KATEGORİLER
Kripto Al Sat


WhatsApp Grup Engelleme, Gruptan Çıkma ve Gruptan Atma İşlemleri

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada kendine yer buluyor. Bu popülerlikten kaynaklı olarak arkadaş çevreniz, aileniz ve daha nicesi bu platformu kullanarak birbiriyle iletişime geçiyor. Her anlamda sizlere kolaylık sağladığı gibi zaman zaman kötü durumlarla karşı karşıya kalmanıza sebep olabiliyor. Bu durumlardan biri de herhangi bir dostunuzun sizin onayınızın olmadan sizi olur olmadık gruplara eklemesidir.

Böyle durumlarda ne yazık ki gruptan çıkmak isteseniz de çıkamıyor, grup içerisindeki kişiler tarafından yanlış anlaşılırım diye korkabiliyorsunuz. Her şeyin en iyisini düşünen WhatsApp geliştirici ekibi bu konuya da el atarak kullanıcıların grup izinlerini tamamıyla kendi istekleri doğrultusunda düzenlemelerini sağlıyor. Bu içeriğimizde biz de ilgili izinlerin nasıl düzenleneceğiyle alakalı bilgileri sizlere aktararak sorunun üstesinden gelmenizi sağlıyoruz.

WhatsApp Grup Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon numaranızı bilen bir kişinin size sormadan sizi doğrudan bir arkadaş grubuna eklemesinin ne kadar berbat bir durum olduğundan içeriğimizin girişinde bahsetmiştik. Söz konusu durumu engellemek için yapmanız gereken işlem adımlarından da bahsederek böyle sorunlarla karşılaşmamanızı sağlayacağız.

 • WhatsApp” uygulamasını telefonunuzdan başlatın.
 • Sağ üst köşede yer alan “Üç Nokta” simgesine dokunun.
 • Ayarlar > Hesap > Gizlilik” yolunu takip edin.
 • Gruplar” seçeneğine dokunun.
 • Kişilerim” ibaresine tıklayın.

Bu işlem adımlarının ardından artık sizin onayınız olmadan herhangi bir kullanıcının sizi gruba eklemesi gibi bir durumla karşı karşıya kalmayacaksınız. Hem günlük hayatta insanlara karşı zor durumda kalmaktan kurtulacak hem de özel hayatınızla alakalı diğer kişilerin sizin izniniz olmadan verdiği kararlardan kurtulacaksınız.

WhatsApp’da İstemediğiniz Gruplardan Nasıl Çıkarsınız?

WhatsApp’ta bir önceki başlık altında yer alan ayarları gerçekleştirmediğiniz zaman diliminde eklendiğiniz gruplardan tek tek ayrılmak istediğinizde bunun nasıl gerçekleştirileceğini bilmiyorsanız aşağıda belirtilen işlem adımlarını uygulayarak sorunu kolaya çözebilirsiniz.

 • WhatsApp” uygulamasını her zaman olduğu gibi telefonunuzdan açın.
 • Silmek istediğiniz grubun sohbet penceresini açın.
 • Grup İsmi” bölümüne tıklayın.
 • Seçenekler > Grup Bilgisi” yolunu takip edin.
 • Gruptan Çık > Çık > Grubu Sil > Sil” işlemlerini gerçekleştirin.

Bu işlem adımlarını tek tek uyguladığınızda artık bulunmak istemediğiniz sohbet ortamlarında yer almayacaksınız.

WhatsApp’ta Grup İçerisinde Yer Almasını İstemediğiniz Kişiyi Gruptan Atma Adımları

Her ne kadar isteğiniz dışında alındığınız gruplar olsa da sizin tarafınızdan kurulan, yöneticisi sizin olduğunuz gruplarda olacaktır. Bu gruplarda istemediğiniz bir kişinin davet kodu aracılığıyla katılım sağlaması halinde yapacağınız işlem o kişiyi gruptan atmaktır. Bu nasıl olacak diye merak ediyorsanız aslında uygulayacağınız adımlar fazlasıyla kolaydır.

 • Grup İsmi” bölümüne tıklayın.
 • Katılımcılar” başlığı altından atacağınız kişiyi seçin.
 • Gruptan At” seçeneğine dokunun.

Bu adımların ardından kişi gruptan atılacak ve siz eklemedikçe tekrardan giremeyecektir.

Her içeriğimizde olduğu gibi bu içeriğimizde de en detaylı bilgileri sizlerle paylaşarak kaliteli bir rehber oluşturduk. Bu rehberde anlatılanları birebir uyguladığınızda karşılaştığınız sorunu çözmek sizler için fazlasıyla kolay olacaktır.

İçerik
Whatsapp Hata ve Çözümleri

2009 yılında kurulan ve günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Whatsapp, 2019’da yapılan son1

10 dk. 9392 Okundu
İçerik
Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme özelliğini kısa süre öncesinde aktifleştirerek kullanıcı gizliliğine verdiği önemi ortadan kaldırarak kendisi1

3 dk. 44 Okundu
İçerik
Twitter’da Sohbet Odası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Twitter’da sohbet odası oluşturma son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bu1

3 dk. 44 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al