KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Instagram Çoklu Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın günden güne dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri haline gelmesi söz konusu platformda yer alan özelliklerin sürekli güncellenmesi gerekliliğini ortaya çıkardı. Bu sebeple de ilgili platform daha kullanışlı hale geldi. Birçok kullanıcının daha önceki süreçlerde sürekli talep ettiği ancak taleplerinin ne yazık ki yanıtsız kaldığı bir özellik ise Instagram çoklu yorum silme özelliğidir. Bu özellik nihayet kısa süre önce ilgili platforma geldi. Biz de bu özelliğin nasıl çalıştığını ve toplu olarak yorum silmenin nasıl yapıldığını ilgili içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: Instagram’a Facebook İle Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum?

Instagram Çoklu Yorum Silme Yöntemleri

Instagram çoklu yorum kaldırma özelliğini kullanmak için yapmanız gereken işlemler aslında çok basittir. Bu sebeple biz de ilgili işlemleri aşağıdaki başlıklar altında sizlere anlatıyoruz.

1- Seçerek Toplu Silme.

Bu yöntem aslında kısa süre önce yapılan güncellemeyle birlikte gelmiş olsa da günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Instagram özelliği getirmiş olsa bile yine alışılagelmiş sınırlamalarını eksik etmedi ve tek seferde toplamda 25 yorum silmeyi mümkün kıldı. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz aşağıdaki adımlarla anlatılmıştır.

 • “Instagram” uygulamasını açın.
 • Silinecek yorumların yer aldığı gönderiyi bulun.
 • “Yorumların Tümünü Gör” seçeneğine dokunun.
 • Yorumlar listelendiğinde “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
 • “Yorumları Yönet” butonuna basın.

Bu aşamadan sonra artık silmek istediğiniz yorumların üstüne basılı tutarak toplu olarak seçim yapabilirsiniz.

2- Gönderi Yorumlarını Kapatarak Toplu Yorum Silme

Instagram çoklu yorum silme özelliğinin olmadığı zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden biri de buydu. Her ne kadar kullanılıyor olsa da bu yöntemin en büyük dezavantajı herhangi bir yorumu belirtmeden tüm yorumların otomatik olarak kaldırılmasıydı. Yine de benim için farketmez diyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açın.
 • “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • “Yorumların Tümünü Gör” seçeneğine dokunun.
 • “Üç Nokta” simgesine basın.
 • “Ayarlar > Yorum Kontrolleri” yolunu takip edin.
 • “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğine basın.

Bu işlemin ardından artık söz konusu gönderi yorum işlemine kapatılacak ve daha önce yapılan yorumların tamamı silinecektir.

Bu içeriğimizde Instagram toplu yorum silme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Her adımı eksiksiz olarak tamamladığınızda artık rahatsız edici çirkin yorumlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. İnsanların beğenmediğiniz yorumlarını tek tek silmek sizin için fazlasıyla güç olacaktır. Bu sebeple toplu yorum silme işlevini kullanırken

İçerik
En Hızlı DNS Adresleri 2021

Her geçen gün artan internet kullanımıyla birlikte günlük hayatta farklı sebeplerden dolayı girişi engellenmiş internet1

3 dk. 95 Okundu
İçerik
WhatsApp Sohbet Yedeğini Telegram’a Aktarma [iOS-Android]

WhatsApp’ın bir süre önce kullanıcılarına dayattığı “Gizlilik Sözleşmesi” sebebiyle birçok kullanıcısını kaybettiğini ve bu sebeple1

3 dk. 84 Okundu
İçerik
EA Play Üyelik Nedir? Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan EA Play üyelik sistemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bildiğiniz gibi1

3 dk. 49 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.