KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Evde Yüz Bakım Önerileri

Korona virüs sebebiyle evde olduğumuz bu süreçlerde kendimize zaman ayırmak istediğimiz zamanlar da yapacağımız ilk aktivite arasında cilt bakımı gelmektedir. Herkesin evinde bulunan malzemelerle de gayet sağlıklı cilt bakımı maskeleri yapılabilir.

Örneğin evimizdeki yemekler de kullandığımız zeytinyağı, pirinç, pirincin suyu domates ve daha bunun gibi birçok gıda ürünü bizim cilt bakımıza yardımcı olan besinlerdir.

Herkesin Evinde Bulunabilecek Malzemelerle Cilt Bakımı

Vakit buldukça yapılacaklar listesinin ilk başlarında yer alabilecek cilt bakımı, evimizde bulunan malzemelerle de bilhassa yapılabilir. Bunlardan bahsetmek gerekirse ilk olarak;

Pirinç maskesinden bahsedilebilir. Herkesin evinde bulunabilecek bir besin olan pirinç, hem yemekte hem cilt bakımında kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkar. Öncelikle yarım çay bardağı ya da göz kararı herkesin kullanma seviyesine göre, bir miktar pirinç bir kabın içinde üstünü biraz geçecek şekilde güzelce yıkanır ve karıştırılır.

Daha sonra pirinçten çıkmış olan beyaz su cilde sürülür. Alerji olması ihtimalinden dolayı öncelikle elde denenebilir. Pirincin beyaz suyu ciltte ortalama bir veya iki saat kalabilir uzun süre kalması da herhangi bir sorun teşkil etmez. Haftada bir iki kez kullanılabilir. Pirinç suyunun yararlarına bakacak olursak öncelikle söylememiz gereken tabi ki cilt tonunu dengelemesi olacaktır. Ciltteki lekeleri iyileştirebilme özelliği vardır. Aynı zamanda yüz yıkanır yıkanmaz da nem ve yumuşaklık hissi kendini gösterir. Düzenli kullanıldığında gözenekleri küçültür. Herkesin evindeki malzemelerle yapılabilecek bir diğer cilt bakımı şekli ise;

2

Kahve telvesi maskesidir. Türk kahvemizi içtikten sonra ve falımıza da baktıktan sonra o telveyi de değerlendirebiliriz. Kahvenin telvesini ister zeytinyağı da koyarak ister koymadan yüzümüze sürmemiz yeterli olacaktır. Ciltte beş dakika kalması yeterlidir.

Beş dakika içinde ciltte kurumaya başlar ve dökülür o aşamaya gelmeden yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra ciltte yumuşacık bir his bırakır. Bu maskenin en önemli özelliği yüksek nemlendirme gücünün olmasıdır. Bir başka evde bulunabilecek cilt bakımı malzemesine ise zeytinyağı örnek verilebilir.

Zeytinyağı sadece yemeklere lezzet vermekle kalmaz aynı zamanda cilt bakımında ve saç bakımında da kullanılabilir. Zeytinyağını cildinize sürüp bir iki saat bekletebilirsiniz sonra yüzünüzü yıkadığınızda cildinizin daha nemli ve yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Gözeneklere Ve Siyah Noktaya Son

Evdeki malzemeler ile kolaylıkla yapabileceğimiz diğer cilt bakımı malzemesi yumurta akıdır. Yumurta da yemeklerde ve tatlılarda kullanıldığı gibi cilt bakımının olmasa olmazları arasındadır. Yumurtanın akını sarısından ayırdıktan sonra burun ve yanak bölgemize fırça yardımı ile sürüp sürdüğümüz yerlere peçete koyup tekrar sürme işlemine devem ederiz ve kuruyunca peçeteyi çıkartırız.

Bu işlem ölü deriyi temizlediği gibi siyah noktaları da azaltmaya yaramaktadır haftada iki ya da üç kez kullanılabilir. Beşinci cilt bakımı önerisine ise zeytinyağı ve yumurta beyazını karışımını verebiliriz. İkisini güzelce karıştırıp yüzümüze süreriz 30-40 dakika beklemesi yeterlidir. Haftada bir iki kez yapılabilir. Cildin hem onarılmasını hem de sıkılaşmasını sağlar.

İçerik
Cilt Gençleştiren Maske Önerileri

Zamanı durdurup sımsıkı ve parlayan bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Ama maalesef ki1

3 dk. 10524 Okundu
İçerik
Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar1

3 dk. 15 Okundu
Nedir
Balın Cilde Faydaları

Arıların büyük emekler ile yaptığı balların faydaları saymakla bilmemektedir. İnsan vücudu için oldukça yararlı bir1

3 dk. 10185 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al