KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram’ın son zamanlarda çok büyük kitlelere ulaşmasıyla birlikte herkes neredeyse burada bir profile sahip olmaya başladı. Hâl böyle olunca da ortak hesap kullanımları, hesap şifresini paylaşmalar gibi durumlar oluşuyor. Bu gibi durumlarda hesap içerisinde yaptığımız geçmiş aramalar kayıtlı kaldığı için birçok problemin ardı arkası kesilmemeye başladı. Biz de bu noktada Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu arama geçmişi silme özelliğinin nasıl kullanıldığı içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: Instagram Çoklu Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Arama Geçmişi Silme Adımları

Instagram arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken yedi farklı adım bulunuyor. Bu adımların ardından şuana kadar yapmış olduğunuz aramalar tamamıyla silinecek ve siz de hesabınızı ilk açtığınız ana geri dönmüş olacaksınız. Her ne kadar bu özellik adeta kurtarıcı rolü üstlense de ilgili işlemleri sürekli olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Örneğin; şuan arama geçmişi temizleme işlemi gerçekleştirdiniz, geçmişi temizledikten sonra yeni bir arama yaptınız, bu noktada tekrardan bir arama geçmişi oluşacaktır. Yeni arama geçmişini temizlemek için tekrardan aynı işlemi uygulamanız gerekiyor.

 1. Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açın.
 2. Sağ alt köşedeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 3. Profilin en üst kısmındaki “Üç Çizgi” seçeneğine dokunun.
 4. “Ayarlar > Güvenlik” adımlarını takip edin.
 5. “Arama Geçmişini Temizleme” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından artık daha öncesinde Instagram’da arama butonunu kullanarak aradığınız her şey silinecektir.

Her kullanıcı tabii ki Instagram uygulamasını akıllı telefonlar aracılığıyla kullanmıyor, bazı zamanlarda akıllı telefon yerine internet tarayıcısından da söz konusu uygulamaya giriş yapılabiliyor. Bu noktada biz de sizlere söz konusu uygulamada arama geçmişi silme işlemini bilgisayar tarayıcıdan nasıl yapıldığı konusunda bilgiler de aktaracağız.

 1. Instagram Resmi İnternet Sitesi” sayfasını açın.
 2. “Kullanıcı Adı ve Şifre” kullanarak ilgili alana girin.
 3. Sağ üst köşedeki “Profil Resmi” simgesine dokunun.
 4. “Ayarlar” kategorisine basın.
 5. “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine giriş yapın.
 6. “Arama Geçmişini Temizle” butonuna basarak işlemleri tamamlayın.

Her adımı eksiksiz tamamladığınızda Instagram’da arama geçmişi silme işlemlerini başarılı bir şekilde sonlandırabileceksiniz. Birçok kullanıcı ne yazık ki işlem adımlarını doğru takip etmediği için problemlerle karşılaşabiliyor olsa da içeriğimizde sizlere yalın anlatımla bu konuyu en ince ayrıntısına kadar anlattık. Hiçbir sınıra takılı kalmadan arama geçmişini toplu olarak temizleyebiliyor, ifşa olma durumunu basit bir şekilde ortadan kaldırabiliyorsunuz.

İçerik
Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook, günümüzde eskisi kadar popüler olmasa da en çok kullanılan sosyal ağlar arasında ilk sıralarda1

3 dk. 14 Okundu
İçerik
Telegram da Numarasız Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’tan Telegram’a başlayan büyük göçün ardından ülkemizdeki insanların birçoğu geçişini tamamlayarak yeni anlık mesajlaşma platformuna1

2 dk. 2817 Okundu
İçerik
WhatsApp Sticker Oluşturma Uygulamaları [TOP 5]

WhatsApp, son zamanlarda yaptığı önemli güncellemelerle birlikte tüm kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı. Bu sebeple de gelen1

3 dk. 15 Okundu


Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.