KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Honor Play 9A Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 9A Telefonun Genel Kullanımı , Dünya teknoloji devi ve akıllı telefon üreticisi Huawei’n markası olan honor 2020 yılında 9 serisine katılan yeni üyesi Play 9A telefonunu tanıtmıştı. Tanıtımın ardından çok ilgi gören cihaz bu ilgiyi kullandığı büyük teknoloji ve şık mimari tasarımından alıyor. Honor cihazda 6.3 inç ekran kullanarak müşterisine geniş bir ekran avantajı sunuyor. Cihazın ekran piksel yoğunluğ. 278 PPI olup inç başına düşen piksel sayısı oldukça fazladır. Buda ekrandaki görüntünün kalitesini arttırmaktadır. 

Yine Honor cihazın ekran kalitesini artırmak için IPS LCD ekran kullanılmıştır. Bu ekran teknolojisi sayesinde marka kaliteli görüntüler sunarken ekran kullanımından pil tasarrufu yapmayı başarmıştır.

Honor 9A cihazının sahip olduğu ekran özelliklerine baktığımızda; Multi Ttouc, Çerçevesiz Tasarım, çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), NTSC gibi daha pek çok üstün teknolojik özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Cihazın tasarımı ele alındığında 185 gramlık ağırlığı ve 9.04 mm ince kalınlığı ön plana çıkıyor. 

Bunun yanında honor cihazı kullanıcıya mavi, yeşil ve siyah renkleri sunmuştur. Cihazın genel performans ve pil özellikleri aynı segmentte olduğu diğer cihazların oldukça üzerindedir. Üstün özellikleri ile kullanıcıya uygun fiyatlı ulaşması markanın satış politikasının kalite odaklı olduğunu gösteriyor.

Honor Play 9A Telefonun Performans Özellikleri

Günümüzde akıllı cihazlarda her geçen gün artan işlemler ile paralel olarak cihazların sahip olduğu performanslarda artmaktadır. Akıllı telefon kullanıcıların bir cihazda ardıkları ilk şey sahip olduğu işlemci sistemi ve performansıdır. Kullanıcıların istediği ihtiyaçları karşılamak için Honor cihazında üstün teknolojili işlemci olan 8 çekirdekli MediaTek MT6765 Helio P35’ten güç almaktadır. 

Cihazın ana çekirdek frekansı 2.3 GHz olup ana çekirdeğe eşlik eden iki ayrı yardımcı çekirdek bulunmaktadır. Bu sayede cihaza tek çekirdek üzerinden aşırı yüklenme önlemiş olur.

Cihazın performansını etkileyen önemli faktörlerden bir digeri ise sahip olduğu RAM ve ROM miktarıdır. Kullanıcılarına artan akıllı telefon kullanımı, telefonda kullandıkları uygulamalar ve dosyalar artıkça ihtiyaç duyulan hız ve depolama alanıda artmaktadır. Honor Play 9A cihazı bu noktada da kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

4 GB RAM alanına sahip olan cihaz kullanım anında verileri saklayıp hızlı akış sağlamaktadır. Ayrıca cihazda bulunan 64 bit desteği ile 4GB’tan daha yüksek verilere ulaşmasına imkan tanımaktadır. Cihazın sahip olduğu dahili depolama alanı ise 64/128 GB gibi yüksek bir miktardır. Bu anlamda marka kullanıcısına iki seçenekli depolama alanı sunmaktadır. Ayrıca cihaz harici bellek yuvasına sahiptir ve böylelikle cihazın depolama alanını 512GB’ta kadar çıkarmak mümkündür.

Cihazın sahip olduğu entegre LTE özelliği sayesinde cihaz daha hızlı veri indirmektir. Cihazın GPU saat hızı 650GHz ve RAM hızı 1600MHz’dir. Honor cihazda kendinden dahili grafik kartı mevcuttur. 

Ayrıca cihazdan oyun oynamayı seven kullanıcılar için cihaza entegre edilen OPENGL ve DİRECTX çeşitli sürümler cihazın kasılma ve ısınma gibi sorunlarını ortadan kalkmıştır. Cihazda NX desteği cihazı saldırılara karşı korumaktadır.

