalışma gösteren cihaz, kullanan kişiye ekstra masraf çıkarmayacak gibi gözüküyor.

2 6

Apple AirTag Teknik Özellikleri

  • Takip çipi: UWC özellikli Apple U1
  • Bağlantılar:  Bluetooth LE, NFC
  • Sensörler: İvmeölçer
  • Batarya: Standart batarya (1 yıllık ömür)
  • Ekstra özellikler: IP67 su geçirmezlik, kişiselleştirme, Siri desteği, sesli uyarı

Cihazda bulunan çip ilk kez iphone 11 telefon modeliyle karşımıza çıktı. Bu çip ile AirTag cihazı konum belirleme özelliğiyle de ön plana çıkacak. iPhone 11 ve iPhone 12 serisiyle çalışacak olan AirTag cihazını kullanabilmeniz için öncelikle cihazınızın İos 14.5 sürümünde olması gerekiyor. Bir takip cihazı olara bilinen bu cihaz tam konum özelliğini hemen her modelinde sunmasa da yeni cihazlara destek vermesiyle bilinmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apple AirTag Fiyatı Belli Oldu!

Apple AirTag Fiyatı lansmanda açıklandığı üzere 29 dolar oldu. Apple üzerinden Cuma günü itibariyle satışa sunulacak. Apple, AirtTag dörtlü paketi de 99 dolar olarak belirlendi. Aynı zamanda Apple StorE Türkiye’de AirTag Türkiye fiyatı da belli oldu. Açıklanan fiyata baktığımızda tekli paket 299 TL olurken 4’lü pakette 999 TL olarak satışa çıkarıldı. Bu takip cihazı aynı zamanda anahtarlık şekline sahip. Ayrıca normalde satılan anahtarlıklar dışında cihazın taşınması ya da anahtarlığa bağlanması için herhangi bir kulpu bulunmamaktadır. Siz de eğer cihazı satın almak istiyorsanız Cuma gününden itibaren satın alabileceksiniz. Şimdiden kullanıcılarına hayırlı olsun.

İçerik
Amazfit T-Rex İncelemesi

AmazfitT-Rex , en az birkaç yıldır radarımızda. Orijinal Amazfit Bip deplasmanda Samsung Gear S3 gibi1

3 dk. 8 Okundu
İçerik
EA Play Üyelik Nedir? Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan EA Play üyelik sistemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bildiğiniz gibi1

3 dk. 28 Okundu
İçerik
Akıllı Drone Önerileri

Akıllı Drone Önerileri , içeren yazımıza başlarken bu konuda son derece önemli olan markaları ve1

4 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al