KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Intel Core i9 İşlemci

İntel core i9 9900k günümüz teknolojik gelişimine ayak uyduran bir gelişime sahiptir. Bu alanda i9 olmasının sebebi gelişmişlik seviyesini gösterir. Genel olarak sayı ne kadar yüksekse çiplerin güçlü olması da o kadar artar. Yani i9 ile i5 kıyaslandığı zaman i9 daha güçlü bir işlemci çekirdeğe sahiptir. Özellikle yeni nesil söz konusu olduğu zaman i9 ön plana çıkar. İ9 da iki kat daha hızlı ve gelişmiş bir parça mevcuttur. İş parçası desteği de i9’da geniştir. İ9 da 95 watt olan enerji devinimi vardır. Bu devinim sayesinde çekirdek hızı daha yüksektir. İ9 nesillerle kıyaslandığı zaman yeni nesle uygun olan bir alt yapıya sahiptir. İ9’daki CPU 9900K ve 10700K olarak değişmektedir. Farklı bir soket ve mimari bir kullanımı barındırır.

İntel core İ9 işlemci en yeni nesil işlemci gücüne sahiptir. Özellikle masa üstü teknolojik aletlerde i9 işlemci çekirdeği kullanımı artmıştır. Bunun yanı sıra mobil cihazlarda da kullanımı söz konusudur. İ9 masa üstü teknolojik aletlerde üretkenlik hızı yüksek olan bir parçadır. Devinimi yüksek olan bir oyun oynandığı zaman iş faaliyetini fazlasıyla yerine getirir. Üstün bir performans gücüne sahiptir. Hafif bir video yerine daha ağır videolar ya da yüksek ses kalitesine sahip içerikler i9 işlemci gücü ile doğru orantılıdır.

İntel Core i9 son nesili olan 10900k detaylı inceleme sizlerle

İntel Core İ9 İşlemci Gücünün Özellikleri 

İntel core i9 10900k yüksek hız gücüne sahiptir. Daha ağır ve karmaşık olan bilgisayar oyunlarında dayanım gücü oldukça yüksektir. Bu alanda en gelişmiş seviyesine 10900k gücü ile bu işlemci çekirdek gücü ulaşmıştır. 10 çekirdekli en fazla çekirdek gücüne sahip olma özelliğini barındırır. Kolaylıkla hasara uğraması söz konusu olmaz. Özellikle uzun yıllar kullanacaklar için masa üstü aletlerde bu kullanımı sağlar. Maksimum 4.8 GHz turbo frekansını barındırır. 16 iş parçacığı bulunur. Bağımsız bir çalışma modu geliştirmiştir. Oldukça optimize edilmiş bir teknolojik gelişimi barındırır. Özellikle masa üstü bilgisayarları için tasarlanmış bir çekirdek işlemcisidir. K versiyonu bu alandaki gelişmişlik seviyesini gösterir.

İntel core i9 10. nesil olma özelliğine sahip olduğu için yeni nesle ayak uyduracak bir kapasitesi vardır. Yeni nesil için 16 parçacıktan başlayan ve 20 parçacığa kadar yükselen gelişmiş alt yapısı mevcuttur. Genel olarak daha iyi bir performans adına ön plana çıkar. En zorlu bilgisayar uygulamalarına bile kolaylıkla ayak uydurur. K sürümü kilitli değildir. Karmaşık bir yapısı da yoktur. CAD çalışması gerçekleştiren teknolojik masa üstü aletlerine uyum sağlar. Devinimi oldukça güçlüdür. Bugün intel core alanında i9 işlemci güç olarak zirveye çıkmıştır. Performansı ve uygulamalara verdiği yanıt ile adından söz ettirmektedir. Teknoloji dünyasının da vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bugün hemen her masa üstü teknolojik aletleri için i9 tercih edilmektedir.

Nedir
Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları1

3 dk. 28 Okundu
İçerik
Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma Nasıl Olur?

Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma herhangi bir şekilde ekstra bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir olay değildir.1

2 dk. 21 Okundu
İçerik
AliExpress Vergi

E- ticaret alanında firmalar artık daha aktif satışlar yapmaya başladı. Özellikle pazar yeri tarzında üye1

4 dk. 19588 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al