Honor Play 9A Telefonun Kamera Deneyimi

Akıllı cihaz teknolojisinde üst seviyelere ulaşmayı başarmış en önemli özellik kamera özellikleri olmaktadır. Kullanıcılar cep telefonlarından benzersiz bir kamera deneyimi yaşatmak için kamera çözünürlüğü fazla olan modelleri tercih etmektedir. Özellikle artan görsel paylaşım imkanı sunan sosyal medya uygulamalarında insanlar yaşadıklarını paylaşma isteği bunu tetiklemektedi.

 Honor Play 9A cihazının kamera özelliklerine bakıldığında kullanıcılarını tatmin edecek seviyededir. Cihaz arkada iki önde bir adet olmak üzere kullanıcılara üç ayrı kamera deneyimi sunuyor.

Cihazın arka ana kamerası 16 MP çözünürlükte ve yüksek çekim açısına sahip. Diyafram açıklığı f 1.8 olan cihaz LED özellikli flaşla karanlık ortamlarda daha görüntüler sunuyor. Bu kamera ile kullanıcılar HDR, panorama, portre modu, coğrafi konum etiketleme gibi özelliklere sahiptirler. Arka ikinci kamera ise 2 MP çözünürlükte ve derinlik algısına sahip. Diyafram açıklığı f 2.4 cihazla iyi kalitede çekimler yapmak mümkündür.

Cihazın sahip olduğu ön selfie kamerası 8 MP çözünürlükte ve f 2.0 diyagram açıklığı ile benzersiz öz çekimler oluşmasını sağlıyor. Cihazın kameraları ile yapılan video çekimleri ise 1080p çözünürlükte FULL HD özelliklerine sahiptir.

Honor Play 9A Cihazının Pil Performansı ve Diğer Özellikleri

Yine telefon kullanıcılarının bir bütün olarak önem verdiği özellik pil ömrü ve batarya kapasitesi olmaktadır. Her ne kadar telefonların performay özellikleri çekirdekler üzerinden işlese de uzun ömürlü kapasitesi olan cihazlar daha çok tercih edilmektedir. Honor Play 9A cihazının batarya kapasitesi 5000 mAh olup akran cihazların çok üzerinde bir pil ömrü sunuyor.

Cihazda hızlı şarj özelliği olmamasına karşın bu pil kapasitesi yoğun bir kullanıcıyı bir gün boyunca idare etmektedir. Ayrıca cihazın çekirdeklerine entegre edilen büyük LİTTLE teknolojisi çekirdekler üzerinde geçiş yaparak pil ömrünü uzatmaktadır.

Honor Play 9A inceleme

Honor Play 9A cihazı kullanıcılarına birçok avantaj sunarken sahip olduğu hoparlör ses seviyesi oldukça yüksek. Honor cihazı android işletim sistemine sahip olup, kullanıcı arayüzü Magic UI sisteminden oluşmaktadır. Böylelikle marka kullanıcılarına ikili bir android deneyimi sunmaktadır. 

Cihazda yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve ivme ölçer bulunuyor. Cihazın parmak izi okuyucusu arka kapakta bulunuyor. Ayrıca cihazın sahip olduğu TrustZone özelliği güvenli bir şekilde mobil ödeme yapmayı desteklemektedir.

İçerik
LOL Wild Rift Nick Değiştirme Kolay Yöntem

LOL Wild Rift 10 Aralık 2020 itibariyle AppStore ve Google Play Store’da yerini aldı. Wild1

2 dk. 2261 Okundu
İçerik
Honor 30 Pro

Honor 30 Pro , kamera özellikleriyle öne çıkan telefonlar üretmeye devam ediyor. Honor 30 ailesinin1

5 dk. 37 Okundu
İçerik
Huawei Honor 9C İncelemesi

Huawei Honor 9C İncelemesi , akıllı telefon modeli 2020 senesinde piyasaya sürüldü. 159,8 x 74,11

5 dk. 58 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.