KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google İngilizce Oldu, Nasıl Düzeltirim?

Google, son zamanlarda internet ortamında en çok kullanılan arama motorlarının başında geliyor. Bu sebeple de global olmasından dolayı dil seçeneği konusunda kullanıcılarına önem veriyor. Bu sebeple de ülkemizde çok fazla kullanılması kaçınılmaz oluyor. Türkçe desteğini sorunsuz bir şekilde sunan arama motoru bazı zaman dilimlerinde kullanıcılarına sorunlar çıkarıyor. Bir internet araması yaparken tam o esnada dilin değişmesi sorunuyla karşılaşırsanız içeriğimizde sizlerle paylaştığımız yöntemleri kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bkz: Kullanışlı Chrome Eklentileri [4 Adet]

Google İngilizce Oldu, Dili Tekrardan Türkçe Yapmak İstiyorum

Google İngilizce oldu, tekrardan nasıl Türkçe yapabilirim sorusunu soruyorsanız aşağıdaki adımları tek tek yerine getirmeniz gerekiyor. Birçok kullanıcı söz konusu sorunu çok büyük bir problem gibi gördüğü için endişeleniyor ancak bu sorun sadece birkaç adım neticesinde çözüme kavuşturuluyor. Google’ı Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Google’da “Google Search” butonunu kullanarak arama yapın.
 • “Arama Çubuğu” bölümünün hemen alt kısmında yer alan “Settings” butonuna basın.
 • “Languages” seçeneğine tıklayarak dil değiştirme işlemini gerçekleştirin.
 • “Türkçe” seçeneğinin hemen başındaki kutucuğa tıklayın.
 • “Save” butonuna basın ve değişiklikleri tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından bir açılır pencere açılacak ve size değişikliklerin kaydedilmesini isteyip istemediğini soracaktır.

Tarayıcı Dili Değişti Nasıl Düzeltirim?

Türkiye’de ve dünyada birçok kişi özellikle internet tarayıcısı olarak Google Chrome tarayıcısını kullandığı için bazen dil problemleriyle karşı karşıya kalabilir. Bu problemin sebebinin ne olduğu bilinmez ancak bazen kullanıcıların yaptığı hatalar bazen de kendiliğinden olan işlemler olabilir. Bu sorunu ise aşağıdaki seçenekleri kullanarak çözebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda “Chrome” tarayıcısını açın.
 2. Sağ üst köşedeki “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
 3. “Ayarlar” bölümüne girin.
 4. “Dil” ya da “Language” yazın.
 5. İlgili bölüme girdikten sonra “Türkçe” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerin ardından artık tarayıcınızın dili kullanmış olduğunuz dile dönüş olacaktır. Birçok kullanıcı bu konuda sorun yaşadığı için sorunun üstesinden nasıl gelebileceği konusunda çözüm arıyor ancak aslında çözüm sadece beş adımda kolayca gerçekleştirilebiliyor. Biz de sizlere içeriğimizde en detaylı bilgileri sunarak dil değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Buna alternatif olarak bulduğunuz yöntemler varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçerik
Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri

Her geçen gün büyük gelişimler gösteren teknolojiyle birlikte bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri de değişmeye başladı.1

3 dk. 21 Okundu
İçerik
WiFi Simgesi Görünmüyor, Nasıl Düzeltirim?

WiFi simgesi görünmüyor sorunu son zamanlarda birçok kişinin karşılaştığı problemlerin arasında ilk sırada yer alıyor.1

3 dk. 18 Okundu
İçerik
Chrome’da Yanıt Vermeyen Sayfa Hatalarını Düzeltme

Google Chrome, Mozilla Firefox derken günümüzde birçok tarayıcı kullanıcılara internete bağlanma konusunda yardımcı oluyor. Bu1

3 dk. 76 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al