KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme özelliğini kısa süre öncesinde aktifleştirerek kullanıcı gizliliğine verdiği önemi ortadan kaldırarak kendisi tarafından oluşturulan “Gizlilik” ilkelerini çiğnedi. Bu durum ne yazık ki birçok kullanıcının hoşuna gitmedi. Bir gün içerisinde neredeyse günümüzün büyük bir bölümünü sosyal medyada harcadığımızı düşünürsek sizin ne yaptığınızı her an takip eden kullanıcıların olduğunu bilmek çok kötü olacaktır. Bu gibi durumlara engel olmak, insanların sizi takip etmesini önlemek ya da tam gizliliğe ulaşmak için içeriğimizde sizlerle paylaşacağımız “Instagram Son Görülme Kapatma” adımlarını uygulamanız gerekiyor.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır
Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bu özellik bazı kullanıcılar tarafından beğenilirken bazı kullanıcılar tarafından ne yazık ki beğenilmiyor. Biz de bunun farkında olduğumuz için gereksiz olan özelliğin nasıl kapatılacağını maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

 • Instagram” uygulamasını telefonunuzdan açın.
 • Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” simgesine basın.
 • Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik” yolunu takip edin.
 • Hareket Durumunu Göster” butonuna basarak ilgili özelliği pasif hale getirin.

Bu işlemin ardından kullanıcılar artık “Direkt Mesaj” kutusu içerisinde sizin ne zaman aktif olduğunuzu, en son ne zaman platforma giriş yaptığınızı asla ve asla takip edemeyecektir. Bu durum tabii ki sizin hayatınıza etki edecek ve tanımadığınız ya da tanıdığınız kişiler tarafından takip edilmemenize yardımcı olacaktır.

Instagram Son Görülme Özelliğini Bilgisayar (PC) Aracılığıyla Kapatma

Instagram’da son görülme özelliğini kapatmak için herhangi bir mobil cihazınız bulunmuyorsa bu işlemi tabii ki bilgisayar aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Instagram ne kadar kısıtlı da olsa kullanıcılarına tarayıcı aracılığıyla platformu kullanma imkanı sunuyor. Bu bağlamda tarayıcıyı kullanarak son görülmeyi kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram” internet sitesine tarayıcınızdan girin.
 • Profil Resmi > Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik” yolunu takip edin.
 • Hareket Durumunu Göster” butonuna basarak ilgili özelliği pasif hale getirin.

Her adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda artık herhangi bir kullanıcı sizi sosyal medyada asla ve asla takip edemeyecektir. Bu adımları uyguladıktan sonra işlemin onaylanmasına önem vermelisiniz. Eğer ki işlemi onaylamazsanız yaptığınız değişiklikler uygulanmayacaktır.

Instagram’da Kullanıcıların Son Görülmesine Nasıl Bakılır?

Instagram’da diğer kullanıcıların son görülmesini takip etmek istiyorsanız burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sizin son görülmenizin açık olmasıdır. Size ait son görülmenin kapalı olması durumunda ne yazık ki diğer kullanıcıların giriş – çıkış hareketlerini takip etme olasılığınız olmayacaktır.

Eğer ki istenen şartları yerine getiriyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak diğer kullanıcıların son görülmesini takip edebilirsiniz.

 • Direkt Mesaj (DM) bölümüne girin.
 • Son görülmesine bakacağınız kişiyle sohbet başlatın.
 • Mesaj anasayfasına geri dönün.
 • Bu noktada son görülme saati kişinin kullanıcı adının yanında gözükecektir.

Bu içeriğimizde Instagram son görülmeyi kapatma başta olmak üzere birçok konuya değinerek bilgi sahibi olmanızı sağladık.

İçerik
YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube üzerindeki videoların dönüştürücü özelliği sunan programlar sayesinde MP3 formatına dönüşmesi mümkündür. Sadece müzik olarak1

4 dk. 11158 Okundu
Nedir
Amazon Prime Nedir, Ücretsiz Amazon Prime Üyeliği

Amazon Prime Nedir, Ücretsiz Amazon Prime Üyeliği, ücretsiz amazon prime üyeliği dağıtıyor olsa da dünyanın1

3 dk. 7199 Okundu
İçerik
Telegramda Telefon Numarasını Kapatma Nasıl Yapılır?

Telegram’ın oldukça şeffaf gizlilik politikaları uyguluyor olması platformun diğer uygulamalara nazaran daha güvenilir hale gelmesinde1

2 dk. 19603 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al