KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Honor Play 4T Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 4T , akıllı telefon üreticileri arasında oldukça kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip cihazlar çıkaran Huawei markası olan Honor büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. 2020 yılında Play 4T cihazını tanıtan marka yeni cihazda pek çok önemli detay sunuyor. Cihazın genel kullanımı basit ve şık bir tasarıma sahip. Honor Play 4T cihazda 6.39 inçlik köşeden köşeye ekran genişliği sunuyor. 

IPS LCD ekran teknolojisi ile üretilen cihazda ekran piksel yoğunluğu 269 PPI. Böylelikle cihaz ekranı kullanıcısına yüksek kalitede bir ekran deneyimi sunuyor. Ekranın çözünürlüğü HD+ olup 720 x 1560 piksele sahip. Ekranın Multi Touch, çerçevesiz tasarım, ekran içinde ön kamera gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Honor cihazı orta segmentte bir cihaz olmasının yanı sıra kullanıcısına sunduğu özellikler ile diğer cihazlardan ayrılmaktadır. Yüzde yüz Huawei teknolojisi ile donatılan cihazın pil ve Performansı özellikleri üst teknoloji ile tasarlanmış. Marka cihazı kullanıcı ile siyah ve yeşil renklerde buluşturmuştu. Bunun yanında 176 gram olan cihazın kalınlığı 8.13 mm, boyu. 159.81 mm ve eni 76.13 mm ‘dir. Cihazın boyutları ve seçilen renkler Honor markasının teknolojik mimariye verdiği değeri göstermektedir. 

Honor Play 4T Telefonun Performans Özellikleri

Akıllı telefon kullanıcılarının bir telefonda aradıkları en önemli özellik cihazın sahip olduğu performans özelliklerinden oluşmaktadır. Özellikle artan uygulama sayısı kullanıcıları yüksek performanslı cihazlara itmektedir. 

Bu nedenle telefon üreticileri de yüksek performanslı cihazlara daha fazla yatırım yapmaya başlamıştır. Honor Play 4T cihazının performans özelliklerine baktığımızda gücünü 8 çekirdekli Huawe Kirin 710A işlemciden aldığını görmekteyiz. Cihazın CPU frekansı 2.0 GHz ve işlemci mimarisi şu şekilde dizilmiştir. 4×2.0 GHZ ARM CORTEX-A73 ve 4×1.7 GHZ ARM XİRTEX-A53’tür. Cihazın sahip olduğu çekirdek teknolojisi daha yüksek performans göstermesine olanak sağlamaktadır.

Akıllı cihazların performansını etkileyen bir diğer önemli özellik ise sahip olduğu Rastlantısal Erişim Hafızası yani RAM’i ve dahili depolama alanıdır Honor cihazı 6GB RAM alanı ile müşterilerine hizmet verirken sahip olduğu 128 GB’lik dahili depolama alanı ile kullanıcıları rahatlatacak seviyededir. 

Ayrıca cihazın sahip olduğu harici bellek yuvası da depolama alanın 512 GB’ta kadar çıkmasını sağlamaktadır. Honor cihazının desteklediği 64 bit işlemci mimarisi sayesinde daha yüksek RAM ihtiyacı gerektiren sistemlerde çalışmasını sağlamaktadır. 

Honor Play 4T Telefonun Kamera Deneyimi

Bütün akıllı telefonlar en ilgi çekici özellik artık kameralar olmuştur. Kullanıcılar özellikle kendilerine kaliteli bir kamera Deneyimi sunacak cihazlara yönelmektedir. Her geçen gün artan görsel uygulamalar ve insanların fotoğraf paylaşma isteği akıllı telefon üreticilerini de iyi kameralar yapmak için tetiklemektedir. 

Honor markası da kullanıcılarının memnun etmek için oldukça yüksek çözünürlüğe sahip telefonlar üretmektedir. Bu anlamda kamera kalitesine verdiği önemle bilenen marka her geçen gün kamera teknolojisini iyileşmektedir. 

