KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Güzel Bir Cilt İçin Beslenme Önerileri

Çoğu zaman bakım yapmayı aksatsak da cildimiz bizler için bir vitrin görevi görmektedir. Tabii ki görselliğin ön plana çıktığı bu dönemde cilt bakımı yapmak çok önemli bir hal aldı. Peki, sadece kozmetik ürünler kullanarak cilt güzelleşiyor mu? Çoğu kişi bu soruya hayır yanıtını verecektir.

Şüphesiz ki eski çağlarda yaşayan insanlar kozmetik ürünlere sahip değildi. Onlar bir takım doğal iksirlerin yanı sıra beslenmelerine de çok fazla dikkat ediyorlardı. Yani insanlar,  ne yerlerse o kişi olacağına inanıyordu.  Peki, sağlıklı bir cilt için insanlar hangi besinleri tüketmeli ve nelerden faydalanmalıdır?

Şeker ve Tuzun Zararı

Listenin ilk sırasında tabiî ki günlük hayatta çok tükettiğimiz bu ikili gelmektedir. Uzmanlar özellikle çok fazla şeker ve tuz tüketiminin cildi yaşlandıracağını söylemektedir. Özellikle 35 yaşından itibaren Glikasyon adı verilen hücreler proteinlere bağlanmaktadır. Bunun sonucunda ise vücutta sertleşmeler ve sararmalar başlamaktadır. Bu yüzden şeker ve tuz tüketimini en alt seviyelere indirmek güzel bir cilt görünümü için önemlidir.

Diğer bir önerilerden biri ise zeytin tüketimidir. Zeytin cildin güneş ışınlarından korunmasını ve hava kirliliği gibi olumsuz etkenlerden korunmasını sağlamaktadır. Özellikle A ve E vitamini bakımından zengin olan zeytinin vücutta kırışıklıkları azalttığı da bilinmektedir.

Kahve

Kahve 

Kahveyi Unutmayın!

Daha sakin bir görünen bir cilt için tabii ki kahve olmazsa olmazlar arasındadır. Günde alacağınız 500 mg kahve antioksidan görevi görmektedir. Bu da cildinizdeki kırışıklıkların azalmasına ve esneklik kaybı ve çizgi görünümünü engelliyor.

Diğer bir öneri maddesi için C vitaminidir. Cildinizin yaşlanma belirtilerini en aza indirmek için mutlaka C vitamini içeren besinler tüketmelisiniz.

En çok muzdarip olunan diğer bir konu da Fast-food tüketimidir. Fast foodlar içerisinde çok fazla şeker, kalori ve yağ barındırır. Böylelikle cildinizin bozulmasına neden olmaktadırlar. Bu yüzden sağlıklı ev yemeklerinden asla vazgeçmemelisiniz.

Beslenme programına alacağınız diğer bir sebze de havuç olmalıdır. Özellikle içerdiği zengin A vitamini sayesinde hem gözlerinize hem de vücuttaki ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Her gün bir adet havuç yemek sizlere çok iyi gelecektir.

İçerik
Cilde Yapılan Yanlış Uygulamalara Dikkat!

Sağlıklı görünen, ışıltılı bir cilt herkesin hayali ancak bu cilde sahip olmak isterken de pek1

3 dk. 14661 Okundu
İçerik
Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Pürüzsüz bir cilt kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin hayali. Işıl Işıl sağlıklı görünen cilde1

3 dk. 8334 Okundu
İçerik
Evde Yüz Bakım Önerileri

Korona virüs sebebiyle evde olduğumuz bu süreçlerde kendimize zaman ayırmak istediğimiz zamanlar da yapacağımız ilk1

3 dk. 15809 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.