KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Teknolojik Tekillik Bildiğiniz Her Şeyi Nasıl Değiştirecek?

Teknoloji hayat da biranda yerini aldı ve gelişerek devam etti. Önceleri yani bir 30 yıl öncesinde evlerde televizyon görmek zor iken şu anda evleri kendi kendine silip süpüren robotlara sahibiz. Bu hızlı gelişim ve değişim insanları birkaç yıl sonra ne olacak diye düşünmeye itiyor. Bu sorulara cevap arayan insanlar ve bilim insanları çok farklı teorileri ortaya koyuyor. Bu teorilerden biride teknolojik tekilliktir. Teknolojik tekillik nedir?

Teknolojik Tekillik Nedir?

Yapay zekâ hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Teknolojik ürünlerin birçoğunda yapay zekâdan yararlanılmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak internette araştırdığımız bir ürünün diğer zamanlarda reklam olarak önümüze sunulmasında yapay zekâ kullanılmaktadır. Teknolojik tekillik ise bu yapay zekânın daha da ilerlemiş halidir. Yani robotların insan kontrolünden çıkarak kendi kendilerine düşünme ve hareket etme durumlarının oluşmasına denmektedir. Bu fikri destekleyen birçok bilim adamı bulunmaktadır. Geriye kalan bilim adamları ise böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığını savunmaktadır. Bu durumun olması ile ilgili birçok bilim kurgu filmleri de ayrıca bulunmaktadır. Teknolojik tekilliği merak ediyorsanız bu filmleri de izleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Bu filmler; Terminatör, Ben Robot, Ex-Machina, Yapay Zekâ gibi filmlerdir.

Teknolojik Tekillik

Teknolojik Tekillik

Teknolojik Tekillik Neleri Değiştirebilir?

Robotların duyguları olmadığından yaşanılan olaylar da daha mantıklı düşünerek daha doğru kararlar alabilirler.

Zamanla insan gücünün yerine geçerek insanların yaptıkları işleri yapmaya başlayabilirler.

Robotların yorulma durumları olmadığı için insanlara göre daha uzun süre çalışabilirler.

Farklı bir zekâ şekline sahip olacaklarından çözülemeyen birçok sorunu, tedavi edilemeyen çoğu hastalıklara çözüm bulabilirler. Zor hastaları yüksek performans ile tedavi edebilirler.

Robotların yeni şeyleri öğrenmek için insanlar kadar uzun zamana ihtiyaçları yoktur. Yeni bir şey öğrenmeleri gerektiğinde bunu bir tık ile yapmak mümkündür. Bu da daha kısa zamanda daha çok verimlilik demektir. Buna bir örnek verecek olursak bir kişinin doktor olabilmesi için lise eğitiminden sonra 6 yıl eğitim uzmanlık için ise 2 veya 4 yıllık eğitim alması gerekir. Fakat bir robotun tüm bu bilgileri öğrenmesi birkaç dakikasını almaktadır.

İçerik
EN GÜÇLÜ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI

EN GÜÇLÜ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI , İnsansız hava araçlarının ortaya çıkmasıyla birlikte savaşlarda tank, zırhlı1

4 dk. 48 Okundu
Nedir
Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları1

3 dk. 53 Okundu
İçerik
Google’dan Android’e Hesap Güvenliği İçin Adım

Google’dan Android’e Hesap Güvenliği İçin Adım , Android cihazlar için hesap güvenliğini güvence altına alabilmek1

4 dk. 90 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.