Honor Play 4T cihazının kamera özelliklerine bakıldığında arkada iki ana kamera ve önde bir adet selfie kamerası bulunduğu görülüyor. Arka ana kamera çözünürlüğü 48 MP olup kullanıcılarına benzersiz bir fotoğraf çekme deneyimi sunuyor. Arka ana kamera ile portre modu, otomatik odaklama ve coğrafi konum etiketleme gibi daha pek çok detay kullanmak mümkün. Kameranın diyafram açıklığı f 1.8 olup cihaz LED bir flaşa sahiptir. Arka ikinci kamera 2 MP çözünürlükte ve derinlik algısına sahip. Cihazın sahip olduğu ön plana selfie kamerası 8 MP çözünürlüğe sahip olup kullanıcılarına kaliteli öz çekimler sunmaktadır.

Honor Play 4T Akıllı Telefonun Pil Performansı

Pek çok akıllı cihaz kullanıcısı için en önemli özellik cihazın gösterdiği pil performansı olmaktadır. Çünkü kullanıcılar hızla tükenen cihazların aksine ortalama 15 saat dayanan pile sahip olan cihazları kullanmak isterler. Diğer bütün özelliklerde olduğu gibi üreticiler kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılamak için yeni teknolojiler ile batarya kapasitelerini artırmaktadır.

Honor cihazında 4000 mAh gibi yüksek bir batarya kapasitesi kullanarak, müşterilerini batarya ve pil ömrü konusunda desteklemektedir. Ortalama ve yoğun bir kullanıcı için ideal olan batarya kapasitesini aynı zamanda CPU performansı da desteklemektedir. Cihaz sahip olduğu büyük LITTLE teknolojisi çekirdekler üzerinde geçiş yaparak pil ömrünü uzatmaktadır.

Honor Play 4T karşılaştırma

Honor Play 4T Akıllı Telefonun İşletim Sistemi ve Benzersiz Özellikleri

Honor cihazı Android tabanlı bir yazılıma sahip olup marka cihazda Android 10 q işletim sistemini kullanmaktadır. Kullanıcı arayüzü olarak Magic UI ve arayüz versiyonu Magic UI 3.1 dir. Bu özellikler sayesinde Honor kullanıcılarına benzersiz ikili bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca cihaz pek çok şebeke teknolojisini de desteklemektedir. 

Honor akıllı telefonun sahip olduğu TrustZone özelliği sayesinde mobil ödemeler konusunda güvenli bir alan oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca telefonda oyun oynama esnasında çeşitli problemleri önlemek için directX sürümü bulunmaktadır. Cihazın sahip olduğu NX desteği cihaza herhangi bir zararlı saldırıyı engellemektedir. Cihazda kullanıcılar için pusula, ortam ışığı sensörü ve ivme ölçer gibi sensörler bulunmaktadır. 

Cihazın tarayıcısının sahip olduğu word wrap özelliği internet ortamındaki bir sayfada rahat gezinmeye imkan sağlamaktadır. Cihazın parmak izi okuyucu sensörü arka kapağa yerleştirilerek telefonun şık durmasını sağlamıştır. Honor akıllı telefon markası Huawei teknolojisi ile her geçen gün piyasasında lider olmuş bir firmadır. Firmanın kurumsallığı cihazların kalitesine de yansımaktadır.

İçerik
Google Haritalar Konuşma Sesi ve Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar uygulamasının popülerliğini arttırdığı son zamanlarda navigasyon işlevi de bir hayli değerlenmeye başladı. Hiç1

3 dk. 10182 Okundu
İçerik
Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerini kullanan kişiler faturanın fazla gelmesi, paket ücretlerinin daha uygun1

3 dk. 9986 Okundu
İçerik
Lenovo Legion Pro

Lenovo Legion Pro , 2020 yılının temmuz ayında tanıtılan ve yine aynı yıl içerisinde çıkışını1

5 dk. 95 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.