KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Redmi Note 9

Redmi Note 9 Xiaomi’nin Redmi India markası altında sunduğu telefonlar, yüksek fiyat / performans oranı ile pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Note 9 Haziran Türkiye Redmi pazarı, son örneklerden biridir. Bu akıllı telefon hakkında daha fazla ayrıntı ve yorum Redmi Note 9 incelemesinde bulunabilir.

Redmi Note 9 (İndia) İnceleme: Tasarım

Öncelikle Redmi Note 9 markalı telefonun büyük ekranlı bir cihaz arayan herkes için iyi bir seçim olduğu söylenmelidir. Telefon ekranı 6.53 inç boyutunda ve daha sonra daha detaylı olarak tartışılacaktır. Bu ekran ön panelin yüzde 83,5’ini kaplıyor.

Plastik, Redmi Note 9 (India) çerçevesi ve arka panel için iyi bir malzemedir. Bu, “uygun fiyatlı” olduğu iddia edilen telefonlar için doğal bir seçim olmaktadır. Telefonun yuvarlatılmış köşelerinin profili biraz cesur. 199 gramlık cep telefonu elde hafif hissetmiyor, ancak ele iyi oturuyor ve rahat bir tutuş sağlıyor. Redmi Note 9’u tek elle kullanmanın boyutuna rağmen sorun olmadığını belirtmekte fayda var.

Redmi Note 9 India modelinde ekranın üst ve kenar çerçeveleri çok ince. Diğer birçok telefon gibi, alt çerçeve açıkça kalın olmaktadır. Ekranın sol üst köşesinde daha sonra tartışacağımız bir ön kamera var. Hoparlör, ekranın üst kısmında gizlidir.

Redmi Note 9 India modelinin sol tarafında çift SIM ve microSD kart tepsisine sahip bir yuva var. Sağ tarafta güç düğmesi ve ses kontrol anahtarı var. İkinci mikrofon ve kızılötesi bağlantı noktası telefonun üst kısmındadır. Bu bağlantı noktası ve Mi Remote uygulaması sayesinde, TV’nizi ve diğer öğeleri kontrol etmek için Redmi Note 9’u da kullanabilirsiniz.

Altta soldan sağa 3,5 mm. Kulaklık jakını, USB-C jakını ve hoparlör ızgarasını görebilirsiniz. Tek bir hoparlör ızgarasının performansının tatmin edici olduğunu söylemek kolaydır. Maksimum hacim orta düzeydedir ve maksimum hacme ulaşıldığında kalite bozulması fark edilmez.

Redmi Note 9 India modeli, arka panelin üst orta kısmında dörtlü bir kamera sistemine sahip olmaktadır. Bu büyük çıkıntılı dörtlü kamera sisteminin hemen altında dairesel bir parmak izi tarayıcısı var. Kamera sisteminin sağ tarafında bir LED flaş var. Bunların dışında arka panelde Redmi yazısı var.

Redmi Note 9 India İnceleme: Ekran

Daha önce de belirtildiği gibi, Redmi Note 9 India ekranı 6,53 inç olmaktadır. 1080p çözünürlükte, bu IPS LCD panel 19,5: 9 en boy oranına ve 395 ppi piksel yoğunluğuna sahiptir. Ekranın sol üst köşesinde telefonun ön kamerasının bulunduğu yerde bir delik bulunuyor.

Redmi Note 9 India modelinin ekran boyutu oyun izlemek, okumak ve oynamak için yeterli. Ekran çözünürlüğünüz 1080p ise, Not 9 videosunun da keyfini çıkarabilirsiniz. Ekranın sol üst köşesindeki kamera da genel deneyimi etkilemiyor.

Bununla birlikte, arayüzdeki bu delikten rahatsız olanlar için birkaç seçenek var. Kullanıcılar, Ayarlar menüsünün Görünüm sekmesinde durum çubuğunu siyaha çevirerek çentiği gizleyebilirler. Ek olarak, durum çubuğunu aşağı hareket ettirerek çentiği gizleyebilirsiniz. Ancak bunun ekran alanını tam olarak kullanmadığını söylemeliyim.

Ayrıca, Görünüm sekmesinde başka ayarlar yapabilir ve ayarları değiştirebilirsiniz. Örneğin, tüm telefonlardaki mavi ışık filtresi artık Redmi Note 9 India modelinde “okuma modu” adı altında mevcuttur. Kullanıcı bu modu ne zaman etkinleştireceğini seçebilir ve Görünüm sekmesinden otomatik olarak etkinleştirebilir. Koyu Modun Redmi Note 9‘da da mevcut olduğunu lütfen unutmayın. Ayrıca kullanıcılara ekranın renk sıcaklığı ve renk görünümü konusunda söz veriliyor.

Redmi Note 9 India modelinin maksimum parlaklık seviyesi, amiral gemisi cep telefonlarından biraz uzak. Bu nedenle, parlak güneş ışığında ekranın görülmesi zor olabilir. Ancak, ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlanabileceğini unutmayın. Bunun ötesinde, görüş açılarının, renklerin canlılığının ve genel deneyimin ihtiyaçlarınızı karşıladığını söylemek kolaydır.

Redmi Note 9 İndia Modelinin İncelemesi: Donanım ve Performans

Redmi Note 9 India modelinin kalbinde MediaTek Helio P85 işlemci yer alıyor. Bu işlemci 3 GB veya 4 GB RAM ile birlikte gelir. Dahili depolama seçenekleri 64GB ve 128GB’dir. Dahili depolama alanını microSD kart ile genişletmek mümkündür. Test merkezine gelen model 3GB RAM ve 64GB dahili depolamaya sahip.

Redmi Note 9 India modeli, ortalama bir akıllı telefon kullanıcısının günlük ihtiyaçlarını karşılayan ciddi bir soruna sahip değil. Uygulama çok hızlı açılıyor. Ana ekranda sayfayı kolayca değiştirebilirsiniz. 3 GB RAM boyutu ile Redmi Note 9, çoklu görev için uygundur. Akıllı telefonun çoklu görev yönetim ekranının da bu noktada çok faydalı olduğunu unutmayın.

Redmi Note 9 India modeli iki biyometrik çözümü vardır. Kullanıcılar yüz tanıma veya parmak izi tarayıcı kullanarak ekranın kilidini açabilir. Yüz tanıma, parlak ortamlarda bile hızlı çalışır. Ancak yüz tanıma karanlık odalarda çalışmaz. Burada, kullanıcının önünde “Sizi tanıyamadı” mesajı görüntülenir. Ancak ortam doğruysa yüz tanıma çok hızlı çalışır.

Redmi Note 9 India modelinin parmak izi tarayıcısı, yukarıda bahsedildiği gibi arka panel kamera sisteminin hemen altındadır. Tarayıcıya her iki elin işaret parmaklarıyla kolayca erişilebilir. Redmi Note 9 parmak izi tarayıcısı, parmağınızı algıladığı anda telefonunuzun kilidini açar.

İçerik
Samsung Galaxy A11

Samsung Galaxy A11.Güney Koreli teknoloji devi Samsung markası, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni Galaxy A11 model1

5 dk. 22 Okundu
İçerik
Redmi K30 Pro Zoom

Redmi K30 Pro Zoom.Teknolojinin liderlerinden olan Xiaomi firması 2020 yılında ileri teknoloji ürünü olan Redmi1

5 dk. 32 Okundu
İçerik
Google Haritalar Konuşma Sesi ve Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar uygulamasının popülerliğini arttırdığı son zamanlarda navigasyon işlevi de bir hayli değerlenmeye başladı. Hiç1

3 dk. 10182 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.